1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.404
    Ödül Puanları:
    113

İbrahim Saraçoğlu bebek cinsiyeti belirleme

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

Gebelikten önce uygulanan bazı yöntemlerle ve tekniklerle bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi eski tarihlerden günümüze kadar hep ilgi çeken bir konu olmuştur. Bundan dolayı her toplumda bu konu ile ilgili türetilmiş, halkarasında anlatılan çeşitli teknikler vardır. Ancak gerçek şu ki bu anlatılan önerilerin hiçbirisinin bebeğin cinsiyetini belirleme konusunda etkili olduğuna dair bir kanıt yoktur.

< Konu Resmi..>

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKTE

http://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/

Yüzyıllardır doğmamış bebeğin cinsiyetini öğrenmek için çok farklı yöntemler uygulanmıştır. Bunların bir çoğu batıl inanç olarak görülse de bazılarının doğruluk payları bulunmaktadır. En basiti günümüzde bile hala hamile kadının karnının şekline bakarak kız veya erkek tahmini yapılır, ya da anne adayının hamile iken nelere aşerdiğinden yola çıkılarak cinsiyet tahmini yapılmaya çalışır.

Ünlü herbalist İbrahim Saraçoğlu ikinci bebeğin cinsiyetini belirlemek için birinci çocuğa bakılabileceğini katıldığı bir televizyon programında açıklamıştır. Peki, ikinci çocuğun cinsiyeti nasıl belirlenir?

Çocuğun cinsiyetini belirleme
    İbrahim Saraçoğlu, birinci çocuğun ense köküne bakarak ikinci çocuğun cinsiyetini belirleyebileceğimizi söyledi. Bu duruma göre, birinci çocuğun ense kökündeki saçlar yukarı doğru ise, ondan sonra gelecek olan çocuk erkek oluyor, eğer ense kökündeki saçlar aşağı doğru ise bir sonraki gelecek çocuk kız oluyormuş.

Bunları belirten İbrahim Saraçoğlu bu şekilde cinsiyet belirlemenin bilimsel bir yol olmadığını sadece tahmini olduğunu eklemiştir.

Unutmayın ki bazı yöntemleri deneyenler ve istediği cinsiyeti elde edenler tamamen tesadüften ibarettir. Zaten kız veya erkek toplam iki ihtimal olduğu için hangi yöntem denenirse denensin yüzde elli ihtimalle tutma şansı vardır. Hiç tutmaması zaten imkansızdır. Bu nedenle bu tür hikayelere itibar edilmemelidir. PGD denilen genetik yöntem dışında bebek cinsiyetini belirleyebilecek hiçbir yöntem yoktur, hepsi zaman kaybından ibarettir.

İbrahim Saraçoğlu bebek cinsiyeti belirleme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İbrahim Saraçoğlu kitabı

İbrahim Saraçoğlu kitabı

ibrahim saraçoğlu kitabı, ibrahim saraçoğlu kitapları, ibrahim saraçoğlu kitap, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun 3 kitabından bahsedeceğiz bu yazımızda sizlere Melek'ler. Yıllardır bitkilerin insan vücuduna etkisini araştıran Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, merakla beklenen `Bitkisel Kürler Rehberi` kitabını nihayet tamamladı. Kitabıyla ilgili bugüne kadar ser verip sır vermeyen,...
  2. Bebeğin cinsiyeti nasıl belirlenir ?

Bebeğin cinsiyeti nasıl belirlenir ?

Kızlar bebeğimin cinsiyetini ne nasıl belirler, yani nasıl belirlenir ? Bugün bir yazı okumuştum. Eski mısırda yüzyıllar önce bunu yapabiliyorlarmış. Annenin çişi ile buğday ve arpa sulanıyormuş buğday erken yeşerirse erkek, arpa çabuk yeşerirse kız diye bunu denesem mi acaba :D
  3. cinsiyet belirleme erkek ve kız bebek belirleme yöntemi

cinsiyet belirleme erkek ve kız bebek belirleme yöntemi

cinsiyet belirleme merhaba bebek istiyoruz.1 oğlum var, diğerinine Allah nasip ederse kızım olsun istiyorum acaba belirleme şansım varmı bilmiyorum doğum tarihim 20.08.1987 son adet tarihim 06.11.2011 aralık ocak gibi hamile kalmayı düşünüyorum yada nisan dan sonra ne yapmalıyım nasıl belirleyebilirim.. cevap yazarsanız sevinirim...
  4. Bebeğimin cinsiyetini belirleme şansım var mı ?

Bebeğimin cinsiyetini belirleme şansım var mı ?

Arkadaşlar bazı forumlarda okuyorum bebek cinsiyeti belirlenebilir diye, ben inanmıyorum ama sizler ne diyorsunuz? Bebek cinsiyetini belirleyebilirmiyiz?
  5. İbrahim Saraçoğlu'nun Bebek Gazı İçin Önerileri

İbrahim Saraçoğlu'nun Bebek Gazı İçin Önerileri

bebeğin gazı için ne yapmalı, bebeğin gazına çözüm, bebek gazı nasıl geçer Yenidoğan bebekler de oluşan gaz birçok yeni anne olan kadınlar için oldukça sıkıntı yaratıyor. Çiftlerin birçoğunu özellikle anneleri bile uykusuz bırakan bebeğinin ağlaması karşısında çoğu zaman çaresiz kalan anneler, bebeğin gazı için bir takım yöntemler ve ilaçlar kullanmaktadır. Bazı bebeklere bu yöntemler fayda...

Sayfayı Paylaş