Hiç utanan varmı orda?

aciz insanlar bunlar gerci onlara insanda denmez neysa ben diyim zavallı kişilerin çözüm yolu olarak bulduklarını zanettikleri onlar için tabikii aslında onlara atılsın bakalım nasıl acı veriyomuş görsünler egolarını tatmin ediyolar ama insanlıktan cıkıyolar tabikii bu arada güzel bir konuya deginmişin canım bu ülkede çok var ve çoguda söyleyemiyo

Tekrar dayak yememek için söylemiyorlar... Paylaşmıyorlar etrafıyla..
Oysa yanlışı en başta yapıyoruz.....

evet en başta bizler yapıyoruz neden biliyonuzmu cocuklarımızı yetiştirirken yapıyoruz erkek cocuklarımızı özellikle yetiştiriken o erkektir yapar küfür ögretiyoruz ve cogu aile bireyleri aferin diye bide alkışlıyoruz kız cocuklarıda hep korku ile büyütüyoruz ve cogu şeyleri kısıtlıyoruz zamanla tbikii bunlar büyüyünce sonuçlarıda böyle oluyo konuya aslında kendimizde hatalar bularak bakmalıyız ebeveyn olarak ondan sonra söylemeyemiyolar seninde dedigin gibi handanca bu benim kendi fikrim tabiikii

cnm söylenecek söz bırakmamışsın handanım ne dieybilirimki erkeleri yetişltirende kadınlar değilmi ilerde kayınvalide olunca gelinlerini dövdürme yoluna bile başvuran aciz kadınlar ve o erkekden dayak yiyip yine işine bakan o ewde yaşamak zorunda hisseden kadınlarımız o ewden çıkamasın ölsede orda ölsün zihniyeti taşıyan kız anne ve babaları ..... en oluyor bixze anlamıyorum hayat akıyor ama etrafımızdaki olaylardan bi haberiz ... bilmemiyorum bu insanlar nasıl can vericek ovakit geldiğinde hayatları son bulacağı anda sinek kadar güçsüz ev aciz olacaklar kadına el kaldıran aslında bilmezki kendi zayıflığı kendi güçsüzlüğü olduğunu .... dayağa hayır....

ben sayfayı kapamadan bir şey daha demek istedim kızlarımızın arkalarında aileleri nekadar duruıyorsa kızlarımız okadar kendilerini ii hissedip okadar cesaretli oluyorlar gidecek yeri olmayan bayanlar şiddete maruz kalıyorlar ....

ben sayfayı kapamadan bir şey daha demek istedim kızlarımızın arkalarında aileleri nekadar duruıyorsa kızlarımız okadar kendilerini ii hissedip okadar cesaretli oluyorlar gidecek yeri olmayan bayanlar şiddete maruz kalıyorlar ....

Çok haklısıın canım...
Kızlarımızada sahip çıkmazsan erkekler daha çok eziyorlar onları...

En büyük iş bizlere düşüyor.Kızla erkek evladı ayrımcılığa biz alıştırıyoruz...! Zaten bide dayakla büyüyen çocuk aynısı kendi ailesine de uyguluyor.
Konu çok güzeldi...!!! Türkiye'deki en büyük sorunlardan biri

evet en başta bizler yapıyoruz neden biliyonuzmu cocuklarımızı yetiştirirken yapıyoruz erkek cocuklarımızı özellikle yetiştiriken o erkektir yapar küfür ögretiyoruz ve cogu aile bireyleri aferin diye bide alkışlıyoruz kız cocuklarıda hep korku ile büyütüyoruz ve cogu şeyleri kısıtlıyoruz zamanla tbikii bunlar büyüyünce sonuçlarıda böyle oluyo konuya aslında kendimizde hatalar bularak bakmalıyız ebeveyn olarak ondan sonra söylemeyemiyolar seninde dedigin gibi handanca bu benim kendi fikrim tabiikii

çok doğru bir şey söylemişsiniz
evet erkek ve kız çocukları yetirirken biz anne ve babalar olarak ayrım yapıyoruz .kız çocuğuna sakın küfür etme doğru otur düzgün yürü peki erkek çocuklara aynı şey mi? hayır
benim hem kız hem erkek çocuğum var ben elimden geldiği kadar küfür etmesini istemiyorum ve bu durumda eşimde sağolsun o da dikkat ediyor ancak aynı yaşlarda kaynımında oğlu var ve şaşılacak şekilde küfür ediyor ve bu benim hiç tasvip etmediğim bir durum çünkü henüz 3 yaşındalar daha bu yaşta küfürler eden bir çocuktan gelecekte neler beklenir bunu iyi düşünmek lazım
çocuk yetiştirmek çok meşakkatli bir iş eğer kendine güveniyorsan çocuk yapmayı düşün yoksa yapma kardeşim geleceğini emanet edeceğimiz bu evlatlarımız

çok doğru bir şey söylemişsiniz
evet erkek ve kız çocukları yetirirken biz anne ve babalar olarak ayrım yapıyoruz .kız çocuğuna sakın küfür etme doğru otur düzgün yürü peki erkek çocuklara aynı şey mi? hayır
benim hem kız hem erkek çocuğum var ben elimden geldiği kadar küfür etmesini istemiyorum ve bu durumda eşimde sağolsun o da dikkat ediyor ancak aynı yaşlarda kaynımında oğlu var ve şaşılacak şekilde küfür ediyor ve bu benim hiç tasvip etmediğim bir durum çünkü henüz 3 yaşındalar daha bu yaşta küfürler eden bir çocuktan gelecekte neler beklenir bunu iyi düşünmek lazım
çocuk yetiştirmek çok meşakkatli bir iş eğer kendine güveniyorsan çocuk yapmayı düşün yoksa yapma kardeşim geleceğini emanet edeceğimiz bu evlatlarımız

7 kızdan sonra olan erkek kardeşimde gaha 3 yaşındayken küfür ediyordu.. Etraf o küfür ettikçe bayılıyordu..
otobüse binmeyi çok seviyordu. Sırf o sevinsin diye işime onu otobüsle götürmeye karar verdim. Otobüsün içinde bişey istedi. şimdi alamayız dedim. bağırarak bana bi küfür etti yerin dibine girdim.. O an çok utandım. anladım yanlış yapıldığını. Eve dönünce ailemle güzelce konuştum. Yanlış yapıyoruz dedim. İyice tartıştık konuştuk. O günden sonra bu konuda bir yanlış aşılanmadı çocuğa..
Bu anlamda dikkatli olmalıyız. Büyüyünce istediği şeyler olmayıncada küfür yolunu seçmemelerini önlemeliyiz.

Geri