1. Münzevi

  Münzevi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2009
  Mesajlar:
  645
  Beğenilen Mesajlar:
  54
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Şehr-i İnziva

  İlahi Hükümlerin Kozmik Boyutları

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Münzevi tarafından paylaşıldı.

  ilahi hükümlerin kozmik boyutları Sevgili melekler, Prof.Dr. Ahmet Maranki'nin Yaşam Enerjisi adlı kitabını belki duymuşsunuzdur. Kitabın beni en çok etkileyen bölümü ilahi hükümlerin enerji açısından değerlendirmiş olmasıydı. Bu bölümde 1993 yılında beri Yaratıcı tarafından gönderilmiş kitapların üzerinde yapılmış araştırmaların sonuçlarından bahsediliyor.Bunların bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

  "Mesela Kuran'ın her harfinde 6 enerji boyutu-hüddam- yani görevli bir enerji boyutu görüntülenmiş, ayrıca her kelimenin hem harfleri hem de kelime olarakses dalgalarının uyumuyla ayrı enerji özellikleri tesbit edilmiş, ayet sure olarak ele aldığımızda da birbiriyle kıyaslanamayacak ölçü ve boyutlaradayine çok daha başka enerji boyutları ortaya çıkmıştır."

  Demek ki Kuran-ı Kerim'in harfleri, kelimeleri, ayetleri ve sureleri bizim farkında olmadığımız bir enerjiyle sarmalanmış durumda. Bu bana şu ayeti hatırlattı: Kuran, mü'minlere şifa ve rahmet için indirildi. Şifa özelliğinin bu enerji boyutundan kaynaklandığını düşünüyorum.

  "Allah'ın, bilinen 1001" bilinmeyen bir çok ismi var. Bu isimleri tekrar ederek farklı boyutlar yakalayıp enerji kalkanınızı güçlendirebilirsiniz."

  Allah'ı anmak yani zikretmek bizi ruhen ona yaklaştırırken demek ki enerji olarak da vücudumuzu ruhumuzu besliyor. Ruh ve beden sağlığının şifası zikir ve Kuran dersem ne dersiniz?

  Namaz

  "Yapılan ölüçümlerde namazlı ve namazsız görüntüler çok büyük farklar ortaya koymaktadır. Namaz sonunda selam verildiğinde yani devre kapandığında insan enerji alanının parladığı hem ölçülerek hem de ekstrasenslerce görülerek doğrulanmıştır.

  Namaza durulduğunda anten hükmünde alıcı vazfesi gören bedenimizle, çevremizdeki "müsbet enerjiler" çekilir toplanır ve beden ısınır. Bedendeki menfileri atmak için de rüku ve secde hareketleri yapılarak enerji yönlendirilir alın, burun, el, diz ayakların sivri uçlarından defalarca yere temas edilen secde haliyle bedendeki "menfi enerjiler" topraklanarak atılabilir."

  Yani namaz hem bizim ibadetimiz, kulluk vazifemiz, hem de ruhen ve bedenen şifalanmamız için en güzel meditasyon. Bizi arındıran ve besleyen kutsal bir eylem. Dua da elbette ki bu eşsiz meditasyonun önemli bir parçasıdır.

  Devam edeceğim...
   
  Son düzenleme: 3 Kasım 2009
 2. Münzevi

  Münzevi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2009
  Mesajlar:
  645
  Beğenilen Mesajlar:
  54
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Şehr-i İnziva
  Gusül
  "Kozmik bilime görecinsi münasebetin deşarj anında enerji boyutumuz 36 Hz-sc'a çıkar. Bu insan enerji bedeninin son sınırıdır. Fizik ve atom profesörü alimlerin Müslüman olmasına sebep olan şey de gusülün bedendeki bu enerjiyi suyla temizlemesiyle sıfırlanmasıdır."

  "Ameller niyetlere göredir." Hadis-i şerifiyle, suyun niyetle değişime uğramasını birlikte düşünelim. Dinimizdeki bütün kuralların bir değil bin hikmeti olduğunu da hatırlayalım. Gusül, namaz gibi hem ibadetimiz, hem de temizliğimizdir. Niyetimizi ettiğimiz an su ruhumuza da dokunuyor ve enerjimizi fazlalıklardan arındırıyor... :)

   
 3. Münzevi

  Münzevi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2009
  Mesajlar:
  645
  Beğenilen Mesajlar:
  54
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Şehr-i İnziva
  Besmele
  "Kozmik bilime göre her şeyin başı besmeledir. O'nun adı anılmadan kesilen bitki ve hayvani gıdalar çok çabuk virüs ve bakteri üretmekte, çabuk bozulmakta, bitkiler çürüyüp etler kararmaktadır. Kainatta her yaratılanın O'nu besmele ile tanıdığı da kozmik bilimce yapılan materyal ölçümleriyle teyit edilmiştir."

  Hani her işin başı besmele deriz ya. Ama bu kelimenin bir koruyucu, iyileştirici bir anahtar olduğunu hiç düşünmemiştik sanırım. Yapacağımız işe besmeleyle müsbet enerji dalgaları yolluyoruz ve o işi bu kutsal kelimeyle bir nevi kutsuyoruz.

  Bu kadar örnek yeter diye düşünüyorum. Yoruldum. :) Okuyan gözlerinize sağlık sevgili melekler...
   
  Son düzenleme: 25 Ekim 2009
 4. Münzevi

  Münzevi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2009
  Mesajlar:
  645
  Beğenilen Mesajlar:
  54
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Şehr-i İnziva
  Öfke-Şeytan

  "Öfke şeytandandır" hükmünün boyutu kozmik bilime göre öfkenin menfi enerji boyutu olmasındandır. Kozmik bilimde normal insan enerjisi 6(Hz) ise öfkelendiğinde 15(Hz), öfke şiddetlendiğinde 20(Hz), vuruş seviyesinde 30(Hz) larakadar çıkabiliyor. Kızgınlık derecesine göre menfi enerji seviyesi de yükseliyor. Hüküm, "Kızgınken abdest alınız." yani kendinizi su ile nötürletiniz, ya da "Yatın" yani uzanıp vücudunuzu toprakla birleştirin, nötürleyin, enerji 18 (Hz) "Mümkünse uyuyun" yani enerjinizi minimuma 6(Hz) ya düşürün, ibadet gibi diyelim."

  Öfke, kontorolümüzü kaybedebileceğimizi duygularımıza kapılıp mantıklı düşünemeyeceğimiz olumsuz bir süreçtir. Bu durum, enerjimizi de kötü yönde etkiliyor ve hatta bedensel rahtsızlıklara da sebep olabiliyor. Bunu enerjiyle açıklamak oldukça mantıklı. Efendimizin hadislerine dayanarak yapılan bu açıklama sizce de anlamlı değil mi ?
   
  Son düzenleme: 3 Kasım 2009
 5. LAMİYA

  LAMİYA Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.628
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  istanbul
  İNANMIYORUMYAAA bukadar güzel bikonu hemde döktürmüşsün
  inan bana namazını kılan biri olarak bunların hepsini dğrulayabilirim
  insanın içine tarifsiz huzur doluyo
  ve yüce yaratan hiçbişeyi sebepsiz yaratmamıştır
  ama bu konu böylee uzaaaar gider seni tebrik ediyorum

  inan bayıldım gerçekten yorulmuşsundur
  sevgilerimle

   
 6. Münzevi

  Münzevi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2009
  Mesajlar:
  645
  Beğenilen Mesajlar:
  54
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Şehr-i İnziva
  Evet Lamiyacığım azıcık yoruldum çünkü bu bilgileri kitaptan bakarak yazdım ve yorumları da kafamda düzgün bir şekilde toparlamaya çalıştım. Hepsini bir günde yazamadım zaten. Kitabı da tavsiye ederim eğer böyle kozmik konularla ilgileniyorsan.

  Allah ibadetlerini kabul etsin canım. Gerçekten hiç bir şey sebepsiz değil. Ben bu bilgilerle, aslında inancımızın farklı boyutlarının varlığını, ezberci ve alışkanlık haline gelmiş bir ibadet sisteminin aslında ne kadar değerli, mucizevi olduğunu acizane ifade etmek istedim. Tabii bunun için Ahmet Maranki'ye borçluyum. :)

  İlgi göstermene ve beğenmene çok sevindim inan. Teşekkür ederim...
   
  Son düzenleme: 3 Kasım 2009
İlahi Hükümlerin Kozmik Boyutları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bende hüküm sürmelisin

  Bende hüküm sürmelisin

  Tedirgin Belli ki çok beklemişiz birbirimizi. Belli ki acıların süzgeçinden geçip öyle damlatmışız sevda damlalarını birbirimizin üzerine. Şimdi bundandır tedirginliğimiz. Ama bilirsin, aşk sevmez tedirginliği. Ya tam açacaksın yüreğini, ya hiç yeltenmeyeceksin. Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin. Bambaşka diyarların sakini, başka başka yolların yolcusuyken nedir bizi...
 2. kozmik beden temizliği programı

  kozmik beden temizliği programı

  cosmic saç bakım yağı Vücudun detoksu kabul edilen ,bu kürü meraklıları için yazıyorum..Bedeninizi temizleyin..Yaşlı ve hasta olanlar yapmadan doktora danışmalı:) 1. Gün Pazartesi - Başlangıç 05-07 saatleri arası sulu Lavman-Detoks 07-09 Meyve – Sebze suyu + Yağ (1 tatlı kaşığı zeytinyağı) + ALVEO Karışımı (Sebze ve meyve suyu karışımı yapamayanlara veya artı katkı sağlaması için Alveo’yu...
 3. Toksin atıcı Kozmik salata tarifi:

  Toksin atıcı Kozmik salata tarifi:

  Toksin atıcı Kozmik salata tarifi: Lahana, Maydanoz, Ispanak, Tere, Roka, Kırmızıturp, Havuç, Kuru soğan, Limon Hazırlanışı: Tüm malzemeyi doğradıktan sonra üstüne limon ve nar şerbeti ilave edin. Bu kozmik salatayı maksimum fayda sağlamak için yemeklerden önce yemeye önem verin.
 4. İsminizin kozmik anlamını bulun!

  İsminizin kozmik anlamını bulun!

  ismin kozmik anlamı isminizin kozmik anlamı isimlerin sayısal değerleri omen sistematiği ismin sayısal değeri İsminizin kozmik anlamı: Biliyorsunuz en ilginç analizler insanların isimleri üzerinden yapılıyor. İşte bu yüzden kozmik anlamdada araştırma yapılmış. Hemen paylaşıyorum.. İlm_i hurûf , harflerin özellikleri ve etkilerinin kelimelere,isimlere sirayet ederek dünya âlemindeki tüm...
 5. Farklı boyut

  Farklı boyut

  samanyolu tv nin yine kaliteli dizilerinden birisi arkadaşlar yeni bir dizimiz sayılır ben beğenerek takip ediyorum sizlere de tavsiye ediyorum cuma günleri 19:45 de samanyolu tv'de ekrana geliyor dizi.konusu Melek, içinde sayısız şehitlerin olduğu bir sülaleye mensup biridir. Daha çocuk yaşındayken polis olan babası da şehit olduktan sonra hayatında birşeyler değişir. Artık gündelik hayatına...

Sayfayı Paylaş