İdrar tahlili öncesi aç karnına mi gitmek lazım?

• Konbuyu başlatan Emineilhanli
  • Başlangıç tarihi
E

Emineilhanli

Forum Okuru
İdrar tahlili öncesi aç karnına mi gitmek lazım?

İdrar tahlili aç karnına mi verilir melek kadınlar kulübü idrar tahlili öncesi yemek yenir mi forum'da.​

Arkadaşlar ben 5 gün sonra urolojinden randevu aldım da idrar tahlili yaptırmam gerekiyor aç karnına mi vermem lazım acaba? En son ne zaman yaptırdım hatırlamıyorum unuttum. İdrar tahlili aç karnına mi verilir? 5 gün sonra saat 10 da randevu kesin idrar tahlili isteyecektir soruma cevap verirseniz sevinirim.

images (27).jpeg

Vallahi hayatım genelde sabahları hastanelere gidiyorsunuz malum sıralardan dolayı. Pek bir şey yenilip içilmiyor. İçilmesi sıkıntı değil de bana sanki yemeyecekmişiz gibi geldi şimdi siz yazınca ben de hatırlayamadım :) Ama fark ettiğini düşünmüyorum.

Merhabalar
İdrar tahlili aç karnına verilir mi? Bazı kan tahlilleri için aç olmak şart ama idrar tahlili için böyle bir şart yok. İdrar tahlili vermeden önce bayan hastalarda genital bölge temizliği yapılır size verilen steril kabin içine dokunmadan bir miktar idrar verebilirsiniz. İdrar örneğini kabin içine verdikten sonra kabin kapağını kapatarak teslim edilmek üzere labaratuvara teslim edilir. Tok karnına da idrar testi verilebilir yani. Genelde hastane içinde verilir idrar örneği çünkü 2 saati geçen idrar yani 2 saat bekleyen idrar örneği kabul edilemez yanlış sonuç verebilir.

İdrar yolu enfeksiyonu konusunu merak eden arkadaşlar "kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu" konumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri