Hamileyim Anneyim Soru Sor

Selam kızlar :) 26+0'dayız. Ben sizin dönemlerinize geldiğimde hayırlısıyla siz bebişlerinizle vakit geçirmeye çoktan başlamış olacaksınız inşallah :) Kontrole gittik, amnios sıvım fazlaymış. Doktorum p ihtimalle bir anlamı yok, 0 ihtimalle yarık damak,yarık dudak olabilir, erken doğum olabilir, gebelik diyabeti olabilir dedi. Ultrasonda yarık damak yarık dudak görüntüsü yok dedi, şeker yüklemesi istedi 100 gr. Aç karnına 2 bardak şekerli su içtim, 3 saat bekledim :S Iyyyk! Çok kötüydü yahu.. Çok şükür onda da sorun çıkmadı. Şişlikler içinde fırsat buldukça ayaklarımı uzatmamı istedi. Kızarıklık yoksa şişlik çok önemli değilmiş. Ama kilo konusunda hızlı gittiğimi düşünüyor. Çünkü 20 günde 4 kilo birden aldım. Toplam 12 kilo almış oldum. Tuzu ve hamur işini kesmemi istedi, asıl bundan sonra kilo alacaksın dedi. Bebişim iyi çok şükür, yüzü gözü daha belirgin :) Son trimestre girmek üzereyim, Allah cümlemize hayırlı doğum ve evlatlarımızı sağlıklı sıhhatli kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah. :)
maaşallah maaşallah.Cnm yaa amniyos sıvısınn fazla olması ile yarık damak olayı falan ne ilgisi varmş?? neden fazla olurmş ki?suyu fazla içmeyle ilgisi yok sanırım.Anaaam ilgisi varsa ben azaltaym su içmeyi.Günde 3 lt ve fazlası su içiyorum hani.ALLAHIM sağlık versn kuzularımıza da bize de inşallah hayırlı sağlıklı doğumlarımz olsn inşallah

maaşallah maaşallah.Cnm yaa amniyos sıvısınn fazla olması ile yarık damak olayı falan ne ilgisi varmş?? neden fazla olurmş ki?suyu fazla içmeyle ilgisi yok sanırım.Anaaam ilgisi varsa ben azaltaym su içmeyi.Günde 3 lt ve fazlası su içiyorum hani.ALLAHIM sağlık versn kuzularımıza da bize de inşallah hayırlı sağlıklı doğumlarımz olsn inşallah

Hayır hayır hayır! Sakın canım su içmeyi azaltmayı aklına bile getirme. Bu su fazlalığının 'şöyle yaparsan suyun fazlalaşır, böyle yaparsan suyun fazlalaşır' gibi bir nedeni yok. Olacağı varsa oluyor yani.

Hayır hayır hayır! Sakın canım su içmeyi azaltmayı aklına bile getirme. Bu su fazlalığının 'şöyle yaparsan suyun fazlalaşır, böyle yaparsan suyun fazlalaşır' gibi bir nedeni yok. Olacağı varsa oluyor yani.
çarşamba günü ayrıntılıya giricem ALLAH izin verrse inşallah oğluşmn herşeyi normaldir.Şuan bazı sıkıntılarm oluyo ama bebeğim iii olsn diyorum başka bişe demiyorum.Ha tabi kendime de sağlık diliyorum ki oğluşuma ii bakaym:)perşembe günü 21.haftamz doluyo zaman geçsin hayırlısıyla inşallahhhhhhh

% 30 ihtimalle 3 sebepten kaynaklanıyor olabilirmiş. 1. Bebekte yarık damak yarık dudak olabilir ki bu zaten ultrasonda görülebilen bi durum, 2. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı olabilir ve bununda haftası gelince şeker yükleme testiyle var olup olmadığı öğrenilebiliyor (bende yokmuş), 3. Erken doğum olabilir dedi doktorum. % 70 ihtimalle de suyun fazla olmasının bir anlamı yokmuş canım. Şunu yaparsan suyun fazla olur bunu yaparsan suyun fazla olur gibi bir durum söz konusu değil, dediğim gibi olacağı varsa oluyor. Yalnız su fazlalığından dolayı karnımın daha fazla şiş olacağını ve gerileceğini, bu yüzden çatlak ve kaşıntı olabileceğini söyledi doktor. Bende bebek yağı kullanıyorum zaten :) Umarım detaylı ultrasonunda bir sorun çıkmaz. Bilgin olsun biraz uzun sürüyor detaylı ultrason. Hatta doktor cihazı sert sert bastırmıştı, canımı yakmıştı :) Büyük ihtimalle bebeğinin renkli resimlerini de çekip verecekler sana. :)

% 30 ihtimalle 3 sebepten kaynaklanıyor olabilirmiş. 1. Bebekte yarık damak yarık dudak olabilir ki bu zaten ultrasonda görülebilen bi durum, 2. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı olabilir ve bununda haftası gelince şeker yükleme testiyle var olup olmadığı öğrenilebiliyor (bende yokmuş), 3. Erken doğum olabilir dedi doktorum. % 70 ihtimalle de suyun fazla olmasının bir anlamı yokmuş canım. Şunu yaparsan suyun fazla olur bunu yaparsan suyun fazla olur gibi bir durum söz konusu değil, dediğim gibi olacağı varsa oluyor. Yalnız su fazlalığından dolayı karnımın daha fazla şiş olacağını ve gerileceğini, bu yüzden çatlak ve kaşıntı olabileceğini söyledi doktor. Bende bebek yağı kullanıyorum zaten :) Umarım detaylı ultrasonunda bir sorun çıkmaz. Bilgin olsun biraz uzun sürüyor detaylı ultrason. Hatta doktor cihazı sert sert bastırmıştı, canımı yakmıştı :) Büyük ihtimalle bebeğinin renkli resimlerini de çekip verecekler sana. :)
Bebekte sıkıntı olmamasına sevdnm cnm RABBİM sıkıntı vermesin sana da bana da kimseyue de..Valla bnmm canımı acıtsn da kuzumn canını acıtmasn döverm yoksa onu:)babamz da dr o da bakıcak artık ..Resimde nasl bi bebek olucağını görebiliyosn dimi??çok meraklıyım varya şuan acaip heyecanlıyım anlatamam.Bu arada senn neyin olucaktı?sende almşsndr bebişin resmini:)

Tabi canım görebilirsin nasıl bir bebek olduğunu :) O küçük bir insan modeli artık. Hatta bizim doktorumuz biraz izlememize de müsade etti, çok sevimliydi :) Benim her kontrolümde doktorum renkli halini gösteriyor bana ama makinesi siyah beyaz resim basıyor. Hamileliğimin başından beri doktorun her verdiği ultrason görüntüsünü aldım, bi albüm yaptım. Açıp açıp bakıyorum bebeğime :) Allah kısmet ederse bir oğlum olacak benim, senin neyin olacaktı canım? He unutmadan çoğu doktor unuturmuş bunu ama sen doktoruna hatırlat. Tetanoz aşısı ne zaman yaptırayım diye sor. Malum doğum esnasında hastane malzemesi kullanıyorlar kadınlara. Aşı olunca hem kendini korumuş olursun hem bebeğini. Ne olur ne olmaz, önlem almakta fayda var. Ben geçen ay ilk dozumu yaptırdım. Bi kaç gün sonra 2. dozumu yaptırmaya gideceğim aile sağlığı merkezine.

Tabi canım görebilirsin nasıl bir bebek olduğunu :) O küçük bir insan modeli artık. Hatta bizim doktorumuz biraz izlememize de müsade etti, çok sevimliydi :) Benim her kontrolümde doktorum renkli halini gösteriyor bana ama makinesi siyah beyaz resim basıyor. Hamileliğimin başından beri doktorun her verdiği ultrason görüntüsünü aldım, bi albüm yaptım. Açıp açıp bakıyorum bebeğime :) Allah kısmet ederse bir oğlum olacak benim, senin neyin olacaktı canım? He unutmadan çoğu doktor unuturmuş bunu ama sen doktoruna hatırlat. Tetanoz aşısı ne zaman yaptırayım diye sor. Malum doğum esnasında hastane malzemesi kullanıyorlar kadınlara. Aşı olunca hem kendini korumuş olursun hem bebeğini. Ne olur ne olmaz, önlem almakta fayda var. Ben geçen ay ilk dozumu yaptırdım. Bi kaç gün sonra 2. dozumu yaptırmaya gideceğim aile sağlığı merkezine.
Bugün gördm cnm bende oğluşumu:)maaşallah çok tatlıydı ya da kuzguna yavrusu şahin göründğü için bize öle geldi :):)cd verdiler saolsnlar geldim ve sürekli izliyorum yavrumu.Biz ultrasondayken güldü biliyo musun??dr'un falan hoşuna gitti böle elini falan da emiyo sıpa:)neyseki elimde görüntüleri var.Sağlığı yerindeymiş hamd olsn RABBİME.Cnm dr'um aşı'ya gerek duymadı yaptırma dedi.Eşimde aile hekimliği yaptğı için bazı aşıların çok güvensiz oldunu düşüünüyor o yüzden yaptırmıycam ben.Steril ortamda olacağı için doğum,gerek yok dediler artık bilmiyorum babamz da dr'umzda öle diyo:)ALLAHIM evlatlarımızı bağışlasn ilk bebeğim ve acaip heyecanlıyım tekmelerini falan hissettikçe zaman sağlıkla hayırla çabuk geçsin istiyorum.Bu arada doğumn ne zaman ALLAH kısmet ederse?

Geri