1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hayıt tohumuı

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  hayıt tohumu kullananlar hayıt tohumunun zararları tohumu zararları hayıt tohumu, faydaları, nasıl kullanılır, zararları, kullananlar, nasıl içilir, çayı, kapsülü


  Piyasada kapsülüde olan hayıt tohumunu kullananların yorumları oldukça olumlu olunca, biz de bu yazımızda hayıt tohumu hakkında detaylı bilgiler sunmak istedik Melek'ler.

  Özellikle kadınsal hastalıklara çok çok iyi gelen hayıt tohumu hakkında ki bilgiler aşağıda yer almaktadır Melek'ler:)


  [​IMG]

  Hayıt tohumu, her yaştaki kadınlar için, çok faydalıdır. Hayıt tohumu, yüksek ateş, baş ağrısı, gaz sorunu, idrar yolu rahatsızlıklarına iyi gelmekle beraber, daha çok kadınların hormonal rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Regl öncesi stres, adet gecikmesi, ağrılar, göğüslerdeki hassasiyet, adet krampları ve depresyon gibi rahatsızlaklar için hayıt tohumu bire birdir.

  Hayıt Tohumunun Kadınlar Üzerindeki Etkileri :

  * Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeler. Kadınlık hormonlarını doğal yöntemlerle dengelediği için,yan etkisi yoktur. Sentetik hormon tedavisi gören kadınlarda ise yan etkiler görülebiliyor.
  * Hayıt tohumu, adet stresi ve adet gerginliğine iyi geliyor. Hayıt tohumu , bu tür sorunu olan kadınlarda 2 hafta içinde etkisini gösteriyor. Daha iyi sonuç alabilmek için 3 ay kullanmak gerekiyor.
  * Hayıt tohumu adet düzensizliklerini giderir. Kanamanın az veya çok olması, kanamanın ağır veya sancılı geçmesini düzelterek , düzene koyar.
  * Hayıt tohumu, aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı, hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani, cinselliğiniz çok fazla ise azaltır, az ise isteği çoğaltır.
  * Hayıt tohumu, yumurtlama periyodunu düzenler, hamile kalma şansının artırır.
  * Hayıt tohumu, doğum kontrol hapı kullanımına son verildikten sonra vücudun tekrar doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur.
  * Hayıt tohumu, hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliğe sahiptir.
  * Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde, hayıt meyvesi alındığında, anne sütü belirgin derece de artar.

  Hayıt Tohumunun Erkekler Üzerindeki Etkileri :

  * Hayıt Tohumu, erkeklerde, cinsel isteğin azalmasına sebep olmaktadır.
  * Hayıt Tohumu, erkeklerde, depresyona bağlı iktidarsızlık durumlarında kullanılır.

  Hayıt Tohumu Nasıl kullanılır? Nasıl Yapılır?

  Yarım çay kaşığı olacak şekilde, Hayıt tohumu ezilir. Bir su bardağı suyun içine, yarım çay kaşığı ezilmiş, hayıt tohumu, atılır ve kaynatılır. 10-15 dakika demlendirilir. Süzülür ve ılık ılık içilir.
  Hazır hayıt çayı ise, 1 Fincan sıcak suyun içine, 1 sallama çay atılır, 5 dakika demlendirten sonra içilir.

   
 2. Çimen Akın

  Çimen Akın Forum Okuru

  Bi sorum var 4 gün oldu hayıt tohumu kullanalı ama merak ettiğim ben hayıt tohumu kullanirken hamile kalırsam zararı olurmu bebeğe...
   
Hayıt tohumuı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hayıt

  hayıt

  (Ayit / Vitex agnus-castus / Agnus castus / Petit poivre) Mineçiçegigiller familyasindan, Bati ve Güney Anadolu’da yasayan bir agaççiktir. Temmuz aylarinda mor renkli çiçekleri açar. Dallari ve yapraklarinda, uçucu ve sabit yag, tanen, sineol, sekerler, kristalize maddeler ve glikozit vardir. Kullanildigi yerler: Idrar söktürür. Sancilari keser. Aybasi kanamalarini düzenler. Anne sütünü...
 2. Hayıt Nedir? Faydaları Nelerdir ?

  Hayıt Nedir? Faydaları Nelerdir ?

  Hayıt nedir Hayıt yararları Hayıt bitkisi Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden biri olan hayıt, özellikleri ve faydaları hakkında ki bilgiler şöyle melekler :) Hayıt; Ayıt olarak da bilinir. Anadolu’da bulunan 1-3 metre arası değişen bir ağaçtır. Söktürücü ve çözücü etkisi vardır. Ağrı kesici, süt arttırıcı olarak istifade edilir. İçindekiler; Uçan yağ, Sabit yağ,...
 3. hayıt tohumu

  hayıt tohumu

  bununla ilgilidaha önce bir başlık açıldımı bilmiyorum kızlar varsada özür diliyorum.hayıt tohumu ile daha önce göğüs büyütenler olmuş galiba ben bir haftadır içiyorum sanki dolgunlaşmaya başladı.fikri olan ve ya kullanan arkadaşlar cevap yazabilirmi
 4. Hayıt tohumu ile hamile kalan varmı ?

  Hayıt tohumu ile hamile kalan varmı ?

  Hayıt tohumu kadınlarda hipofiz hormonunu düzenlemeye yardımcı bir bitkidir.Yumurtlama bozuklarına iyi gelen hayıt tohumu kadınlık hormonu üzerinde etkilidir. Hayıt tohumunun üreme üzerinde olumlu şifa etkisi var. Şifa etkisi gibi zararları da mevcut . Hayıt tohumu,hayıt tohumu nedir,hayıt tohumunun faydaları nelerdir,hayıt tohumu nasıl kullanılır ? Hayıt tohumu hakkın da tüm detayları...
 5. Hayıt Kullananlar Bir Bakabilirlermi

  Hayıt Kullananlar Bir Bakabilirlermi

  Hayıtın adet düzenine etkisi olduğunu gebeliği kolaylaştırdığı gibi şeyleri duydum da. Acaba kızlar tohumunu mu yoksa suyunumu kullanmam gerekiyor. Benim adetlerim çok düzensiz buna bağlı olarak yumurtlama zamanımı bilemiyorum. Hayıtı ne kadar süre kullanmalıyım nasıl kullanmalıyım yardımcı olabilir misiniz? Bunun tohumu ya da suyunu aktarlarda bulabilir miyim?

Sayfayı Paylaş