Her HCG Değeri Gebelik Lehine Değildir !

Merhaba, son hcg değeriniz şüpheli . Yarın mensiniz gerçekleşmez ise hcg testini tekrar yapın. 8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendiriliyor.

1 hafta önce kan testi yaptım 11 28 34 çıkmıştı dün yaptırdım 9 çıktı kasıklarım ağrıyor değer enden düşmüş

Merhaba, hcg değerinizin düşmesi sağlıksız gebeliğe işaret ediyor. Daha sağlıklı tanı ve bilgi için hekime görünmeniz de fayda var. Hcg değerlerinin izlenmesi + usg muayenesi ile durumunuz hakkın da bilgi edinebilirsiniz.

Adetim 3 gün geçti gecikmeden önce kan testi yaptırdım 9 çıktı gecikmeden sonra 18 hamilelik varmıdır?

Bir hamilelik tipik olarak kaçırılmış bir dönem ve implantasyon kanaması ile tespit edilirken, tipik gebelik belirtileri ve erken pozitif gebelik testleri ile tespit edilir. Çoğu gebelik testi ve semptomları, yeterince yüksek HCG düzeylerine bağlıdır - HCG seviyesi ne kadar yüksek olursa, gebeliği bir testle daha çabuk tespit edebilir . Pozitif bir gebelik testi vücudunuzda yeterli miktarda HCG olduğu anlamına gelir. Kan HCG testlerinde 25 mIU / ml üzerindeki herhangi bir şey gebelik için yeterli kanıt olarak kabul edilir.HCG düzeyi genellikle hamilelik ilerledikçe yükselir, gebeliğin 11-12 haftasına kadar her 48-72 saatte iki katına çıkar. HCG veya İnsan Koryonik Gonadotropin, plasenta tarafından üretilen ve gebelik testleri ile saptanan gebelik hormonudur.Tek bir HCG değeri gebeliğin varlığı hakkında fazla bilgi vermez

Geri