Hanım-Bey münasebetleri...

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hanım-Bey münasebetleri...
Hassasiyetle korunması gereken şeylerden birisi de karı-koca arasındaki özel münasebetlerdir... Bunların bir toplulukta, sohbetlerde veya dostlar arasında konuşulması son derece çirkin bir davranıitır...

Nitekim Cenab-ı Hak: '' (iyi kadınlar) gönülden boyun eğenler ve Allahın korunmasını emrettiğini kocasının bulunmadığı zamanda koruyandır '' (nisa 34) buyurmaktadır...

''Kıyamet gününde insanların Allah nezdinde en kötüsü, karı-koca sırlarını başkalarına ifşa edendir...'' buyuran peygamberimizin meclisinde geçen bir olayı Ebu Hureyre (ra) şöyle rivayet etmiştir:

- Bir gün efendimiz bize namazı kıldırdı.. Selam verdikten sonra bize döndü... Şöyle buyurdu:
Sizden biriniz evine gidip kapıyı kapattıktan ve perdeleri çektikten sonra dışarıya çıkarak..
Ben hanımımla şöyle yaptım, böyle yaptım der mi? Hepsi sustular... Sonra kadınlar tarafına döndü ve sizden konuşacak var mı? dedi:

Küabın kızı şöyle dedi:
- Evet ya Resulallah... Bu erkekler konuşuyor... Bu kadınlar konuşuyor...
Bunun üzerine efendimiz buyurdu ki:
- Bunu yapan neye benzer bilir misiniz? O bir çarşıda karşılaşıp herkesin gözleri önünde birbirlerini tatmin eden erkek ve dişi şeytana benzer...

Evet, bu konu malesef günümüz de güya çok samimi arkadaşlar arasında, bazen espiri olsun diye, bazen de evde sözünün ne derece geçtiğini belirtmek için birçok kimse tarafından anlatılmaktadır...

Böyle durumlarla karşılaştığımız da hemen o kimseleri ikaz etmemiz, eğer yine susmazlarsa hemen oradan uzaklaşmamız lazımdır...

Ne maksatla anlatılırsa anlatılsın, neresinden bakılırsa bakılsın karı-koca arasındaki özel ilişkileri başkalarına anlatmak çok alçakca bir davranıştır
kaynak:delikanforum

Geri