1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Hepatit A en kolay göz akından fark edilir

  Konu, 'Hepatit Nedir' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  göz akında sarılık gözdeki sarılık göz akındaki beyazında gözde Hepatit A teşhisinde artık göz akından faydalanabilinecek..

  Yeni bir yöntemle artık gözakından da bu hastalığın teşhisinin yapılabildiğini açıklayan uzmanların bu konudaki açıklamış olduğu bilgilerin detayına geçiyorum:
  < Konu Resmi..>

  Hepatit A (sarılık) virüsü, kişiler arası temasla ya da virüs bulaşmış su veya besinlerin alınmasıyla bulaşır. Virüs vücuda ağız yoluyla, özellikle yiyecek ve içeceklerle girer. Hepatit A’lı olgular, hastalanmadan 2 hafta önce ve iyileştikten 1 hafta sonrasına kadar hastalığı bulaştırır. Hepatit, halk arasında bulaşıcı sarılık adıyla bilinen, karaciğerin harabiyeti ile karakterize bir hastalıktır.

  Hepatit A’nın belirtileri
  Hastalığın ilk belirtileri ateş, yorgunluk, iştahsızlık, karın ağrısı, baş ağrısı, kas-eklem ağrıları, öksürük, nezle, bulantı, kusma ve ishaldir. 1-2 hafta sonra karaciğer büyüyebilir ve sarılık görülebilir.

  Sarılık en kolay şekilde gözlerin beyaz kısmında fark edilir. Sarılık sırasında idrar koyulaşır ve dışkının rengi açılır. Hepatit A genellikle 3-6 hafta sürer, ancak bazı olgularda 6 aya kadar devam eden uzun süreli ya da kötüleşerek tekrarlayan belirtiler olabilir. Hepatit A’nın klinik belirtileri 2 yaşın altındaki çocuklarda fark edilmeyebilir.

  Hepatit A açısından risk grupları
  - Kalabalık koşullarda yaşayan ve altyapısı elverişsiz arazilerde eğitime çıkan askeri personel
  - Özel bakıma gereksinim gösteren hastaları barındıran kurumlardaki, hem hastalar hem de sağlık/ bakım personeli
  - Küçük çocukların gündüz bırakıldıkları yuva ve kreşlerdeki, hem çocuklar hem de personel
  - Kanalizasyon işçileri
  - Damar içi uyuşturucu bağımlıları
  - Oral-anal **** alışkanlığının yoğun olduğu eşcinsel gruplar
  - Hastalığın daha düşük oranda görüldüğü ülkelerden, daha yüksek oranda görülen bölgelere seyahat edenler   
 2. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  göz akında ben
  mrb ben 19 yasındayım ve sol göz akımda ben var göz bebgine cok yakın ve koyu renkli. aldırmak istiyorum ama göz bbegine yakın oldugu için korkuyorum . bu konuda bilgi almak istiyorum simdiden tskr ederim :)
   
Hepatit A en kolay göz akından fark edilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hepatit A

  Hepatit A

  Hepatit A hastalığı, Hepatit A virüsünün (HAV) neden olduğu bir karaciğer hastalığıdır. Bulaşma dışkıdan olur. Hastalık geçirildikten sonra kanda HAV bulunmaz, bu nedenle taşıyıcılık ve kan nakli ile bulaşma olmaz. Siroz meydana getirmez. Kuluçka dönemi 2-6 haftadır. Kırıklık, hafif ateş, bulantı, kusma, ishal, iştahsızlık, hafif kas ve eklem ağrıları gibi genel şikayetlerle başlar. Sarılık...
 2. Ata - Ağla

  Ata - Ağla

  Ata - Ağla aldandim sana kandim yillardir ben usandim simdi sen yalniz kaldin hep mi genc kalacaksin aski ben de anarsin yanarsin aglarsin agla agla benim icin agla sabaha kadar agla askimiza agla sevmistim sultan kiskandim her kuldan allahtan korkta uslan simdi baskasini buldum seni coktan unuttum kurtuldum oh olsun agla agla agla benim icin agla sabaha kadar agla
 3. Hepatit A nasıl tedavi edilir videolu anlatım

  Hepatit A nasıl tedavi edilir videolu anlatım

  hepatit a nasıl tedavi edilir qTM0TTD9hfY
 4. Hepatit B nasıl tedavi edilir? videolu anlatım

  Hepatit B nasıl tedavi edilir? videolu anlatım

  hepatit b nasıl tedavi edilir hepatit b tedavisi nasil tedavi edilir hepatitis tedavisi nasıl bulaşır videolu Hepatit B hastalığının tedavisi ile ilgili yine görsel bir anlatım arkadaşlarım, tabiki bu anlatım uzman doktor tarafından yapılıyor. Hastalıksız günler dilerim. M.C nTdMVQWXs-6
 5. Hepatit A Aşısı Dozu

  Hepatit A Aşısı Dozu

  Hepatit A Aşısı Dozu hakkında bana acil tarafından bilgi yazarmısınız kızlar lütfen bekliyorum sizi

Sayfayı Paylaş