Hamileyim Anneyim Soru Sor

Çok sevindim canım oğlunu görmene :) Çok cicili bicili bir duygu, Allah tatmak isteyen herkese nasip etsin. Bizimde kontrolümüz vardı bugün. Bir sorun yokmuş çok şükür. Bütün organları oluştu artık gelişimini takip edicez dedi doktorum. Tetanoza gelince, bende hemşireyim. Ve hastanede steril olmayan bir malzeme kullanıldığı için sezaryen yeri açık bırakılıp hergün pansuman yapılmak zorunda kalan bir kadın hastam olmuştu. Ve kadıncağız 15 gün eziyet çekmiş ve bebeğinden ayrı durmak zorunda kalmıştı. Senin gibi bende doktoruma güveniyorum ki senin eşin Dr ve aşıların ana merkezinde çalışıyor, aile hekimliğinde, aşıların ne durumda olduğunu daha iyi biliyordur muhakkat. Fakat bu aşı canlı bakteri içermediği için ben yaptırılması taraftarıyım. Çünkü dokturum sadece kendisi çalışmıyor, bir ekiple çalışıyor. En azından ben hem kendimi hem bebeğimi böyle daha güvende hissediyorum. Doğum aralık ayı içerisinde olacak gibi görünüyor bir aksilik olmazsa ya da gecikme. Hatta bugün doktorum da 'Ocak ayını beklemeyecek göründüğü kadarıyla' dedi :) Yerini çok severde çıkmaz istemezse ocak başı, ama yok ben duramıyorum derse aralık ayında kucağımızda olacak inşallah :) Senin doğum şubata denk geliyor değil mi? Kııız, bakarsın 14 şubatta doğar :)

Mrb kızlar, ben 16+5 günlük hamileyim14. haftadan beri özellikle sol tarafımda, sağıma yatınca sanki birşey kıvrılıyormuş gibi oluyor, sizce bu bebeğin hareketleri mi yoksa benim bağırsaklarım mı.. :)

:) ozaman ne güzel inşallah bende hissesenderim ve çok merak ediyorum gerçi bana bi 6-7 hafta var ama hayılısı ya tatlım bişey sorucam 1 hafta önce ultrasyonda bebek 6+4 dü bugun kahve bir akıntı geldi doktor gittik çok şükür ve maşallah bebeğim iyiymiş ama bebek 8+2 dedi.ancak bugün geçen haftaki ultrasyona göre 7+ 4 olası gerkliydi ama 5 gün daha büyük göründü ama kolları bacalşarıı görmedik küçükte olsa görünmesi gereklimiydi yoksa daha erkenmi ayrıca sen kaç haftalıkken koolarını ve bacaklarını gördün . çok sordum kusura bakma canım ama merak ediyorum

Uzun bir aradan sonra merhaba hamiş melekler... şafagımızı sayamadık burdan kızımla;( ama neyse kalan zamanı değerlendirelim... Bugün tam tamına 38 haftalık olduk melişimle.. MAŞALLAH bizee... artık sayılı günümüüzz çok ama çoook azaldı... ALlahım kısmet ederse son 14 diyorum !!!

Sevgili LALEZAR :) Biraz geç cevap oldu ama evet hissettiğin şey bebeğinin ta kendisi. 14. haftada hissettiğin barsaklarındı muhtemelen. Çünkü ancak deneyimli annelerin o haftalarda bebek hareketlerini hissedebileceği yazıyor her yerde. Ben ilk 16. haftada hissetmiştim fındığımı. Hani böyle damar seyirir ya, öyle birşeydi. Sonra sonra değişti tabi, şimdi karate yapıyor içerde :)

Sevgili yüsra_yüsra :) Şu an bebeğinin kol ve bacaklarını ayırtedememen çok normal, çünkü daha çok küçük. Ancak kafasını ve vücudunu ayırtedebilirsin. Fakat bir kaç haftaya kadar yüzünü seçebilir hale geleceksin. Şaşılacak derecede hızlı gelişiyorlar çünkü. Şöyle de bir tavsiyem var. Doktora kontrole gittiğinde idrara sıkışık halde gidersen bebeğini daha net görebilirsin. İlerleyen haftalarda buna gerek kalmıyor çünkü zaten bebişler büyümüş oluyorlar :)

Sevgili AuSSie_AnGeL :) Oyyy, çok az kalmııışş :) Allah hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli kucağınıza almak nasip etsin inşallah :) Bu arada doğum ne olacak? Oğluşum ters duruyormuş doktorumun söylediğine göre. Eğer dönmezse seni kesmek zorunda kalacağız dedi.. Benim heyecanım gün geçtikçe artıyor. Sen kim bilir ne haldesin :)

YÜSRACIM, o kahve yada pembe akıntı 9. haftaya girişte olabiliyormuş, benimde pembe akıntım olmuştu biraz çok korkmuştum, ama dr.um kırmızı olmadıktan sonra korkma dedi, çünkü bebek o haftalarda anneye bağlanıyormuş artık ve bu bağlanma esnasında böyle akıntı olabiliyormuş, bebeğinin kol ve bacakları için erken canım, bizde 14. haftada görebilmiştik ve dr amcası onları tomurcuk olarak nitelendirmiş çok hoşuma gitmişti :)

BABYANGEL, bebeğinin cinsiyeti nedir, maşallah karatelere başlamış :) valla bugünlerde arttı canım bağırsak hareketleri değil artık eminim, çünkü daha önceki bağırsak gurultularına hiç benzemiyor, resmen içimde birşey geziniyor :)

ANGELİM, bende seni merak ediyordum epeydir yoktun acaba doğum mu yaptı diye içimden geçirdim :) Maşallah canım çok az zamanınız kaldı, hayırlısıyla prensesini al kucağına inşallahhhhhhhh :)

Sevgili LALEZAR :) Biraz geç cevap oldu ama evet hissettiğin şey bebeğinin ta kendisi. 14. haftada hissettiğin barsaklarındı muhtemelen. Çünkü ancak deneyimli annelerin o haftalarda bebek hareketlerini hissedebileceği yazıyor her yerde. Ben ilk 16. haftada hissetmiştim fındığımı. Hani böyle damar seyirir ya, öyle birşeydi. Sonra sonra değişti tabi, şimdi karate yapıyor içerde :)

Sevgili yüsra_yüsra :) Şu an bebeğinin kol ve bacaklarını ayırtedememen çok normal, çünkü daha çok küçük. Ancak kafasını ve vücudunu ayırtedebilirsin. Fakat bir kaç haftaya kadar yüzünü seçebilir hale geleceksin. Şaşılacak derecede hızlı gelişiyorlar çünkü. Şöyle de bir tavsiyem var. Doktora kontrole gittiğinde idrara sıkışık halde gidersen bebeğini daha net görebilirsin. İlerleyen haftalarda buna gerek kalmıyor çünkü zaten bebişler büyümüş oluyorlar :)

Sevgili AuSSie_AnGeL :) Oyyy, çok az kalmııışş :) Allah hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli kucağınıza almak nasip etsin inşallah :) Bu arada doğum ne olacak? Oğluşum ters duruyormuş doktorumun söylediğine göre. Eğer dönmezse seni kesmek zorunda kalacağız dedi.. Benim heyecanım gün geçtikçe artıyor. Sen kim bilir ne haldesin :)

Canım az kaldı bak bugunde 38+1 olduk MAŞALLAH ;) zaman kısaldıkca uzuyormus gibi gelsede zaman cok çabuk geçiyor... Canım benim cadılozum 34. haftamdaki kontrolumde donmustu.. 32de gittiğimizde ters duruyordu ama 34 de dönmüştü.. Sana benden tek tavsiye eder özele gidiyorsan; ordakiler hemen sezeryan diyorlar ve sezeryan olması için bin bir sebeb sölüyorlar.. Bana da bebeğin ters dönmedi dönmez dediler döndü.. bebeğin cok buyuk normal olmaz dediler baska doktora gittim bebeğimin gayet iyi oldugunu sölediler ;))) Yani sakın hemen kesip biçme işlemlerine kanma... Bana neler neler denildi ben 38+1 oldum ısrarla normal dogum diyorum.. gerçi rabbim bilir biz blemeyiz ama hayırlısı ne ise o olsun inşallah amin..

Geri