1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.213
  Beğenilen Mesajlar:
  2.284
  Ödül Puanları:
  113

  Hamileyim çok soda içiyorum zararlımıdır?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  gebelikte soda içmek zararlımıdır,gebelikte soda tüketimi nasıl olmalı,gebelikte maden suyu içilirmi,gebelikte maden suyu içmek zararlımıdır,gebelikte maden suyu tüketimi hakkında bilgiler
  Hamile olan kadınların en sıklıkla sordukları ve merak ettikleri sorulardan bir tanesi de hamile iken maden suyu soda içilebilirmidir. Hamilelik döneminde doğal ve katkısız olmak kaydı ile maden suyu tüketilmesinde hiçbir sakınca yoktur.
  Doğal maden sularının içerisinde pek çok minerel mevcuttur. Tüketeceğiniz maden suyunun doğal katıksız (meyvesiz) olmasına dikkat etmelisiniz. Günde bir kaç tane tüketebilirsiniz. Maden suyu içmenizde sakınca olmaması ve günde birden fazla tüketiyor olmanız bebeğinize yarar sağlayacak anlamına gelmemektedir.
  < Konu Resmi..>  Hamilelikte maden suyu içilmesinin şart olduğuna dair herhangi bilimsel bir gerçek yoktur ancak içildiğinde gebe kadına ve bebeğine doğal ve katkısız olduğu için zarar vermeyecektir. Bazen hastalar maden suyunun hazımsızlığa, şişkinliğe, kramplara iyi geldiğini söylemektedirler. Maden suyu içmekten hoşlanmayan gebeler maden suyu tüketmek için kendilerini zorlamamalıdırlar.


  Hamilelikte maden suyu tüketilmesi şart değildir. Bazı uzmanlar mineral açısından takip ettikleri gebeler maden suyu içmelerini önermektedirler. Maden suyu yeraltından çıktığı gibi korunan mineralli içeceklerdir. Oysaki soda su bazlı içeceklere karbondioksit basılarak elde edilen bir içecektir.
  Gebe olan kişi maden suyunu içmeden evvel soda mı yoksa maden suyumu olduğunu öğrenmeli maden suyunu tercih etmelidirler. Hamilelikte doğal beslenmek çok önemlidir. Maden suyu içerdiği mineraller açısından annenin cildine de yararlı olacaktır.
  Maden suyu tüketimi Avrupa da kişi başına 150 litre iken ülkemizde kişi başına düşen miktar 3 litrenin altındadır. Maden suyu doğal bir içecek olduğundan bozulmaz. Üzerine dolum tarihi ambalajı açısından önemlidir. İçerisinden mineral olarak en çok magnezyum vardır.
  Hamile olan kişinin hamilelikten ötürü vitamin ve mineral ihtiyacı artar. Mineral ihtiyacının bir kısmını maden suyundan karşılayabilir. Karbondioksit içerdiğinden uzmanlar soda değil maden suyu tüketilmesini önermektedirler.

   
Hamileyim çok soda içiyorum zararlımıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hamileyken kahve içmek zararlımı?

  Hamileyken kahve içmek zararlımı?

  Merhaba.Ben tam bir kahve bağımlısıyım diyebilriim.Günlük fiks 2 fincan içerim ve şu anda bebek bekliyorum yeni öğrendim.Acaba bu kahvenin bebeğe zararı olurmu?
 2. Hamileyim epilasyon yaptırmam zararlımıdır?

  Hamileyim epilasyon yaptırmam zararlımıdır?

  gebelikte epilasyon yapılırmı,hamilelikte epilasyon yapılırmı,hamilelikte epilasyon yapanlar,hamilelikte epilasyon zararlımıdır,hamilelikte epilasyon hakkında bilgiler Hamilelikte epilasyon yapılması pek tavsiye edilmez ama.. PEK çok hamile kadın gebelik hormonlarının da etkisi ile artan tüylenmeden rahatsızlık duyar. Doğum sonrası bu tüylerin büyük kısmı kendiliğinden yok olur. Bu...
 3. Hamileyim tatlandırıcı kullanmam zararlımıdır?

  Hamileyim tatlandırıcı kullanmam zararlımıdır?

  hamilelikte tatlandırıcı kullanmanın zararları,hamilelikte tatlandırıcı kullanılırmı,hamilelikte tatlandırıcı kullanmak sakıncalımıdır,hamilelikte tatlandırıcı kullanma hakkında bilgiler Günümüzde yapay tatlandırıcı bulunan ürünler sıklıkla tüketilmektedir. Bunların kalorisiz olması ancak tat vermesi nedeniyle diyet dönemlerinde kullanımına sıklıkla rastlanır. Ayrıca bu amaçla...
 4. Tüp bebek tedavisindeyim siğara içiyorum zararlımıdır?

  Tüp bebek tedavisindeyim siğara içiyorum zararlımıdır?

  tüp bebek tedavisinde siğara kullanımı,tüp bebek tedavisinde siğara içmek zararlımıdır,tüp bebek tedavisinde siğaranın etkisi,siğaranın tüp bebek üzerinde olumsuz etkisi hakkında bilgiler Bilindiği üzere sigara, günümüzdeki çoğu hastalığı tetikleyen en önemli etkenlerden birisidir. Sigara kullanımının üreme üzerinde de bir çok olumsuzluklara yol açtığı aşikardır. Fakat, sigaranın anlık olarak...
 5. Hamileyim sigara içiyorum bebeğime zararı olurmu?

  Hamileyim sigara içiyorum bebeğime zararı olurmu?

  Gebelikte sigara tüketimi bebek ve gebelik üzerine son derecede olumsuz etkilere sahiptir. Gebeliklerinde sigara içen gebelerde; Eken doğum eylemi Amnion suyunun erken gelmesi (erken membran ruptürü) Bebeğin rahim içinde gelişme geriliği (intrauterin gelişme geriliği) Bebeğin anne rahminde ani ölümü (intrauterin exitus) Gebelik zehirlenmesi (preeklampsi) Hipertansiyon Plasentanın doğum...

Sayfayı Paylaş