Horlamadan kurtulmak için ne yapmalıyız

C

Canan<><<

Forum Okuru
Horlamadan kurtulmak için ne yapmalıyız
Horlamadan kurtulmak için ne yapmalıyız horlamadan kurtulmanın yolları

Merhaba

38 yaşındayım eşim artık benden geceleri şikayetçi !!! Çünkü horladığımı söylüyor bense hiç şahit olmadım horladığıma :) :) Yok yok şaka şaka eşim söylüyorsa doğru söylüyordur. Horlamamı nasıl kesebilirim nasıl tedavi edebilirim horlamayı tedavi edecek bir yöntem var mı ne önerirsiniz bunun için hastaneye gidenler var öyle uzun boylu birtakım şeylerden bahsediyorlar . Ben onların hiçbirini yapamam benim burnumda et falan da yok ama horluyorum horlamayı nasıl kesebilirim fikri olan yazsın lütfen

Selam

Ben kesinlikle kendimin horladığımı duymadım :) ama bana da arada sırada eşim söylüyor bak dün gece horluyordun diye . Ama hiçbir şahidi yok tabii ki :)

Horlamayı kesmek için ;

Uyku pozisyonunuzu değiştirin
sırtüstü yatmayın mesela sırtüstü yattığınızda biliniz boğazınızın arka duvarına baskı yapar. Bu da titreşimli bir ses oluşturur . Bu da horlama olarak dışa yansır . Ben genelde sağ tarafıma yatar cenin pozisyonu alırım

Kilonuzu kontrol edin;
Çok fazla kilo nefes alışverişinizi zorlaştırıcı için uyurken hormalama ihtimaliniz de çok fazla

Alkol asla kullanmayın ; alkol boğaz kaslarını berbat eder ve olumsuz yönde etkiler Bu da horlama nızı arttırır

Uyku düzeninizi koruyun ; uyku düzeniniz yoksa aşırı yorgunluk aşırı uykusuzluk horlamaya sebep olur.

Burnunuzu temizleyin ; burun tıkanıklığı ağzınızdan nefes almanıza yol açar ve bir süre sonra horlamaya sebep olur .Aynı zamanda da sürekli ağızdan nefes almak boğazınızda soğuk algınlığına da sebep olabilir

Yastığınızı değiştirebilirsiniz ; yastığı değiştirmek horlamayı kesebilir zaman içerisinde yastık içerisinde allerjenler birikerek horlamaya neden olabilir

Bol bol su tüketin ; vücudumuzun susuz kalması burun konkalarımızda kurumaya yol açar. Buda tıkanıklığa sebep olur. Neticede horlamaya başlayabilirsiniz günde en ağır iki buçuk litre su tüketmelisiniz

Bunları yaptın ama yine de horluyorsun son bir önerim daha var eczanelerde burun bantları satılıyor. Bir de onu dene uyumadan önce burnuna yapıştırıyorsun horlamayı kestiği söyleniyor ben denemedim ama deneyen olumlu sonuç alan arkadaşlar var.

Her şeye rağmen horlamaya devam ediyorsan mutlaka bir kulak burun boğaz uzmanına görün derim.

Geri