herkes fikrini söylesin lütfen

serapcan

Yeni Üye
Üye
herkes fikrini söylesin lütfen
eşime güvenemiyorum yıldönümü süprizleri eşime nasıl süpriz yapabilirim evlilik yıldönümü süprizleri
ben esime güvenemiyorum sebebi ben onun ikinci esiyim ilk esi vefat etmis evlendikten sonra cevresinde kimi tanidiysam herkesin tek söyledigi sey onun cok capikin biri oldugu ve ölen esinin ondan cok cektigidir önceleri aldirmadim cünki önceki esi yasca ondan büyükmüs ve biz iki yilimizi dolduruyoruz ben almanyadayim burda ilk esinin kardesinin evlilik yildönümü kutlamasina bizide davet ettiler gittik onlarin apartimanina dul bir bayan tasinmis oda gelmis hatun öyle bir giyinmiski gögüslerinin yarisi disarda etek mini oturup bacak bacak üstüne atinca artik nersinin gözüktügünü söylememe gerek yok bu arada ben almanca yok denecek kadar biliyorum neyse yemekler bitti ilk ickiler geldi sagolsun beni unutmuslar bende bak beni unuttular deyip kalkip kendim aldim ben gelince esim eski kayicosunu uyardi benim hanimi unutuyorsun ayip yani dedi hee bu arada onlar beni cok severler benden özür diledi bende önemli degil dedim ikinci ickiler geldi esim hemen kayincosuna bayanin icikisini unutmusunuz onada verirmisin dedi tabi benim tepem atti ya az önce ben unutuldum beni görmüyosun ona neden dikkat ediyosun dedim ya sacmalama insanlik icin söyledim dedi ben tuvalet bahanesiyle kalktim biraz bahcede dolastim sakinlesmek istedim cünki onlar hepberaber sohbet ediyorlar ben dil bilmedigim icin konusamiyorum kahkahalari bahceye kadar geliyor neyse büyütmemyeyim ben yanlis anladim herhalde deyip tekrar geri döndüm yanimdaki bayan benimle konusmaya calisiyor anlamiyorum askim ne soruyor bayan bakarmisin dedigimde kadina ol almaca bilmiyor deyip kadinin sorusunu agzina tikadi ben ne sordu dedim seni tanimaya calisiyor simdi ona cevap veremem dedi ok dedim bu arada tekrar ickiler geldi yine unutuldum ve kalkip birsey söylemeden aldim yerime oturdum bir rar esim hic sesin cikmiyor hayirdir dedi ne yapayim sana sorunca simdi konuyuyoruz diyorsun oturuyorum iste dedim oda resim cekmeye basladi kadinin resimlerini cekiyor gözünü ondan alamiyordu tekrar bayana icki isteyince ben cildirdim bak askim ben alkol kaldiramiyorum beni bozacak sey yapma yoksa bende seni bozarim dedim ne oldu deyince bayanin icikisini takip etigin kadra benimlede ilgilenmeyeceksen ben gideyim sen raha et dedim oda sacmalama tamama gidiyoruz dedi ve arabayi cagirdi biz eve gittik askim ya ben sana cok fazlayim yada cok eksigim ikisi icinde özürdilerim ben yatmaya gidiyorum dedim ve yattim ertesi gün kayincosu aradi biz kaldigimiz yerden devam ediyoruz gelmiycekmisiniz diye sormus bende hayir kendimi iyi hissetmiyorum askim dedim oda telefon etti hanim gelmicek beni evden alirmisiniz deyip oraya gitti bana neyin var bile demedi geldiginde dün beni cok üzdün bu günde gelmedin dedi bende sen benin ratsiz oldugum bir yere tek basina gittin ve yanindaki beni hice saydin ben üzülmedimmi acaba va bugün tekrar gittin bana neyin var bile demedin sence hersey normalde benmi abartiyorum dedim benim dilim bile yok ickimi söyleyecek oda bundan sonra böyle toplantilara yanliz giderim sorun yasanmaz dedi 3 gündür sadece mecbur oldugumuz zaman konusuyoruz sizce ne yapmaliyim kafam alak bulak oldu türkiyeye dönmeyi düsünüyorum biz kadilar cok sevip asik olunca duyularimiza birakiriz kendimizi ama simdi icimde ona ait hic birsey hissetmiyorum onun ona bakisi ilgisi bendeki yani kalbimdeki kendisini yok etti benim gözümde sanki mundar uldu benim ona duydugum sevgi saygi malesef onda yokmus ben bos yere deger vermisim gibi hissediyorum bu arada kendi taksisi var calisiyor her telefon geldiginde cok samimi konusuyor bu benim isim diyo arayanlarin yüzde doksani kadim bazen yarim saat sohbet ediyorlar almancam yok anlamiyorum becburen dinliceksin müsteri ekmek parasi diyor ben bunlara mantikli bir anlam veremiyorum lütfen bana fikir verebilirmisiniz benmi abartiyorum biraz uzun oldu özür dilerim

Cevap: herkes fikrini söylesin lütfen

offf valla kafam dağıldı yaaa.
canım eğer seviyorsan dilini geliştirmeni tavsiye ederim.
ama bu adamın derdi dil sorunu değil, anlasan bile mecburum diyecek sana.
kendini hasta edersin.
mutlaka kararlı davranışlar içinde ol.
ama sevgi yoksa ben şahsen hiç beklemem ayrılırım.

ablacığım yha bende fikrimi söylemek istiorum üzüldüm eşinin sana böyle davranmasına
ama yaptığını çok yalnış buluyorum sana tercüme etmesi gerekirken ordaki bayanın sözünü kesip birlikte sohbet etmeleri bence çok yalnış dil bilmesende sen onun eşisin muhakkat senide muhabbetin içine almaları gerekdi die düşünüorum bide dier gün sensiz gitmesii biras tuhaf geldi bana

ablacığım yinede ön yargıda bulunmayalım sadece kalbinin sesini dinle ve ona göre hareket et inş hayırlısı olur ve mutlu olursun sewgilerimle...

of of gene hasas bir konu sana nedesem canımsın eşini 2 yıldır az çok tanımışsındır sana olan tavırlarını hiç onaylamadım senin eşine karşı bu tavırlara karşı biraz tepki vermen dik durman gerekmezmi bence dik dur susmak yerine konuş bu insanı kaldırabileceksen bayağı bir uğraşman gerekiyor konuşmalarından çapkın gibi geldi bana kaldıramam ben bunu diyosan çoçuk varmı yokmu söylememişsin eğer yoksa çoçuk hiç düşünme ve yolunu çiz ömrünü boşa tüketme sana değer vermeyenle biraz gaz vermiş olacağım ömür zor geçer kadın sevilmek ister değer ister bunları göremediğinde ise üzülür ve en son yuvasını terketmeyi düşünür sende dümeni terketmeden önce süzgeçinden iyi geçir zira eşini en iyi sen bilirsin kararıda sen veririsin ama benim böyle bir eşim olsa kesinlikle çekmem dönerim türkiyeye allah yardımcın olsun ve sana hayırlı bir kapı açsın mutluluk senide hakkın

Canım üzüldüm. Eşini tanımıyoruz sonuçta. Acele karar verme bence. Bir süre sessiz kal ve eşini izle hareketlerini tavırlarını değerlendir.Baktınki değişen birşey yok sana değer vermiyor sende değer verme dön arkanı çek git. Sonuçta değerini bilmeyen bir insanla ömür geçmez. Yol yakınken bitirmiş olursun daha fazlada üzülmemiş olursun. Tekrar söylüyorum kalbini biraz bir kenara bırak aklın ve mantığınla değerlendir. Dilerim sonuçta mutlu olan sen olursun...

bu ne yaaa dağıldım resmen kendimi senin yerine koydum çok üzüldüm adına ama senin kararın ben olsam durmam ama şartlar farklı durumlar farklı senin için iyi olanı yap ve üzülme verdiğin kararın arkasında her zaman dur

Son düzenleme:

çok katı bir cevap olacak belki ama anında terket canım derim.bir bayan bundan daha fazla da incitilemezdi yani..nereye kadar arkadaşım farzet sevginiz var nereye kadar devam edecekki böyle...seviye de alk da sevgide yara alınca daha çirkin şeyler çıkacak ortaya...kusura bakma bu benim fikrim siz artı ve eksilerinizi düşünün yinede...üzücü bir durum bak sinirlendim yine..Allah yardımcınız olsun

canim senin icin cok uzuldum;bende yurt disindayim ve dil bilmiyorum bu konuda cok zorluklar yasadim ama esim hic bir zaman boyle davranmadi heryerde yanimda olup bana tercumanlik yapti;sevgi az olur cok olur bunu yargilayamam ama esinin sana yaptigi dupeduz saygisizlik kabul edilecek bir sey degil simdiden boyle yapiyorsa ilerisini dusunemiyorum;canim bunu soylemek cok zor ama belliki gozu disarida bu degismez sen cok incinirsin daha yolun basindayken kurtul ondan ;hayatini sevgini bosa tuketme,allah yardimcin olsun;

canim meleklerim iyiki varsiniz verdiginiz cevaplar icin hepinize ayri ayri tesekkür ederim sizede bilirsinizki biz kadinlar yogun duygular icinde olunca saglikli karar veremiyoruz daima bir arkadasimiza icimizi döküp fikir almaya calisiyoruz ve disaridan bakanlar olayin icinde olan kisiden daha saglikli karar verebiliyor benim burda pek türk arkadasim yok olanlarda bana malesef cok uzak yani suan sizden baska kimse yok ve size bunlari yazdigim ve icimi döktügüm icin biraz farahladim simdi size uzun hayat hikayemi kisaca özetle anlatmak istiyorum

ben ilk evlendigimde 18 yasindaydim evlendikten sonra esim askere gitti on aylik askerken izine geldi ve birdaha gitmedi yani firar etti ne yaptiysak gönderemedik anne ve babasiyla beraberdik babasi evden kovdu istanbul gibi bir yerde disarida kaldi bir süre arkadaslarinda orda burda zaman gecirdi bu arada uyusturucuya baslamisti babasinin iste oldugu yada o uyuduktan sonra eve geliyordu dört yilin sonunda iki oglum olmustu ve ben bosanmaya karar verdim kendi annemle konustum babam ben kücüken ölmüstü oda en büyük agbimle konustu tatamam dedi ama bir sarti vardi cocuklarimi birakmami istedi bir anne bunu nasil yapabilir büyük olgum iki yasinda kücügüm bir yasinda hangi anne kabul eder agbim 15 gün düsün burda kal dedi daha sonra annem bana agbini ikna ederiz hele bekle bakalim dedi ve 15 günün sonunda agbim sordu gel bakalim kararin nedir diye göz yaslarim sel olmustu ve sadece agbi cocuklarim dedim oda dönüp yengeme hazirlayin herseyini bacim evine dönüyor dedi ben geri dönmek zorunda kaldim

gittim bir süre sonra ise girdim sabah 7 aksam 7 calisiyordum bu evliligi 14 yila tamamladim cocuklarima tek birsey söylemistim siz bana artik cekme ayrilabilirsin dediginiz gün ayrilicam babanizdan ama benimde bir sartim var sizde asla bana hayatinizdan sikayetci oldugunuzu söylemeyeceksiniz dedim onlar kabul etmisti 14 yillik evliligimde on yil ben calistim dört yil eski esim calisti girdigi iste ya bir ay yada iki ay calisiyordu yani kisacasi ben hem uyusturucu parasi yetistirdim hem cocuklarima baktim nemi is yaptim günde iki ev temizligine gidiyordum dilim disarda eve geliyordum 14 yilin sonunda cocuklarim yedigi dayaklara katlanamaz oldular ve artik ayrilabilirsin anne dediler ben izmirde yasayan benim kücügüm olan bekar memur kardesime telefon ettim bana bu konuda yardim edip edemeyecegini sordum abla sonuna kadar yanindayim dedi sagolsun hakkini ödeyemem istanbulda bir avkata vekalet verdikten sonra yanliz izmire gittim mahkeme üc ay sonrasina gün vermis ben bu arada izmirde bir huzurevinde is buldum temizlik elemani olarak sigortali ise basladim iki ay sonra beni diplomam olmadigi halde sahibi olan nesrin hanim idereye gecirdi kendisi kendisi sosyal hizmetlerde genel müdür olarak calisiyordu bu huzurevi kendisine ait özel bir kurulustu kardesimi yillardir taniyan biriydi banada bu yüzden cok güveniyordu kendisi haftada birkere geliyordu tün yetkiyi bana varmisti bosanma davasinin mahkeme günü tek celsede cocuklarimin velayetinin bana verilmesiyle sonuclandi bunun nedeni eski esimin ve cocuklarimin benden bir istegi vardi eski esim tedavi olup uyusurucudan kurtulup bir iste en az üc ay calisiyor olursa yeniden barisip deneyecegime söz vermemdi

sonra cocuklarimida alip izmire döndüm bu arada annem sürekli baski yapiyor kardesin üniversiteyi bitirince askere gidecek evlenecek sen ona yük oluyorsun cocuklarini yuvaya ver diyor ben cocuklarimida calistigim huzurevine aldim artik orda hep beraber kaliyoruz okula yazdirdim gidip geliyorlardi babalariyla telefonla görüsüyorlardi aradan bir yil gecti babalari ametemden rapor almis ise girmis ve verdigim sözü yerine getirmemi istiyormus cocuklar baba annelerine cok düskünlerdi ben sürekli calistigim icin Allah razi olsun hep o bakmisti bende kendi annemden daha cok seviyorum desem yeridir cünki gercekten cok iyi bir insandir ben verdigim sözlerimden asla dönmeyen biriyimdir ve geri döndün

gittigimde hersey yolunda gözüküyordu ametemde tadaviye devam ettigine dair raporuda vardi hadi nikah dediler hayir dedim biraz zaman istiyorum bir göreyim burdayim iste nikah kacmiyor tedavinin sonucu gelsin tamam dedim aradan bir ay gecti ben biraz para biriktimistim ev sahibi kapiya geldi kira ödenmemis verdim elektirik su borcu derken üc ayin sonunda hicbirsey görüdügü gibi degilmis ayni tas ayni hamam devam ediyor son kalan bilezigimi bozdurup izmire döndün tekrar isime basladim cocuklar baba annelerinin yaninda okula devam etmek istediler ben tüm masraflarini karsiliyordum seneye tutup onlari yanima alacaktim hata baba anneleride gelecekti cünki biz basanmadan iki yil öncesi eside ölmüstü yani yanlizdi o yaz kardesimle sahilde bir kafede oturup dertlesiyorduk onun bir akadasinin arkadasi olan simdiki esim yanimizdaki masadalardi kadesim slm verdi

onalarda slm verdi bizim masaya geldiler sohbet muhabbet derken tanistik esi yeni vefat etmis iki cocuguyla annesine tatile gelmisler cok üzgündü kardesim senelik izne cikmisti her öglen burda yemek yiyor sohbet ediyorduk onlarda bizim yanimiza geliyor hemen hemen hergün bir iki saat görüsüyorduk

ben internetten cocuklarimla görüntülü konusuyordum hersey yolunda okullari süper bir ihtiyaclari yoktu benim simdiki esim almanyaya dönüce beni telefonle ariyor yemek tafrifi cocuklarla ilgili bilgi aliyor böyle böyle derken tekrar türkiyeye gelecegini söyledi ve bana bir süprizi varmis

ve geldi benimle evlenmek istedigini cocuklarimida almanyaya götürmek isdedigini söyledi ben cok korkmustum bana evleme deme cünki asla evlenmem hem türkiye nere almanya nere olmaz dedim sonra birdaha görüsmeme karari aldim telefonlerine cevap vermedim telefonumu degistirdim bir ay sonra calistigim yere geldi ve ben cok ciddiyim senden vaz gecmem dedi kiz kardesi annesi hepsi tek tek konusuyr benile bu hayati ne kadar devam etireceksin denesen ne kayberdersin dediler baktim kendi cocuklariyla cok alakadar biri bir isi varmis beni seviyor bende tamamen bos degilim sevgiye hasretim iki yilin sonunda pes ettim

ama bir sartim var beni turist olarak götür yasantina bakayim uyum saglayacagima kakar verirsem olur dedim turist olarak müracat ettik ama red geldi bak canim herseyi denedik olmuyor evlenmekten baska cagre yok dedi bir insan benim icin bu kadar ugrasiyor bu kötü biri olamaz dedim ve kabul ettim

evledik ve ben almayaya geldim cocuklarima benim gönderdigim parayi gönderecegine söz vermisti onlar buraya gelene kadar okul masraflarini karsilayacakti ama bir süre sonra islerinin iyi gitmedigini ve para gönderemeyecegini söyledi artik interneti acamiyordum cocuklarima söyleyecek birsey bulamiyordum en sonunda babalari okuldan almis cocuklari ve bir ayakkabi fabrikasina ise yerlestirmis benimse tüm hayalim onlarin tahsilerini tamamlamasiydi ama olmadi ben haftada bir alisveris icin disari cikiyordum burda gezecek hicbiryer yok benim bulundugum yer dagbasi desem yeridir her tarafim tarla minibüs yada dolmus bile yok evede sil süpür cok sikilirsan biraz bahceye cikiyorum baskada birsey yok hee bu arad dil olmadigi halde cocuklarla hic problem yasamadik onlar beni cok seviyorlar asla en ufak tartisma dahi olmadi daha sonra cucuklarim icin istek yapildi 3 ay sonra kabu edildi ama beni kücük oglum gelmek istemedi büyük oglum yanimda birbucuk ay oldu oda benim gibi bütün gün evden disari cikmiyor bilgisayarda oyun oynuyor cok sikildi gectigimiz ayin 23 de kücük oglumun dogum günüydü ona bir hediye bile gönderemedim esim iflasin esiginde kredi almak ici 3 aydir arasirma yapiyor lütfen yanlis anlamayin burdaki cocuklar anneleri öldügü icin bana Allahin emaneti onarin üzülmesini asla ama asla istemem babalarida onlara karsi cok iyi bir dediklerini iki etmiyor bu arada biri kiz biri oglan kizin at binme kursu bitti dans kursuna yazilmak isdedi yazdirdi hafta sonu arkadaslariyla gezmeye gidiyorlar babasi götürüyor gittikleri aile geri getiriyor her hafta bu böyle biz oglumla evde oturuyoruz onlarin arkadaslari var gidiyorlar bende calismak zorundayim ne yapabilirim mecburuz diyor bu ayin 18 inde kizinin dogum günü simdiden 65 euro verdi ve istedigin telefonu sec onuda alicam dedi benmi yanlis düsünüyorum acaba ben ogluma hicbirsey gönderemedim ona söyledigimde durumu görüyorsun parami var demisti

kredi aratirmasida ev kredisi alabilecegini söyledi hem ev sahibi oluruz hemde biraz fazla cekip borclarimizi bitiririz sanada ehliyet aliriz sikilmasin dedi ev kredisini yanliz alamiyormus kari koca ikimizinde imzasi gerkiyormus yani ev ikimizin üstüne olmaliymis ben alman kanunlarini bilmiyorum ev bulundu evraklar hazirlaniyor üc haftaya kadar cevap gelecekmis bizde gidip noterde imza atacakmisiz ev 145 bin euro ama 200 bin euro cekecekmisiz suanki sirketin borcuda sifirlanacakmis ve bende ogluma para gönderebilecekmisim öyle dedi

birde üstüne size ilk anlatigim olay yasaninca banim kafam alak bulak bende ayrilmak ve türkiyeye gitmek istedigimi söyledim birsüre tartistiktan sonra tamam dedi istedigin olsun ama iki hafta bekle su krediyi alayim dedi ben bütün derdin bumuydu senin icin degil ama iki cocuk icin tamam dedim simdi cok gerkmedikce konumuyorum o vazgecirmeye calisiyor yeni evde daha mutlu olucaz sen ehliyet alacaksin kendi islerini kendin yapacaksin bana ihtiyacin kalmayacak dil kursunada gidersin diyor oglum icinde okula baslar diyor benimse icimde hic bir sey icin heves kalmadi son yasadiklarimla ondan cok sogdum simdi siz disardan daha saglikli bakarsiniz benim sorunlarima lütfen icinizden gecen gercek düsüncelerinizi benimle paylasirmisini ALLAH RIZASI ICIN sizden bunu istiyorum

Son düzenleme:

İlk yazdıklarınızı ve son yazdıklarınızı üzülerek okudum.Allah size nasıl bir sabır vermişki 18 yaşından beri çekmediğiniz sıkıntı kalmamış daha yaşınız çok genç tahminim 30,lu yaşlardasınız.Bizlerden yardım istemişsiniz fikir verin diyee deminden beri düşünüyorum sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum yanlış bir kelime kullanıp kafanızı daha çok karıştırmak istemiyorum ama ben yazınızın bir yerine takılıp kaldımm.Önceliklee para yoksa dans kurslarına son model cep telefonlarına nasıl para bulunuyor anlamadım.Sizi çok iyi anlıyorum çocuklara üvey değilde öz anne gibi bir abla gibi sahiplenmişsiniz bunun için sizi tebrik ediyorum günümüzde sizin gibi insanlar çok az ama sizin bu özveriniz karşısında sanki eşiniz sizin tam tersiniz gibi geldi bana belki yanılıyorumdur...
Birde bu son yazdıgınız yazı bana eşinizin planları için sizi ikna etmeye çalıştığı hissini verdi.

kredi aratirmasida ev kredisi alabilecegini söyledi hem ev sahibi oluruz hemde biraz fazla cekip borclarimizi bitiririz sanada ehliyet aliriz sikilmasin dedi ev kredisini yanliz alamiyormus kari koca ikimizinde imzasi gerkiyormus yani ev ikimizin üstüne olmaliymis ben alman kanunlarini bilmiyorum ev bulundu evraklar hazirlaniyor üc haftaya kadar cevap gelecekmis bizde gidip noterde imza atacakmisiz ev 145 bin euro ama 200 bin euro cekecekmisiz suanki sirketin borcuda sifirlanacakmis ve bende ogluma para gönderebilecekmisim öyle dedi

Hiç güvenebileceğiniz kimse yokmu orda ondan yardım isteseniz bu ev için haklarınız ne alman kanunlarını bende hiç bilmem bir avukata falan danışsanız acaba eşiniz kendi çıkarları içinmi sizi orda tutuyor.Size ilk gün verdiği sözleri tutmamış çocuklarınızın taleplerini karşılayacağım diyip bir süre sonra kılını kıpırdatmamış.Kısaca sizin çocuklarınıza yok yanlış olucak biliyorum ama kendi çocuklarının isteklerine para var bu nasıl işş bu nasıl vicdan anlamadım gitti(ki) sizin onun çocuklarına yaptıklarınız görüyordur....
Ben bu işin içinden çıkamadım aklıma her türlüsü geliyor tekrar diyorum kafanızı düşüncelerinizi allak bullak etmek değilde açık yazmam gerekirse eşiniz bana güven vermedi.Allah yardımcınız olsun arkadaşım gerçekten yaşadıklarınıza çok üzüldüm

Geri