İftara Ne Pişirsem Haydi Birbirimize Fikir Verelim Melekler :)

slm melekler bizde dün iftara pıknıge gittık arkadaslarla.menüdedeeeeee:D:D mercimek çorba,yaprak sarması,peynırlı sörek,pılav,bıde orda mangal yakıp tavukla köfte yaptık,muhallebılı kadayıf bıde kadayıfı bıraz fazla almısımda yarısınıda kadayıf sarması yaptım:D ıkı çesıt tatlı oldu.ve kola ve kavun veeeeeee suuuuuuu

güllaç kızartması nedirrrrr???

tıtanım masasllah ne guzel menuydu valla keske annelere benıde goturseydınde o sutlacdan ıkı kasık alsaydım sımdı annende cok guzel yapmıstır tıtanım hemen sımdı sutlac yapıcam aksama annemde hem sutlac hem gullac yapmıs herseyden ıkıser ıkıserhepsınden yıyebıldınmı barı tıtanım :D:D afıyet bal seker olsun canım tıtanım eee kızız boleyse annesı nasıol olabılırdıkı :D:D ellerıne saglık annenın allah razı olsun yanlız bende ılk defa duydum gullac kızartması

Mavi güzel sözlerin için öncelikle sana kocaman bir öpücük :kiss: Keşke mükün olsa da sütlacı ben sana ellerimle yapıp yedirebilsem :hıms:

Gelelim güllaç kızartmasına bu tarifi pek kimse bilmez, haklısınız. Bir ara konusunu açacağım resimlerini çektikten sonra. Güllaç kızartmasında güllaç yaprakları sütle ıslatılıp içine ceviz konulup sarılır ve yumurta sarısına bandırılıp kızartılır ardından da şerbete atılır ve sıcak sıcak afiyetle yenir. Annem her ramazan yapar, adet olmuştur. İnşaallah ramazan bitmeden bir daha yapar da ben de resmini çekerim, malum hem babamın şekeri var diye hem de onun için yorucu olduğundan çok yapmıyor. :tik:

kızlarrr hepinize hayırlı iftarlar benim bugünkü menümde kıymalı patlıcan oturtma zeytinyağlı bezelye ve ilk defa denediğim halde becerebildiğim fırın makarna tatlı olaraktan dondurma ve tabiki buz gibi soğuk suu :şş:

tıtanım gullas kızartması bıraz zor oluyomus yanı onun ne kadar kızrtılacagı nasıl yapılacagı falkna ılk once yanında bırının yapması lazım ayrıca tesekkur ederım tıtanım yemıs kadar oldum sutlacını tıtanım benımde annemın sekerı var yazık onada o yuzden sureklı gıtmıyorum yorulmasın dıye :(

tıtanım gullas kızartması bıraz zor oluyomus yanı onun ne kadar kızrtılacagı nasıl yapılacagı falkna ılk once yanında bırının yapması lazım ayrıca tesekkur ederım tıtanım yemıs kadar oldum sutlacını tıtanım benımde annemın sekerı var yazık onada o yuzden sureklı gıtmıyorum yorulmasın dıye :(

Evet mavi onları yormak istemiyoruz ama bizi yedirip içirmeden de rahat etmiyorlar :) Biz de mutfağını derleyip toplamaya çalışıyoruz tabi bize bırakırlarsa :)

Mavi güzel sözlerin için öncelikle sana kocaman bir öpücük :kiss: Keşke mükün olsa da sütlacı ben sana ellerimle yapıp yedirebilsem :hıms:

Gelelim güllaç kızartmasına bu tarifi pek kimse bilmez, haklısınız. Bir ara konusunu açacağım resimlerini çektikten sonra. Güllaç kızartmasında güllaç yaprakları sütle ıslatılıp içine ceviz konulup sarılır ve yumurta sarısına bandırılıp kızartılır ardından da şerbete atılır ve sıcak sıcak afiyetle yenir. Annem her ramazan yapar, adet olmuştur. İnşaallah ramazan bitmeden bir daha yapar da ben de resmini çekerim, malum hem babamın şekeri var diye hem de onun için yorucu olduğundan çok yapmıyor. :tik:
olsada yisem amann emzikli olmak ne kötü göğsüm haftada iki defa şişip ağrıyo pis boğazmı oldum ne :D:D

FIRINDA MAKARNA
-2 su bardağı su
-2 su bardağı süt
-yarım su bardağı sıvıyağ
-3 yumurta
-1 paket kabartma tozu
-Bol beyaz beynir rendesi
-Yarım paket fiyonk makarna (Haşlamadan-kıtır kıtırken)

YAPILIŞI :Hepsiiini karıştır, 2 saat beklet, borcama dök, fırına ver.

Geri