Merhaba hanımlar bu güzel haberi sizinle paylaşmak istedim , adetime 3 gün vardı ama ben dayanamadım ve erken gebelik testi aldım sabah ilk idrarımla test yaptım sabah 06:30 da :D neyse 3 dk da çift çizgi oldu inanamadım , öğleden sonra özel hastanede kan testi yaptırdım ve sonuç pozitif çıktı bakalım salı günü tekrar yaptıracam. Allahım inş sağlıklı gebelik doğum nasip eder. Allahım isteyen herkese nasip etsin inş.

Hamilelik belirtileri neler diye girdim evlilik dışı yaşanan birliktelikler midemi bulandırdı. Ondan sonra neden bizimle evlenmiyorlar evlenmezler tabi kendini kullandırırsan neden evlensinki adam. Dünyanın çivisi çıkmış aileler nekadar sorumsuz olmuş. Sorumsuz ilgisiz ana babanın çocukları bunlar. Ben 15 yaşındayken bırak erkek düşünmeyi ders çalışmaktan kitap okumaktan kafamı kaldırmazdım. Şimdiki gençliğe yazık.

Madem hamile kalmaktan korkuyosunuz bunun hapı var prezervatifi var. Ya hamile kalsanız ne olacak bebek katilimi olmak istiyorsunuz yoksa mecburi evlilikmi.

Gebelik belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösterir kiminde bulantı olmazken kimisinde oluyor. Kimi adet görüyor 9 ay hamile olduğunu anlamayan oluyor bi karın ağrısıyla doğum yapıyor haberlerde görüyoruz. Kesin olarak kan tahlilinde ortaya çıkar. Evde yaptığımız testlerde %100 güvenilir değil ki ilk haftada yapılan test doğru sonuç vermeyebiliyor. Sırf o testte hamile değilim sandığım hamileliğimde çocuğumu düşürdüm belirtiler sıfırdı bende. Üstelik korunuyordukta. Prezervatifib delik olduğunu düşünerek hmile kaldığımı düşünüyorum. Sonra bilmeyerek dikkat etmeyerek düşük yaptım. Nasip kısmet tabi herşey.

Iyi gunler bundan 19gun once adet olmustum 20 ci gun esimle birlikte olduk uzerimde sadce halsizlik ve akıntım cok var ama kendimi hamile gibi hisediyorum pek fazla belirtisi yok acaba hamile olabilirmiyim?

Anladığım kadarıyla adetliyken birliktelik olmuş.Adetliyken birlikte olmak hem zararlı hemde istenmeyen gebelik açısın dan risk olabilir. Adetliyken gebe kalma ihtimali düşükte olsa imkansız değildir. Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi olmaz. Mensiniz de gecikme yaşarsanız test yapın..

Geri