Hindistan cevizi suyu nelere iyi gelir ?

Uzman SühaN

Administrator
Hindistan cevizi suyu nelere iyi gelir ?
Tropikal meyvelerden biri olan hindistan cevizi lezzetli olmanın yanı sıra sağlık açısından bir çok fayda sağlar.Hindistan cevizi suyu , şeker ve elektrolitler biçiminde kolayca sindirilen karbonhidratlardan oluşan doğal olarak canlandırıcı bir içecektir. Vücudunuzu nemli tutmanın en iyi yolu yeterince sıvı tüketmektir. Hindistan cevizi suyu % 95 oranında su içerir. Bu onu harika bir hidrasyon içeceği yapar. Hindistan cevizi suyu kalorisi 354 tür onu süper bir içecek yapan potasyum gibi doğal enzimler ve mineraller içerir. Günün her saatinde taze hindistan cevizi suyunu yudumlamak iyi olsa da, doğru zamanda içilmesi, elde edebileceğiniz sağlık yararlarını kesinlikle ikiye katlayabilir.Araştırmalar hindistan cevizi suyunun kalp krizi, düşük tansiyon ve hipertansiyon riskini azaltabileceğini göstermiştir. Hindistan cevizi suyunun faydaları bu kadarla sınırlı değil. Makalemizin devamında hindistan cevizi suyunun faydalarına , hindistan cevizi ne kadar tüketilmeli , hindistan cevizinin cilde yararları hakkında bilgiler verilecektir. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..
hindistan cevizi suyunun faydaları.jpg
Hindistan cevizi suyu, elektrolit, vitamin ve mineral konsantrasyonları ile sağlık açısından bir çok fayda sağlıyor. Hindistan cevizi suyunun içinde bol miktarda lif bulunur. Düzenli olarak lif tüketmek, sindirim sisteminiz için harikalar yaratır ve çeşitli sindirim sorunlarını uzak tutar. Hindistan cevizi suyu hamilelik sırasında görülen kabızlığa iyi gelmektedir. Ancak hamileler hekime danışmadan hindistan cevizi suyu tüketmemelidir. Hindistan cevizi suyu bebeklere verilirmi ? Hindistan cevizi suyu anne sütünde bulunan bileşiklere yakın besinler içerir. Bebek için fayda sağlayabilir ancak bebeğinize hinsitan cevizi suyu vermeden önce hekime danışmanızı öneriyoruz. Alerjik reaksiyon riskinin artması nedeniyle altı ayın altındaki bebekler için hindistan cevizi suyu önerilmez. Hindistan cevizi suyu vücuttaki elektrolitlerin yenilenmesine yardımcı olan çeşitli vitamin ve minerallerden oluşur. Vücudunuzu nemlendirir ve sizi gün boyu taze tutar. Şimdi hindistan cevizi suyunun diğer faydalarına bir bakalım.
hindistan cevizi suyu nasıl saklanır.jpg


Böbrekler, toksinlerin vücudumuzdan idrar şeklinde uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Ancak bazen idrar kristalleşir ve böbreklerdeki taşları oluşturur. Bu durum düzenli olarak hindistan cevizi suyu tüketerek ve böbreklerde kristal birikmesi olasılığını azaltarak önlenebilir.Hindistan cevizi suyunda bulunan çeşitli besinler, manganezin en önemlilerinden biri olarak metabolizmanıza hız kazandırır. Bu nedenle, bu suyu diyetinize ekleyerek metabolizmanız için çok gerekli bir destek verebilirsiniz.Kardiyovasküler sağlığı iyileştirmek için diyete hindistan cevizi suyu eklenebilir. Bunun nedeni, bu suyun kan basıncını düşürmeye ve böylece kalp krizi olasılığını azaltmaya yardımcı olmasıdır . Çeşitli çalışmalar düzenli olarak hindistan cevizi suyu tüketmenin kalp sağlığını iyileştirmek için faydalı olduğunu kanıtlamıştır. Hindistan cevizi ne kadar tüketilmeli ? Hindistan cevizi suyu kalorisi düşük olabilir, ancak bir hindistan cevizinden elde edilen verim yaklaşık beş gram şeker içerebilir. Bu nedenle, çok fazla hindistancevizi suyu içmek önerilmez. Ne kadar tüketmeniz gerektiğini diyetisyene sorabilirsiniz.hindistan cevizi suyu  hamilelik.jpg

Hindistan cevizi suyunun faydaları


Muhtemelen gelişmiş metabolizmanın daha fazla kalori yakmanız anlamına geldiğini biliyorsunuzdur. Metabolizmanızı yavaşlatan birçok şey olsa da, hindistan cevizi suyu metabolizmanızı oldukça artırabilir.Karbonhidratların ve yağların enerjiye doğru metabolizması için gereken önemli şeylerden biri manganezdir . Bu nedenle, iyi bir manganez kaynağı olan hindistancevizi suyu metabolizmanın iyileştirilmesine yardımcı olur. Potasyum vücudunuzda hayati bir mineraldir. Beyninizin ve sinir sisteminizin düzgün çalışmasını istiyorsanız, buna ihtiyacınız olacak. Hindistan cevizi suyu, iyi bir potasyum kaynağıdır.Magnezyum, diyetimizin bir diğer önemli bileşenidir , magnezyum düşüklüğü olanlar hindistan cevizi suyu tüketebilir.Bakır, sağlığınız için bir başka önemli mineraldir. Bakır olmadan organlarınız ve metabolizmanız, iyi yağlanmış bir makine gibi çalışamaz.


Hindistan cevizi suyu nasıl saklanır ?


Hindistan cevizi suyu, vücudumuzda serbest radikallerin neden olduğu zararı önlemeye yardımcı olan birçok antioksidan içerir. Hindistan cevizi suyu cilt maskesi malzemelerinde yer alırsa cildinizi canlandırır ve serbest radikallerle savaşır. Hindistan cevizi suyu nasıl saklanır ? Hindistan cevizi kırıldıktan sonra içinden çıkan su çabuk bozulma eğilimindedir. Hemen tüketilmesi önerilir. Hindistan cevizi suyu kemiklerinizi güçlendirmek için harikadır çünkü içinde önemli miktarda kalsiyum bulunur. Aynı zamanda kemik kuvvetinin geliştirilmesine yardımcı olan magnezyum içerir.Vücuttaki fazla sodyum, şişkinliğe neden olabilir. Bununla birlikte, hindistancevizi suyu tüketirseniz şişkinlikten kurtulabilirsiniz. Tekrarlayan kas krampları krizinden muzdaripseniz, bunun birçok nedeni olabilir. Bununla birlikte, düşük potasyum diyeti veya yorucu egzersizler nedeniyle, bu koşulların ikisi de hindistan cevizi suyuyla daha iyi olabilir. Çünkü hindistan cevizi suyu potasyum bakımından zengindir ve ayrıca vücuda elektrolitler ve su sağlar.


Hindistan cevizi suyu toksinleri temizler


Dehidrasyon baş ağrıları için en önemli tetikleyicilerden biridir ve hindistan cevizi suyunun anında hidrasyon için en iyi doğal ilaçlardan biri olduğu belirtilmektedir. Hindistan cevizi suyu, Alzheimer gibi nörolojik hastalıkları önleyebilir. Aktif bir bağışıklık sistemi için hindistan cevizi suyuna güvenin. Yani bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız hindistan cevizi suyu tüketin. Hindistan cevizi suyu hamilelik sırasında vücudun genel sağlık ve gelişiminde önemli bir rol oynar.Hindistan cevizi suyunun düzenli olarak tüketilmesi, yorgunluk, dehidrasyon, kas spazmları, kramplar, zayıf kan dolaşımı ve kan basıncı gibi tipik hamilelik rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur. Sakinleştirici doğası, sindirim sisteminin sakinleşmesine, sabah bulantısı, mide bulantısı, asit reflü ve kabızlığın giderilmesine yardımcı olur.Bu canlandırıcı içecek aynı zamanda organ sistemimize zarar veren serbest radikalleri temizlemeye yardımcı olan antioksidanlar içermektedir

Vücudumuzdaki tüm toksinlerden kurtulmak için vücudumuzun detoksifiye edilmesi gerekir. Hindistan cevizi suyu vücudu nemlendirir ve vücudun toksinlerden sistemden kurtulmasına yardımcı olan tüm temel besinleri sağlar.İshal vücudun doğal tuzlarını ve elektrolitlerini yok edebilir. İshal tedavisi için yararlıdır.Bununla birlikte, hindistan cevizi suyu doğal bir takviyedir ve mineraller, enzimler, yağ asitleri, amino asitler ve diğer birçok besin maddesi içerdiğinden, ishal tedavisinde fayda sağlar.Hindistan cevizi suyunun düzenli olarak tüketilmesinin, kan basıncını veya hipertansiyonu düşürmede etkili olduğu kanıtlanmıştır.Ayrıca kanın pıhtılaşmasını önler ve vücuttaki kötü kolesterolü düşürür ve bu da kan basıncınızı doğrudan etkileyebilir.Magnezyum ve malik asit bakımından zengin olması, hindistancevizi suyu tüketimi safra taşı tedavisinde yardımcı olabilir. Bunun nedeni, bu besinlerin her ikisinin de bu taşları parçalamak ve sisteminizden temizlemek için etkili olmasıdır.
Hindistan cevizi suyu uykunuzun kalitesini artırmanıza yardımcı olabilir. Uykusuzluk problemi yaşayanlar hindistan cevizi suyu tüketebilir.Göz sağlığınızla ilgileniyorsanız ve iyileştirmek istiyorsanız günlük diyetinize hindistan cevizi suyu ekleyin.Böbrek taşlarının önlenmesi hindistan cevizi suyunun en etkili sağlık faydalarından biridir. Böbrek taşları çok fazla ağrıya neden olabilir ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Hindistan cevizi suyu içmek, bunların önlenmesine yardımcı olabilir.Sindirim sisteminizin düzgün çalışması için lif alımının şart olduğu yaygın bir bilgidir. Hindistan cevizi suyu lif bakımından zengindir , bu yüzden sindirim sisteminize yardımcı olur.Kilo vermek isteyenler için hindistancevizi suyu iyi bir besindir.Ayrıca, sindirime yardımcı olan ve yağ metabolizmasını artıran biyoaktif enzimlerden oluşur .Biyo-aktif bileşiklerin varlığı ve yüksek lif konsantrasyonu nedeniyle hazımsızlığa yardımcı olur ve asit geri akışının oluşumunu azaltır.Crohn hastalığından muzdarip olan hastalar ağır ishal nedeniyle çok fazla vücut sıvısı kaybeder. Bu nedenle, onlara sağlıklı bir ilave elektrolit dozu sağlamak iyi bir seçenektir. Ve bir bardak hindistan cevizi suyundan daha iyi ne olabilir?
Dehidrasyon vücudunuzdaki su içeriği düştüğünde meydana gelir. Genellikle yeterli su içmemenin veya terleme yoluyla su kaybetmenin bir sonucudur. Hindistan cevizi suyu sizi nemli tutar, bu yüzden bir çok sporcu antrenman sonrası içecek olarak kullanır.Susuz kaldığınızda sadece su kaybetmezsiniz; temel tuzları ve besinleri de kaybedersiniz. Su içeriği yüksek ve besin bakımından zengin olan hindistan cevizi suyu vücudunuzu yeniler . Kas krampları birçok nedenden ötürü ortaya çıkabilir ve hindistan cevizi suyu rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olur.Kilo kaybı, hindistancevizi suyu içmenin en şaşırtıcı yararlarından biridir. Boş kalori tüketmek, kilo alma eğiliminizin temel nedenlerinden biridir. Gazlı içecekler ve diğer şekerli içecekler kalorileri toplamanıza ve aç hissetmenize neden olabilir. Alternatif arıyorsanız, hindistancevizi suyu mükemmel bir kaynaktır..Hindistan cevizi suyunun kan basıncı üzerinde doğrudan etkisi vardır. Araştırmalar, kan basıncını ve hipertansiyonu düşürmede yardımcı olabileceğini göstermiştir. Aynı zamanda kolesterolü azaltır ve kanın pıhtılaşmasını önler.Potasyum, antioksidanlar ve lorik asit bakımından zengin olan sitokininlerin pH seviyelerini dengelediği, bağ dokuları güçlendirdiği ve hidratladığı, yaşa bağlı hastalık riskini azalttığı ve hatta kanser hücrelerinin gelişimini yavaşlatabileceği söylenir. Topikal olarak uygulanan hindistan cevizi suyu, akne, selülit, egzama, çatlaklar, kırışıklıklar ve yaşlılık lekelerinin azaltılmasına bile yardımcı olabilir. Ayrıca cildi içten nemlendirir ve ciltteki yağ seviyelerini dengelemeye yardımcı olur.Araştırmalar , hindistancevizi suyunun kan dolaşımını iyileştirebileceğini, yüksek kan basıncını düşürdüğünü, HDL (iyi) kolesterolü artırdığını ve kalp krizi ve felç riskini azalttığını gösteriyor. Hindistan cevizi suyu, mide gribi, dizanteri, hazımsızlık, kabızlık, bağırsak solucanları, mesane enfeksiyonları ve problemli böbrekler gibi çeşitli sindirim ve idrar rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Doğal bir idrar söktürücü olarak idrar yolu enfeksiyonlarını ve böbrek taşlarını önlediği söylenir. Hindistan cevizi suyunun ayrıca şişkinliği ve mide bulantısını azalttığı ve kusma ve ishal de dahil olmak üzere sindirim sorunlarının neden olduğu dehidratasyondan muzdarip olanlar için son derece yararlı olabileceği gösterilmiştir.Hindistan cevizi suyunda bulunan elektrolitler ayrıca vücuttaki stresi ve kas gerginliğini azaltmaya yardımcı olabilir. Hindistan cevizi suyunun sayısız yararı, onu her yaştan insan için popüler bir seçenek haline getirmektedir. Sağlığınıza katkı sağlamak istiyorsanız hindistan cevizi suyu tüketebilirsiniz.
 
Geri
Üst