Hamileyim Anneyim Soru Sor

Kızlar nasılsınız, durumlar nasıl?
Benim 9. hafta yarın bitiyor 10 a giricem kısmetse. Hala ağzımın tadı yok, bulantım var. Ve halsizim hep yatmak istiyorum. Yürüyüş yapmayı, gezmeyi ne kadar severdim ama şimdi hiç canım istemiyor. Ne zaman geçecek bu durum bilmiyorum. 11-12. haftada galiba. 4. aydan itibaren hamileliğin tadına varılıyormuş. Bir de ben varabilsem... :) Canı sağ olsun yine de bebişimin. Perşembe kontrolüm var. Kan testleri yapılacak. Bebeğim inş iyi durumdadır merak ediyorum onu. Bu sefer tam anlamıyla görücem ve belki hareketlerini görebilirmişim nette yazılana göre. Çok heyecan verici yaa. Hep bir sonraki aşamayı düşünüyorsun... Allah herkese yaşatsın bu duyguyu... Allahıma her gece uyumadan şükrediyorum. Lalezar bende de bel ağrısı oluyor zaman zaman. Sen yazmıştın ya rahim leğen kemiğinin önüne geçiyormuş diye gerçekten nette de öyle diyor. Senin bu cümlen aklıma geldi ve rahatladım. Yoksa bu neyin ağrısı diyebilirdim. Sağ ol.

Bu arada Yüsra kayıplardasın... Lütfen yaz. Seni de çok merak ediyorum.

Maşallah canım iyi olmanıza sevindim, niye sırt üstü yatmanı istemedi bir saknıcası mı varmış, sende benim gibi çalışanlardansın, son üç haftaya kadar çalıştın ne güzel inşallah benimde öyle olur kalanları bebişimle birlikte geçiririm inşallah, amin inşallah hepimizin sağlık ve sıhhat içinde ve mutlulukla bebeklerimizi kucaklarımıza alırız inşallah :)

Sırt üstü yatınca bebeğe yeterli oksijen gitmezmiş bazı doktorlara göre. Aslında hamileler için en uygun yatış pozisyonu sol yandır. Sol yana yatınca hem bebek hem anne daha rahat eder ve kan dolaşımı daha rahat sağlanır. Sağ yanda büyük damarlar var, bu nedenle sağ yanda pek önerilmez ama ben soluma yata yata iyice kol bacak ağrısı çekmeye başladım. Sağ sol karıştırıp uyumaya çabalıyorum işte :) Bu hafta son çalışma haftam kısmetse. Çalışabiliyorken çalışayım da iznimin çoğunluğunu bebeğime ayırayım istemiştim. Oldu gibi çok şükür :) Bu haftayıda atlatırsak ve olası bir erken doğum olmazsa yan gelip yatmayı düşünüyorum doğuma kadar. Gerçi yatamıyorum ya neyse :) Umarım sende rahat rahat son 3 haftaya kadar çalışabilirsin ablacım. Çünkü bebişlerimizle bir gün bile fazla olsa kardır gibi geliyor bana :)

Berrakmavi - Canım mümkünse doktora idrara sıkışık halde git. O zaman bebeğinin hareketlerini rahatlıkla görebilirsin. Benim bebeğimin ilk kıpırdanışını gördüğüm gün dün gibi aklımda. Ayyy demiştim, içim gitmişti :) Ve evet 4. aya girdiğinde büyük olasılıkla rahatlayacaksın. 4-5-6. aylar hamileliğin balayı olarak görülüyor çünkü :)

Babyangel cnm nasılsn??sayılı günler kaldı nasıl heyecan vardır şimdi sende:)ne yaptn hazırlıkları tamamladnmı cnm??bu arada hani bayram öncesi konuşmamzda demiştn ya hıçkırıyo ve hissediyorum dye,2 haftadr bende hissediyorum hıçkırıklarını:)çok tuhafıma gitmşti sn hissediyorm diynce ama gerçekten enteresan.Kalp atışı gibi pıt pıt ediyo.Ben ona hık hık diyorum gerçi hahaha.Oyy kuzumu hıçkırık tutunca böle bi tuhaf oluyorum yoruluyo dye:)

Benim 9. hafta yarın bitiyor 10 a giricem kısmetse. Hala ağzımın tadı yok, bulantım var. Ve halsizim hep yatmak istiyorum. Yürüyüş yapmayı, gezmeyi ne kadar severdim ama şimdi hiç canım istemiyor. Ne zaman geçecek bu durum bilmiyorum. 11-12. haftada galiba. 4. aydan itibaren hamileliğin tadına varılıyormuş. Bir de ben varabilsem... :) Canı sağ olsun yine de bebişimin. Perşembe kontrolüm var. Kan testleri yapılacak. Bebeğim inş iyi durumdadır merak ediyorum onu. Bu sefer tam anlamıyla görücem ve belki hareketlerini görebilirmişim nette yazılana göre. Çok heyecan verici yaa. Hep bir sonraki aşamayı düşünüyorsun... Allah herkese yaşatsın bu duyguyu... Allahıma her gece uyumadan şükrediyorum. Lalezar bende de bel ağrısı oluyor zaman zaman. Sen yazmıştın ya rahim leğen kemiğinin önüne geçiyormuş diye gerçekten nette de öyle diyor. Senin bu cümlen aklıma geldi ve rahatladım. Yoksa bu neyin ağrısı diyebilirdim. Sağ ol.

Cnm 3 ay'ında heps geçicek ve 4.ayda rahatlarsn inşallah.Benmde çok sıkıntılı geçti 3 ay'ım bişe yiyemedm hep bulandm ve sürekli uyumak istiyodm .ilk aylar ve son 2 ay acaip bi ağırlık oluyo şuan bizde inşallah son iki ay'ımzdayz bel ağrıları,yne baştaki gibi uykuya düşknlük ve dahası.Ama insanın düşündğü tek şey bunları yaşarken bile bebeği...O iyi olsn dye başlıyosn devam ediyosn işte..ALLAHIM herkese kolay hamilelikler kolay doğumlar nasip etsin inşallah:)

Canım bel ağrısı giderek artıyor, ben şu anda bel, bacak ve kaklça ağrılarından ölüyorum, özellikle gece yatarken ve çok ayakta kalınca mahvediyor, benim belim birde biraz çukurdur, hamilelilkte iyicene öne giderek çukurlaşmaya başladı bu yüzden çok ağrıl oluyor.. evet canım hamileliğin 4. ayından itibaren oldukça rahatlarsın, bulantılar bitiyor, yavaş yavaş iştahın geliyor, halsizliklerin ve uyku halin azalıyor, birde ultrasonda bebeğinin hareketlerini gördükçe sevinçten uçacak gibi oluyorsun :) Hayrıyla meleklirimizi kucaklarımıza alınca hepsi unutulacak inşallah :)

Sırt üstü yatınca bebeğe yeterli oksijen gitmezmiş bazı doktorlara göre. Aslında hamileler için en uygun yatış pozisyonu sol yandır. Sol yana yatınca hem bebek hem anne daha rahat eder ve kan dolaşımı daha rahat sağlanır. Sağ yanda büyük damarlar var, bu nedenle sağ yanda pek önerilmez ama ben soluma yata yata iyice kol bacak ağrısı çekmeye başladım. Sağ sol karıştırıp uyumaya çabalıyorum işte :) Bu hafta son çalışma haftam kısmetse. Çalışabiliyorken çalışayım da iznimin çoğunluğunu bebeğime ayırayım istemiştim. Oldu gibi çok şükür :) Bu haftayıda atlatırsak ve olası bir erken doğum olmazsa yan gelip yatmayı düşünüyorum doğuma kadar. Gerçi yatamıyorum ya neyse :) Umarım sende rahat rahat son 3 haftaya kadar çalışabilirsin ablacım. Çünkü bebişlerimizle bir gün bile fazla olsa kardır gibi geliyor bana :)

Evet babyangel, sırtüstü yatınca birde çok ayakta kalınca bebeğe oksijen gidişi azalıyormuş, bende netten okumuştum, ama bende en çok sırt üstü rahat ediyorum ve bebeğimde böyle yatınca çok kıpırdanıyor :) seninde de dediğin gibi sol taraftan daha iyi oksijen gidişi olduğundan eve gidince sol tarafıma doğru yatıyorum yatabildiğim kadar, günde en az 2 saat kadar sol tarafa yatmak lazımmış, gece artık sağ sol arada sırt üstü yatıyorum napim valla biraz kalçalarımı dinlendiriyorum yoksa çok ağrıyorlar..
Evet inşallah bende son 3 e kadar çalışabilirim, şimdilik bel ağrıları dışında bir sıkıntımız yok ama ilerleyen haftalar ne gösterir bilinmez tabikide, Allahım geri kalan süreyi sağlıcakla geçirmek nasip etsin inşallah... :)

Babyangel cnm nasılsn??sayılı günler kaldı nasıl heyecan vardır şimdi sende:)ne yaptn hazırlıkları tamamladnmı cnm??bu arada hani bayram öncesi konuşmamzda demiştn ya hıçkırıyo ve hissediyorum dye,2 haftadr bende hissediyorum hıçkırıklarını:)çok tuhafıma gitmşti sn hissediyorm diynce ama gerçekten enteresan.Kalp atışı gibi pıt pıt ediyo.Ben ona hık hık diyorum gerçi hahaha.Oyy kuzumu hıçkırık tutunca böle bi tuhaf oluyorum yoruluyo dye:)

İyiyim canım çok şükür, sende iyisin umarım :) Vücudum iyice ağırlaşmaya başladı. Karnım yavaş yavaş aşağı düşüyor. Heyecan hat safhada :) Tarih yaklaştıkça bi tuhaf oluyorum. Allah kısmet ederse normal doğum yapmak istiyorum. Bir yandan bebeğimi artık kucağıma alabileceğim düşüncesi çok güzel. Bir yandan neredeyse 9 aydır ben nereye bebişim oraya, aynı bedeni paylaştık. Doğduktan sonra onun boşluğu biraz tuhaf gelecek sanırım :) Zaten artık deliksiz uyku diye birşey kalmadı. Gece 10 kere uyanıp tuvalete gidiyorum. Ya da bacaklarımda ağrılar arttı ona uyanıyorum. Bu yüzdende bütün günü yine uykulu geçiriyorum. Yatarken karnımın altınıda mutlaka yastıkla destekliyorum. Çünkü desteklemezsem karın ağrısı yapıyor bu seferde. Sende artık 30'lu rakamlara gelmişsin, gözün aydın :) Hıçkırık olayı enteresan gerçektende :) Bizimkini günde 2-3 kez hıçkırık tutuyor :) Soluk alıp verme egzersizleri yaparlarmış bol bol. E beceremedikleri için tabi böyle bol bol hıçkırık tutarmış :)

Evet babyangel, sırtüstü yatınca birde çok ayakta kalınca bebeğe oksijen gidişi azalıyormuş, bende netten okumuştum, ama bende en çok sırt üstü rahat ediyorum ve bebeğimde böyle yatınca çok kıpırdanıyor :) seninde de dediğin gibi sol taraftan daha iyi oksijen gidişi olduğundan eve gidince sol tarafıma doğru yatıyorum yatabildiğim kadar, günde en az 2 saat kadar sol tarafa yatmak lazımmış, gece artık sağ sol arada sırt üstü yatıyorum napim valla biraz kalçalarımı dinlendiriyorum yoksa çok ağrıyorlar..
Evet inşallah bende son 3 e kadar çalışabilirim, şimdilik bel ağrıları dışında bir sıkıntımız yok ama ilerleyen haftalar ne gösterir bilinmez tabikide, Allahım geri kalan süreyi sağlıcakla geçirmek nasip etsin inşallah... :)

Senin için sırt üstü yatma engeli şu an olmaması lazım ablacım. Benim doktorum bana yanlış hatırlamıyorsam 30 lu haftalar başladığında bunu söylemişti. Artık sırt üstü yatmanı istemiyorum demişti. Ama dediğin gibi uyanıkken ne kadar dikkat edersem edeyim, uykudan uyandığımda kendimi sırt üstü yatar halde buluyorum bazen. Ona da yapacak birşey yok yani :) Ben 4. ayımdan itibaren hamile pilatesi yaptım hoca eşliğinde. Bu sırt ve bel ağrıları konusunda çok faydası oldu diyebilirim, bacak ağrılarımı da epey azalttı. Spor hocam benden mümkün olduğunca dik durmamı istedi hep. Yaptırdığı egzersizler sayesinde de normal hayatımda kambur duran ben şu an nasıl dik durduğuma kendim bile şaşıyorum :) Böyle bir şansın yoksa, en azından günde yarım saat yürüyüş yapabilirsen onunda sana ve doğumuna çok faydası olacaktır. Otururken mutlaka ve mutlaka belini bir yastıkla destekle ve umarım sıkıntılar sadece bu kadarla kalır :)

babyangel iii olmana sevndm tatlm RABBİM kurtarsn zorluk vermesn inşallah.Sende ayrıl izne bol bol dinlen ki kuzucğuna bol bol oksijen gitsn kan akımı güzel olsn alsn kiloları:)ya ben sırt üstü yatma konusuna takıldm,dr sölemesede ben sırt üstü yatamıyom zaten nefes alamıyorum sırt üstü yattğmda nasıl yatılır ki diye düşünüyorum:)genelde sol yan yatarm ama duramıyorm pek sağ yana dönüyorum.Aama yataktan kalkmak o kadar zor ki artık yardmla kalkmazsam alt tarafta acaip bişeler batıyo:(bu arada bnm oğlan dönmüş :)28 de ters duruyodu şimdi normale dönmş sıpam:)ama enfeksiyon ve akıntı erken doğum tehdidi olur dedi dr 4 Lt su içerim ama banamısn demiyor geçmedi bi türlü yaaa offff:(:(fitil kullancam artıkın yapcak bişe yok:(

Dönmüş olmasına sevindim canım, gözün aydın :) Enfeksiyon olmasına üzüldüm ama :( Malum bağışıklık sistemimiz baskılandığı için zaten enfeksiyona açık haldeyiz. İlerlemeden doktorunun verdiği ilaçları kullanman en iyisi. Ben bazen oturduğum yerden kalkarken bile yardım almak zorunda kalıyorum :) Bahsettiğin ağrı bende de oluyor. Sanki böyle sağlam bi tekme yemişim gibi ağrıyor bazen. Ne hikmettir anlamadım. Doktoruma bu ağrıyı danışmadım henüz gerçi. Unutmazsam (ki bu unutkanlık işide iyice canımı sıkıyor artık) bi dahaki kontrolde sorarım :) Zaten bu kontrolde NST çekilecekmiş :)

Geri