Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Herpes Nedir? Uçuk Tedavisi

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  uçuk nedir,aft nedir,herpes nedir,uçuk ağızda yara nasıl oluşur,uçuk neden çıkar,uçuk nasıl geçer,uçuk tedavisi,uçuk hakkında tüm bilgiler,
  < Konu Resmi..>


  Uçuk çoğunlukla dudak, ağız & burun delikleri çevresinde çıkan Herpes simplex ismi verilen virüsün sebep olduğu rahatsızlıktır. uzman.org sizin nedeni ile araştırdı & sayfalarına taşıdı:
  Uçuk (Herpes) Belirtileri

  Çıkacak bölgede 0-24 saat önceden gıdıklanma, karıncalanma, kaşınma, yanma, sızlama hissedilir.
  Bunu o bölgenin kızarıklıksı, şişmesi , daha sonra da içi sıvı dolu kabarcıkların ortaya çıkışı izler. bahsı geçen kabarcıklar konuşurken, gülerken, yiyip içerken acı ve ızdırap verir.

  Kabarcıklar patlayarak ülserler oluşur . Bahsı geçen dönemde herpes çok ağrılıdır. Zamanla kuruyup çatlar, sızıntı yapar ve açılarak görüntüyü bozan çirkin bir yara haline gelir.
  Kabuklanma başladığında uçuk küçülmeye başlar.
  İyileşme döneminde uçuk üstünde ortaya çıkan kabuk düşer, yerine kuru & gergin bir doku oluşur.
  Uçuk ne benzeri komplikasyonlara sebep olmaktadır?

  Şayet bireyin immün zafiyeti varsa o zaman çok dikkatli olması gerekmektedir, özelikle de AIDS hastaları, kemoterapi gören kanser hastaları
  Akciğer iltihaplanmasına (zatürre)
  Göz korneasına yerleşen herpes görüş zafiyetine
  Yüz sinirini tahrip ederek yüz felcine (fasials parez)
  Beynin iltihaplanmasına (ensefalit)
  Yaranın herpes’le birlikte bakteri enfeksiyonuna uğraması sonucu enfeksiyonu
  Tavsiyeler

  Alkol, kahve ve sigaradan uzak durun
  Önlem alarak sağlıklı kalın
  Güçlü güneş ışınlarından uzak kalın! Dudaklarınızı efektif bir güneş kremi ile koruyun. son derece fazla rüzgar da dudakları çatlatabilir ,uçuklamaya elverişli ortamı oluşturabilir.
  Geçirdiğiniz tüm rahatsızlıkları tam anlamıyla tedavi ediniz. Soğuk algınlığı gibi”sıradan” hastalıklar da dudak uçuğuna etken olabilir.
  Ağır streslerden kaçının! Rahatlatıcı egzersizler yapmaya çalışın.
  Ağız ,diş temizliğine özen gösterin.
  Herpes herkesin bildiği uçuktur , başımızın belasıdır. Her kişide çıktığı tahmin edilen uçuk virüsüne Herpes ismi verilir. Ancak genital herpesi herkes bilmiyor.
  Çoğu insan Bahsı geçen virüsü taşıdığından bile habersiz yaşantısına devam ediyor. Genital herpes oluşumunun sebepleri ruhsal olabilir. Yani son derece fazla stres yoğunluk yada kaygı buna sebep olabilir.
  Diğer yandan bunun başka sebepleri de olur. son derece fazla adet kanaması, çok miktarda alkol alımı , güneşte kalma genital herpesi tetikleyicidir.
  Doğurganlığı etkilemez , kısırlık nedeni değildir.
  Bahsı geçen hastalık cinsel yoldan geçebilir.
  Basit tedavi yöntemler ise bol giysiler giymek, 600ml suya 1 çay kaşığı tuz katarak bölgeyi yıkamak ,ağrılar nedeni ile ağrı kesici kullanmaktır.
  Herpes virüsünün sebep olduğu ilk enfeksiyon çoğunlukla en ağır olandır. Virüs ilk defa bulaştığında immune sisteminin koruyucu antikorları üretecek yeterlikte zamanı olmayacaktır. Bu, virüsün, çok kısa bir sürede çoğalarak ağır belirtilere yol açabileceği anlamına gelmektedir. Kişide, jenital herpesin ilk ağır enfeksiyonu sırasında aşağıdaki belirtiler görülebilir:
  Belirtiler çoğunlukla 2 ila 4 hafta içinde yok olur ,uzun dönemli hasara yol açmazlar. Bununla beraber, her hangi bir herpes enfeksiyonu sırasında çok ağrı olması halinde doktorunuzdan, enfeksiyonun süresini kısaltabilen , hafifletici etkisi sayılan antiviral ilaç vermesini isteyiniz.


   
Herpes Nedir? Uçuk Tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. uçuk (herpes)

  uçuk (herpes)

  Uçuk, virüslerin etkisiyle oluşan, kızarık bir zeminde minik su kabarcıkları şeklinde kendini gösteren, halk arasında çok iyi tanınan bir hastalıktır. Halk arasında tanınmak bir yana hangi nedenle ortaya çıktığı konusunda dahi yorumlar hemen yapılır: ”Kötü bir rüya görmüşsündür.”, ”Korktun mu?”, ”Güneşte çok kalmayaydın.”, veya ”Kız, yine malum zamanın mı?” gibi. Bu yorumlarda kısmen gerçek...
 2. Uçuk Tedavisi

  Uçuk Tedavisi

  Bünyenin zayıf düştüğü zamanlarda ortaya çıkar.Vücudun herhangi bir yerinde çıkabilir. En çok rastlanan bölge dudaktır. a) Birer tutam meşe kabuğu ve ceviz yaprağı bir kaba ko*nulup üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Suyunu çekip merhem kıvamına gelince soğumaya bı*rakılır ve uçuğun oluştuğu bölgeye bir pamuk parçası yardımıyla sürülür. b) Bir tutam dövülmüş ayrık kökü ile...
 3. Uçuk (herpes)nedir tedavisi nasıldır

  Uçuk (herpes)nedir tedavisi nasıldır

  Uçuk (Herpes) dudak, ağız, dudak, genital bölge ve burun delikleri çevresinde çıkan Herpes simplex adı verilen virüsün sebep olduğu hastalıktır. Uçuk virüsü (Herpes simplex) ile insan genellikle ilk defa küçükken (0-5 yaş) tanışır. Uçuğu olan aile bireylerinden birinin "Sevgi dolu" öpücüğü sonucunda uçuk virüsü vücuda girer. Çoğunlukla farkedilmeyen küçük kızarıklıklar şeklinde...
 4. Uçuğa iyi gelen bitkisel çaylar

  Uçuğa iyi gelen bitkisel çaylar

  Uçuk türü rahatsızlıklar insana fazla bir ağrı vermese de gündelik yaşam içinde uçuk gibi sorunlar dışarıya kötü bir görüntü verdiği için kişilerin canını sıkabiliyor. Fakat uçuktan ötürü doktora gitmek istemeyenler doğal olarak evde uçuğu geçirmek için kendince araştırıp bulduğu en iyi çarelere başvuruyor. Biz de bu sayfada uçuk tedavisi için sizlere şuana kadar gördüğümüz en hızlı bitkisel...
 5. Bitkilerle uçuk tedavisi

  Bitkilerle uçuk tedavisi

  Uçuk dudakta, ağızda ve burun delikleri etrafında çıkan herpes diye adlandırılan virüsün neden olduğu, dış görünümü çirkinleştiren ve bazen acı hissettiren bir rahatsızlıktır. Yapılan araştırmalar sonucunda dünyadaki insanlardan 5 te biri hayatında en az bir kez uçuk sıkıntısı çekmiştir. Türkiye’de her yıl 10 milyona yakın kişide bu sıkıntı çekildiği tahmin edilmektedir....

Sayfayı Paylaş