Hipoglisemi diyeti ve bu diyette neler yenir?

• Konbuyu başlatan Ozsekerelvn
  • Başlangıç tarihi
O

Ozsekerelvn

Forum Okuru
Hipoglisemi diyeti ve bu diyette neler yenir?

Hipoglisemi diyeti melek kadınlar kulübü hipoglisemi diyet listesi forum'da.​

Arkadaşlar bende 3 aydır hipoglisemi olduğunu öğrendim diyetisyene gittim ama hipoglisemi olan arkadaşlar var mı nasıl besleniyorsunuz? Ben bir diyet programına uyamiyorum açıkçası. Hipoglisemi diyeti nasıl yapılmalı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Açlığa dayanamıyorum aciktigim zaman bir şeyler yemem gerekiyor zaten bundan dolayı doktora gittim arkadaşın uyarısı ile gittim doktora ve hipoglisemi olduğumu öğrendim işte. Yanımda yiyecek taşımaya başladım. Biraz kilom da var verdiğimde düzelir miyim acaba?

images (17).jpeg

Merhabalar
Hipoglisemi nedir? Bilmeyenler için açıklayalım. Kan şekeri düzeyinin 50 mg/dl veya altına düşmesi durumuna hipoglisemi denir. Hipoglisemi belirtileri arasında açlık, titreme, terleme, soluk ten, çarpıntı, huzursuzluk gibi belirtiler ortaya çıkar. Hipoglisemi hakkında beslenme listesi olarak yani hipoglisemi diyeti olarak doktorunuz ile birlikte hareket etmenizi öneririm. Çünkü hipoglisemi ciddi bir rahatsızlık ileri durunda insülin kullanmanıza sebep olabilir. Birçok şey yememek gerekiyor. Diyete uyamam diyemezsiniz burada sağlığınız söz konusu çünkü.

"Hipoglisemi diyeti hipoglisemi neler yememeli"​

• Beyaz ekmek
  • Patates püresi
  • Pirinç pilavı
  • Pizza
  • Tatlılar
  • Unlu ve şekerli gıdalar
  • Soğuk kutu caylar
  • Hazır meyve suları
  • Kola ve türü gazlı içecekler
  • Çay kahve de ölçülü tüketilmeli
Bu konuda sağlığınıza ve yediklerinize dikkat ederseniz bu hastalıkla sorunsuz bir hayat sürdürebilirsiniz. Hipoglisemi olsanız dahi beslenmenize dikkat edip doğru beslenirseniz kilo bile verebilirsiniz. Böylece daha iyi bir yaşam sürdürebilirsiniz. Hatta hipoglisemi bitebilir bile. Zayıflamak zor değil yeter ki isteyin. "Zayıflamayı başaranların hikayeleri" konumuzu da aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri