Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.288
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Hamilelik döneminde adet kanaması görülür mü?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hamileyken adet olan varmı,hamileyken kanama olurmu,hamileyken kanama olması normalmi,hamileyken adet olanlar,hamilelikte adet kanaması hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Hamilelikte adet görülmez ancak kanama olabilmektedir. Daha açık olmak gerekirse hamilelik sırasında gebe kadın adet olmaz ancak değişik sebepler ile bazı kanamalar görülebilmektedir.
  Oluşacak kanamaların sebebi uzmanlar tarafından incelenmiştir. Buna göre hamile kadınların bir kısmı gebeliğin ilk 3-4 ayı içinde kanama yaşayabilirler. Bu tarz kanama yaşayan hamile kadınların uzmanlarına başvurmaları önemlidir. Zira bu kanamalar düşük tehlikesi, anne karnında ki bebeğin ölmesi ya da dış gebelik olup olmadığının araştırılması gerekmektedir. Bu tarz hamilelikte ki kanamalar rahim ağzı iltihaplarına, rahim ağzı yaralarına ve benzeri diğer sebeplere bağlı olabilmektedir. Hamile olup ve kanaması olan kadınlar bu durumu mutlaka ciddiye almayı ve hemen alanında uzman bir doktora başvurmaları gerekmektedir. Adet gördüğünü sanan hamile kadınlar bu kanamaları geçiştirirse ileride ciddi problemler ile karşılaşabilirler.


  Bu tarz kanamalar hamileliğin başında, ortasında ya da herhangi bir döneminde görülebilecek bir durumdur. Bu kanamalar değişik miktarlarda ve renklerde olabilir. Bazı hamile kadınlarda bu kanama birkaç damla iken bazı hamile kadınlarda daha fazla kanama gerçekleşebilir.
  Hamileliğin dönemine göre her kanamanın belirli bir sebebi vardır.


  Hamileliğin ilk 3 ayında görülen bir kanama ise düşük ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Kanama sebebinin düşük olmadığı biliniyorsa dış gebelik, mol gebelik gibi durumlardan şüphe edilebilir.
  Bunun dışında ki kanamalar hamilelikle ilgili olmayan kanamalar olarak bilinir. “Hamileyken adet görülür mü?” diye düşünen anne adaylarına üstte açıklandığı gibi, görülen sadece sebebi belirsiz kanamadır, adet başka bir olaydır. Kanamanın sebebi vajinada bulunan iyi ya da kötü huylu kitlelerde olabilmektedir. Kesin sonuç için alanında uzman bir doktora muayene olunmalıdır. Gebe kadınlar geçirdiği her kanamada telaşlanmamalı, uzmanlardan yardım almalı ve gebelikle ilgili diğer hususlara dikkat etmelidirler.
  Hamilelik döneminde oluşan kanamanın adet olmadığı söyledik. Peki başka neler olabilir;
  Düşük tehdidi kanamalar,
  Tam düşük kanaması,
  Erken doğum kanaması,
  Cinsel ilişkiye bağlı vajina yırtılması ve dış gebelik kanaması
   
Hamilelik döneminde adet kanaması görülür mü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

  Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

  gebeyken adet görülürmü,gebekeyken kan gelmesi, Gebelikte Adet Görülür mü? diyen melekler bu konu tam size göre çünkü bazen gebe olduğumuzu öğrendiğimizde yada gebelik dönemindeyken bir takım kanamalar yaşarız ve bu durum bizi korkutabilir.Peki bu kanamaları neden yaşarıs acaba gercektende gebelik döneminde adet oluyormuyuz işte bunun cevabı burada. Bazen hastalar hamile kaldıktan...
 2. Merak Edenlere Adet Döneminde Hamile Kalmak Mümkün mü ?

  Merak Edenlere Adet Döneminde Hamile Kalmak Mümkün mü ?

  Regl Döneminde Gebe Kalınabilirmi Regl Döneminde Gebe Kalmak Mümkünmü Sevgili melekler, her kadının merak ettiği sorulardan birinin cevabını sizlerle paylaşmak üzere bu konuyu açıyoruz. Kimi kadın zor gebe kalırken kimisi de en zor ihtimal verilen durumlarda bile gebe kalabilir. Bu yazımızda da merak edenlere regl döneminde gebe kalınabilir mi sorusunun cevabını vermek istiyoruz .....
 3. Regl Döneminde Oje Sürülür Mü acaba?

  Regl Döneminde Oje Sürülür Mü acaba?

  Selam kızlar ben regl olurken o dönem içersinde oje sürüyorum ojeleri çok seviyorum ama normalde sürmüyorum acaba Regl Döneminde Oje Sürülür Mü ne dersiniz bu konuda?
 4. Regl döneminde gebe kalmak mümkün müdür ?

  Regl döneminde gebe kalmak mümkün müdür ?

  Merhabalar. Regl döneminde gebe kalınabileceğini duydum. Bu bana pek mantıklı gelmedi ama yine de sormak istedim.Bu mümkün mü?
 5. Smear testinde gebelik görülür mü?

  Smear testinde gebelik görülür mü?

  smear testinde hamilelik görülürmü,smear testi yaptırdım hamile olduğum anlaşılırmı,smear testinde hamielik anlaşılırmı,smera testi ve gebelik hakkında bilgiler Smear testi kadından alına akıntı yani vajinal akıntı ile oluşturulan bir testten meydana gelmektedir. Bu test kadının özellikle rahim kısmında her şeyin yolunda gidip gitmediğini gösteren ve rahim ağzı kanserlerinin teşhisinde çok...

Sayfayı Paylaş