IE ve Firefox'ta 4 kritik açık

M

Misafir

Forum Okuru
IE ve Firefox'ta 4 kritik açık
IE ve Firefox'ta 4 kritik açık

hbr_878_d.jpg

Internet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen iki web tarayıcısı olan Internet Explorer ve Mozilla Firefox'daki 4 kritik güvenlik açığı keşfedildi.
Internet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen iki web tarayıcısı olan Internet Explorer ve Mozilla Firefox'daki 4 kritik güvenlik açığı, güvenlik araştırmacısı Michal Zalewski tarafından keşfedildi.
Söz konusu güvenlik açıklarından Internet Explorer'da yer alanlar başlangıç sayfasının değiştirilebilmesine, kullanıcının bilgisayarında kayıtlı çerezlerin çalınmasına ve belleğin zarar görmesine sebebiyet veriyor. Aynı web sitesinin iki farklı bölümü arasında geçiş yaparken kullanıcının bilgisayarında zararlı Java kodu çalıştırılabilmesine sebebiyet veren güvenlik açığı, IE6 ve IE7 kullanıcılarını risk altında bırakıyor. Sadece IE6 kullanıcılarını etkileyen bir güvenlik açığı ise tarayıcının adres satırındaki metnin tamamen kopyalanabilmesine yol açıyor.

Firefox'taki açıklardan ilki ise kötü niyetli bir kullanıcının hedef bilgisayara boş sayfa (about:blank) üzerinden saldırarak klavye vuruşlarını kaydedebilmesine yol açarken, diğer güvenlik açığı ise herhangi bir onay ekranı gelmeksizin hedef kullanıcının bilgisayarına istenen dosyanın indirilebilmesine sebep oluyor.
 
Geri
Üst