Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır?
Merhaba, adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı değildir, bir çok durum adet gecikmesine katkıda bulunabilir. Her iki test sonucunuzda gebelik lehine değil yani hamile değilsiniz. Hcg testinin yanılma payı yoktur net sonuç verir. Gecikmenizin nedeni ancak hormon tetkitleri ve muayene ile anlaşılabilir. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar erken bir dönemde hamile olup olmadığınız anlaşılmaz. Adetinizde gecikme olursa test yaparsınız. Belirttiğiniz septomlar başka sağlık koşullarından kaynaklanabilir. Rahatsızlığınız devam ederse doktora görünmenizde fayda var.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bende hiçbi şekilde münasebet yaşamadım regl ım 9 gün geçikti ama sonra geldi korkuyorum hiçbir şey yapmadım bilen varsa lütfen
Adet gecikmesi sadece hamilelik kaynaklı değildir. Stres, hormonal problemler, kist,miyom, ilaçlar vs. adet gecikmesine neden olabilir. Gecikmenizin sebebini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına muayene olun. Usg ve hormon tetkitleri gecikmeniz hakkında bilgi verecektir.
 

Benzer Konular