Harita mühendisliği nasıl bir meslek bilgisi olan varsa yoruma gelsin

  • Konbuyu başlatan Üniversite fedaisi
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üniversite fedaisi

Forum Okuru
Harita mühendisliği nasıl bir meslek bilgisi olan varsa yoruma gelsin

Harita mühendisliği nasıl bir meslek melek kadınlar kulübü harita mühendisliği mezunları yorumları forum'da.​

Selam ben bu sene üniversite sınavına gireceğim harita mühendisliği hakkında sizden bilgi almaya geldim nasıl bir meslek biraz araştırma yapıyorum ilgimi çekti ama iş alanları nasıl bilgi verirseniz sevinirim okuldaki rehber öğretmenimiz pek bir şey anlamıyor onun için netten araştırıyorum. Harita mühendisliği nasıl bir meslek gelen arkadaşlar bilgi verirlerse çok sevinirim. Eğer olmazsa uzay mühendisliğini düşünüyorum.
 
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Merhabalar
Kardeşim böyle hedefinin olması çok iyi mesleğini dair araştırma yapman da çok iyi umarım istediğin yere gelirsin. Dilersen harita mühendisliği nasıl bir meslek birlikte bakalım. Harita mühendisliği yerküre üzerinde çeşitli ölçümler yapan mühendislerdir. Elinizde bulunan beller ışığında haritalar ve planlar hazırlarlar bu harita ölçümleri ışığında hesaplamalar yapılır geniş bir istihdam alanına sahiptir harita mühendisliği. Hem kamuda hem özel sektörde geniş bir istihdam alani vardır harita mühendisliğinin.

"Harita mühendisliği neler yapar"​

  • Otoyol köprü baraj gibi projelerde ölçümler yapmak
  • Kadastro çalışmalarında yer alırlar yine imar çalışmalarına destek verirler
  • Yerküre hakkında planlar ve model teknolojiden yararlanarak ölçümler yapmak
  • Topografik ve tematik haritalarında üretimini yaparlar
Bu ve bunun gibi işlerde yer alırlar görevlerde bulunurlar. Senin gibi üniversite sınavına girecek arkadaşlarımız için aşağıya bir link daha bırakıyorum. "Jeoloji mühendisi" nedir nasıl görevler yapar ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Üst