Hamileligimi sizinle adim, adim yasamak istiyorum diyenler buraya....

ya bende dedim ama ne Kadar gec alirsam izni okadar cok olur dedi.. bende üstelemedim artik napiyim.... Amin canim Allah razi olsun, insallah gelir, yetisir.. biraz agri girince ilk an seviniyorum belki sanci oglusum gelecek diye... sonra geri panikliyorum oglum bekle baban gelsin diye :S
Rabbim hakkimizda hayirlisi neyse onu nasip etsin.... Amin

canim sIKMa canini halledersin... olmadi benim ebeyi göndereyim hemen sanada bir diyet uygular hahaha.... saka bi yana insallah gönlüne göre bir ebe bulursun canim

Bende bazen seviniyorum bebisim hemen olur insallah birkac haftaya diye ama sonra diyorumki anneanneyi bekle kizim hemen gelme tamammi :D:D bulurum ya bu hafta carsamba gidecegiz hem hastaneyi gezecegiz hemde ebe ayarlayacagim insallah

Tugcecim bize kursa bi liste verdiler bende ona göre koydum.. ama inan canta degil valiz oldu.. sanki tatile cikiyorum.. o yüzden parcalara ayirdim Kücük cantayla gidecegim sonrada esim getirir diye düsündüm... hepsi Hazir artik benim... bi bebek ve babasi eksik :D:D

dogum icin:
kalin corap, dogumda annelerin ayaklari üsürmüs
uzun tshirt, yada dösü acila bilinecek gecelik bebi dogduktan sonra annenin dösüne yatiriliacaksmi
büyük havlu
bisküvi sanci süresi uzun sürerse baba icin yiyecek olsunda ac kalmasinlar diye
ic camasiri yedek
Traubenzucker bazi anneler halsiz düsüyormus dogum sirasi agizlarina Seker almalari tavsiye ediliyormus
mutterpass
Geburtsurkunde anne ve babanin yada 2008 yada önce evlendiysen evlilik cüzdani
rahat terlik

dogumdan sonra icin hastanede kaldigin sürece asa yukari bir hafta:
bir kac büyük ic camasiri
banyo malzemeleri
fotoraf makinasi
havlu
bir kac corap
bir kac still-bh
bebek icin sapka hani disari cikarip gezdirmek istenilirse
rahat kiyafet hastanede giymek icin ve gecelik ikisininde dösü acila bilmesi gerekmis emzirmek icin
bozuk para
Telefon sarj agleti
kagit kalem
Saat genelde telde oldugu icin herkesin sart degilmis artik...

bebegin hastaneden cikacagi gün icin:

babysafe/maxicosi bu olmadan bebegi hastaneden cikartamiyormussun yeni yasalara göre
ic bady
uzun kolu baumwolle buluz
tulum
corapli pantolon
corap
battane
ceket hava ya göre
sapka
eldiven

ben üc parca yaptim valla bana cok geldi... hepsini birden götürmek
bunlar aklima gelenler liste suan yanimda degil ama bakarim eklerim insallah
tugcem parfüm tavsiye etmem bebeklerin icin iyi olmuyormus... hatta onlarin kiyafetlerini yikarkende parfümsüz yumusatici kullanilmaliymis...

uzun tshirt, yada dösü acila bilinecek gecelik bebi dogduktan sonra annenin dösüne yatiriliacaksmi

Bunu anlamadim tatlim ben ya?Bende parfümsüz yumusatici kullaniyorum lenor kullaniyorum kendime ne kullaniyorsam kizimada onu kullaniyorum canim.Traubenzucker aklima gelmemisti bunuda ekledim listeme danke tatlim ;)

ay kizlar cok yoruldum valla.... bugün annemler tosun kestiler ablalarimla birlikte bende annemlere eti halletmekte yardim ettim... :S hasat oldum valla yapma yorulma dediler ama bos duramadim... sonrada alis verise ciktim erzak alis verisine, az önce geldim... ayaklarima kara sular indi desem yeridir :hihi: bu gece cok derin uyurum herhalde.. cise misede kalkamam hahaha
sizler naptiniz nasilsiniz hamislerim???

Kizz sen nasil tuvalete kalkmiyorsun :D:D ben 1 litre su bitirdigim icin durmadan kalkiyorum tuvalete bazen kalkiyorum neredeyse altima iseyecekmisim gibi olmusum hahaha

Artik yapma birseyler yorulma tatlim son haftalarin.Esinin vize isi ne oldu bakalim?

Ben kac gündür bir türlü giremedim o kadar cok geziyorum ki buraya gelmeye firsat olmuyor.Bana demeden dogurma sakin simos :D:D Bu hafta carsamba randevum var bakalim kizim kac kilo almis :)

Kizlar cantaniza gogus yarasi icinde bisey ekleyin bebek ilk emer emmez cok aciyor belki hastanede vermeyebilirler!! Size tavsiyem MAM KOMPRESS alin super birsey islak jelli mendil koyuyorsunuz 10 saat durabiliyor hemen kesiyor aciyi!! Benim kurtaricim olmustu..

Birde bir tavsiye daha dogum aninda cok su icin..ben onun sayesinde dogum masasindan kendim kalktim tansion superdi!! Ebe cok taktir etmisti:)

Kizlar cantaniza gogus yarasi icinde bisey ekleyin bebek ilk emer emmez cok aciyor belki hastanede vermeyebilirler!! Size tavsiyem MAM KOMPRESS alin super birsey islak jelli mendil koyuyorsunuz 10 saat durabiliyor hemen kesiyor aciyi!! Benim kurtaricim olmustu..

Birde bir tavsiye daha dogum aninda cok su icin..ben onun sayesinde dogum masasindan kendim kalktim tansion superdi!! Ebe cok taktir etmisti:)

Tamam bu önerini dikkate alacagim ve arastiracagim alirim hemen bende ;) Dogum aninda nasil su ictin canim sen?Ayrintilariyla anlat lütfennn cook merak ettim simdi :)

Dün doktordaydim kizim 48 cm olmus.2 kilo 460 gr. Doktor 1 hafta önde gittigini söyledi sanirim bir hafta erken gelecek bakalim artik hayirlisi cok yaramaz oldu öyle itiyorki poposuyla neredeyse karnim catlayacak disari cikacak gibi :D:Dartik büyüdüya hic hoslanmiyor icerde durmaktan :D:D

Simosss nerdesin bak beni simdi oralara getirmeee merak ediyoruz yaniii....Bu arada sen niye hastanede 1 hafta kalacaksinki?Burda en fazla norma dogumla 3 gün kalabiliyosun

Tamam bu önerini dikkate alacagim ve arastiracagim alirim hemen bende ;) Dogum aninda nasil su ictin canim sen?Ayrintilariyla anlat lütfennn cook merak ettim simdi :)

Cnm sanci geliyor birkac saniye Sonra gidiyor o ara hep su ictim ztn inanilmaz dudaklarin kuruyor sonra acilman tam oldugunda ikinmaya hissi geliyor dikkat etmen lazim karnina dogru ikinmalisin asagiya :) bebde 4.ikinmada dogdu ve bebek ciktiktan sonra inan bana ne aci kaliyor ne bisey inanilmaz bir his:)

Geri