Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Zeynep bana da ilk gittiğimde doktor yumurtlaığında kist var bile demedi. Direk sana rapor çıkarcaz, niye doğum kontrol hapı kullanmıyorsun dedi. Ben de zararlı diye duyuyorum o yüzden dedim. Eşimle çocuk mevzusu hiç yoktu. Ne zararlı olacak genç bir hastasın sonuçta dedi. Tuttu yasmin yazmış 3 aylık. 1 yıllık rapor çıkartmış. Raporda ovarian kist+ akne yazıyordu. Nette araştırdım öyle anladım durumumu. Sonra gittiğimde bizde çocuk isteği var 3 kutu yazmışsınız ilaç dedim. 3 ay mı kullanacağım dedim. Normalde 1 yıl ama sen o zaman 3 ay kullan dedi. Ben 13 günlük falan gecikmelerle gitmiştim o zaman. Yani doktorun sana da dememiş olabilir. Ama bu tipik pko durumu. Ama bebek Allahım verecek oldu mu yine veriyor elbet. Bunlar geciktirici unsurlar oluyor. Biraz yumurtlamayı bozuyor. Belki bunların da temelinde stres veya kilo var. Kişi bunlardan kurtulunca yine bebek sahibi olabiliyor tedavisiz. Bilemiycem. Ama ben daha fazla zaman kaybetmek istemedim. Bundan ibaret. Seçim senin. Bir sürü pko lu kişi anne olmuş bu sitede yazmışlar. Çok yaygın bir durum bu. Çoğu kişi pkolu olduğunu bilmeden yaşarmış. Bazı kişilerin adeti düzenli olduğu halde pkolu olabiliyormuş yani yumurtlama olmayabiliyormuş. Kişiden kişiye değişiyor. Belki de tüm bunlar Allahımın bebek vereceği zamana değin bizim oyalanmalarımız, bahanemiz oluyor. Ama işte elimizden geleni yapıp tevekkülü sonra Allah a bırakalım. Mevlana bu sözüm sana da... Tedavinizi yarım bırakmayın. Reddetmeyin. Mutlaka mükafatını alırsınız. Elbette bir beklenti içine giriliyor. Umutsuz yaşayamıyor insan. Ama tedavisiz de her adet dönemi bu beklenti yine oluyor. Boşa umutlanacağıma daha dolu umutlanayım. Ne kaybederim? Hayal kırıklığı mı... Onu da boşverin. Çok kaptırmamaya çalışıyorum.

En iyisini yapmissin oyle insanlarla ugrasilmaz ztn en iyisi butun baglari koparmak..

Yok daha ben catlama ignemi olmadim yarin olacagim insallah. Fakat ben tek bu ay denemeyi dusunuyorum cunki ben normalde kafaya takmayan birisiydim bu tedaviye basliyali piskolojimi alt üst etti ondan bu ay olmassam devam etmeyi dusunmuyorum olursa kendiliginden olsun...

Bağları koparmak... Kendi küslük çıkardı kaç kere canı istedi, barıştı. Ben arada konu mankeni. Şimdş canıma tak etti ben koparmak istiyorum bağları... Çünkü zarar görüyorum, evliliğim yıpranıyor, huzurum kalmıyor. Ama bunu izin vermiyorlar. Kayınbabamın hatrını araya koyuyorlar. Aniden kalp krizi geçirirse imiş. Kendi evladı hiç düşünüyor mu ki ha bire kriz çıkarıyor. Kayınvalidem; sana nazım geçiyor vs diyor. Yani anlayacağınız o bütün hatalarına rağmen onun evine beni zoraki götürdüler. Gururumu ezip geçtiler. Benim canımı yakan bu oldu. Yumuşak buluyorlar beni ve hep bana yükleniyorlar. Allahım görüyor, görsün ne diyebilirim. Eşim de bayramdan bayrama gidecez gibi konuştu. Eskisi gibi olmayacağını o da biliyor. Ben evlendim evleneli ablamı tanıyamıyorum diyor zaten. Karşılaştığımda onun riyakar yüzüne katlanacağım. Buna mecburum. En azından bir süre daha. Malesef.

kızlar bugün doktorda test yaptım 31,16 çıktı çarşambaya yine gidicem düşük çıktığı için canım sıkılıyor normalmi sizce

Değerini biz bilemeyiz doktor değerlendirir. Demek ki yeni bir gebelik... Artık stres yapmayı, telaş yapmayı bir kenara bırakır mısın Yüsra. Bu anın keyfini, huzurunu yaşamalısın. Burada, bizler aylardır senin o silik dediğin çizgiyi dahi göremedik; sabrediyoruz.

Hadi, gözünaydın... İnşallah doktorunla da konuşur, rahatlarsın. :)

yüsra o zaman sen de artık hamiş melek oldun :) bugün kan testi yaptır ve bize haber ver canım, çok sevindim :)

zeynep bence adetinin 2 ya da üçüncü günü tekrar hormon testi yaptır. çünkü doktor bana dedi ki bu fsh yüksekliğinde hiçbir doktor çocuğun olmaz demezmiş. yarın da hamile kalabilirmişiz ama 10 yıl beklemek zorunda da kalabilirmişiz ve 10 yıl beklemek istemiyorsak çatlatma iğnesi falan kullanmamız gerekebilirmiş. en azından sorunun ondan kaynaklanmadığından emin olursun ona göre hareket edersin.

anladım canım en iyisi ben doktor arastırmasına gireyim. gittigim doktoru seviyorum aslında ama bilgilendirmiyor beni. muayene odasından cıktıgımdada arkamdan hemen biri girmiş oluyor odaya. geneldede karı-koca oluyor. ben onların yanında nasıl konuşabilirimki degilmi. belkide bende hata bilmiyorum muayeneden sonra çok kötü oluyorum aklımada bişey gelmiyor. ilk 2 muayenem di zaten önceden gitmemiştim hiç. neyse böyle ögrendikce daha rahatlıyorum. en azından fsh hormonum kaç diyebilirim. bu nasıl engel olabilir diye sorabilirim. veya pko mu var diye sorabilirim falan filan. yardımlarınız için çok tşkr ederim.

yüsra gözün aydın canım saglıklı hayırlı bi evladın olur inşşşşşş

Kızlar çook saolun inşallah hayırlı olur ilk kan testini alınca çok sevindim ama 31,16 biraz düşük geldi sonra üzüldüm doktorda 2 gün sonra tekrar gle dedi. bu değerim düşmez demi artar artık.....içim rahat değil o yüzden çok sevinemiyorum

Bağları koparmak... Kendi küslük çıkardı kaç kere canı istedi, barıştı. Ben arada konu mankeni. Şimdş canıma tak etti ben koparmak istiyorum bağları... Çünkü zarar görüyorum, evliliğim yıpranıyor, huzurum kalmıyor. Ama bunu izin vermiyorlar. Kayınbabamın hatrını araya koyuyorlar. Aniden kalp krizi geçirirse imiş. Kendi evladı hiç düşünüyor mu ki ha bire kriz çıkarıyor. Kayınvalidem; sana nazım geçiyor vs diyor. Yani anlayacağınız o bütün hatalarına rağmen onun evine beni zoraki götürdüler. Gururumu ezip geçtiler. Benim canımı yakan bu oldu. Yumuşak buluyorlar beni ve hep bana yükleniyorlar. Allahım görüyor, görsün ne diyebilirim. Eşim de bayramdan bayrama gidecez gibi konuştu. Eskisi gibi olmayacağını o da biliyor. Ben evlendim evleneli ablamı tanıyamıyorum diyor zaten. Karşılaştığımda onun riyakar yüzüne katlanacağım. Buna mecburum. En azından bir süre daha. Malesef.

Hep klasik laflar ztn ama bosvet sen cikarma sesini mükafatini ilerde mutlaka alirsin etme bulma dünyasi:) ya bende doktordan geldim yumutanin biri 8mm digeri 14mm igne olmadim daha kucuk cunku persembe yine gidecegim insallah buyur sende nekadardi??

Geri