Hamilelikte hurmanın faydaları

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Hamilelikte hurmanın faydaları
gebelikte hurmanın faydaları hamilelikte hurmanın faydaları gebelikte hurmanin faydalari hamilelere hamilelikte
Genellikle Ramazan aylarında iftar açarken yenilen hurmanın aslında günlük besin alımında ve özellikle hamile olan bayanlarda ne kadar çok faydası olduğunu biliyormuydunuz?
Hamilelikte hurmanın önemi ve faydaları hakkında sizlere daha detaylı bilgilere geçiyorum arkadaşlar

hurma-9942.jpg

Hurma, Kuran-ı Kerimde de adı sıkça geçen kutsal bir meyve. Faydaları o kadar çok ki… Hurmanın, normal hayatta olduğu kadar, hamilelikte de fayda sağlayan bir meyve olduğunu biliyor muydunuz?

* Hamilelik sırasında, alınması gereken folik asit miktarı, iki katına çıkar. Hurma, bol miktarda folik asit içerdiğinden, tüketilmesi faydalı olacaktır.

* Folik asit (B9), vücutta yeni kan hücresi yapımında, vücudun yapı taşı olan amino asitlerin yapımında ve hücrelerin yenilenmesinde önemli görevler üstlenen bir vitamindir.Bu yüzden hamilelikte folik asit alınması çok önemlidir.
* Hurmanın içerdiği demir, kırmızı kan hücrelerinde bulunan, hemoglobin sentezini kontrol eder ve bu da, hamilelikte kansızlığın engellenmesini ve bebeğin gelişimi için hayati önem taşıyan, kandaki alyuvarlar dengesinin, uygun hale gelmesini sağlar.
* Ayrıca, hurma, içeriğinde bulunan,Oksitosin maddesi sayesinde, rahim kaslarının, daha güçlü kasılmasını sağlayarak, doğumun kolay olmasını sağlar.
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
9K
deniz-07
deniz-07
*MeleK*
Cevaplar
3
Görüntüleme
17K
Sevimli cadı
Sevimli cadı
S
Cevaplar
4
Görüntüleme
16K
A
Üst