Etiketler:
  1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.421
    Ödül Puanları:
    113

İlişkiden sonra idrarımı yaptım hamile kalırmıyım?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

ilişkiden sonra idrar yapmak gebeliği önlermi,ilişki sonrası tuvalate gitmek gebeliği önlermi,ilişki sonrası hemen kalktım hamile kalımıyım,ilişkiden sonra idrar yapma ve gebelik hakkında bilgiler
    İlişkiden sonra idrar yapmak genellikle önerilmeyen durumların içinde yer alıyor. Bunun nedeni ise elbette hemen ayağa kalkmanız ve tuvalette oturmanız dolayısı işle spermlerin dışarıya çıkıyor olması olacaktır. Sizler hamile kalmayı daha hızlı bir şekilde yapmasına olanak vermek istiyorsanız o halde ilişkiden sonra bir süre sonra yatakta yatmalı ve hatta ayaklarınızı havaya kaldırmalısınız

< Konu Resmi..>

Daha sonrasında ise bir süre dinlenebilir ve kalkıp idrarınızı yapabilirsiniz. İlişkiden hemen sonra idrar yapmamak mı gerekir gebelik istiyorsak tarzında sorulara aslında en doğru yanıtı almış olacaksınız. Mümkünse ilişkiden önce tuvalete gidebilir ve sonrasında biraz dinlenebileceğinizi bilmeniz en doğrusu olacaktır.

Sitemizde yer alan hamile kalmayı hızlandıran diğer önerileri de okuyabilirsiniz. Aynı zamanda ilişki öncesi kayganlaştırıcı ya da farklı krem gibi ürün gruplarını da kullanmaktan kaçınınız. İdrarınız içinse en az bir yarım saat beklemeli ve daha sonrasında tuvalet ihtiyacınızı gidermelisiniz. Bu aşamaları yaparak çok daha emin bir şekilde hamile olmaya giden yoldan yürüyebilirsiniz.

2. meloşşşşşş

meloşşşşşş Forum Okuru

merhaba sorum var evleneli 2 sene oldu çocuk ıstemıyorduk dogum kontrol hapı kullandım duyduguma gore cocuk olmasını engellıyormus yada sakat dogumlar oluyormus ılacı 7 ay kullanımdan sonra bıraktım ve suanda cocugum olsun ıstıyorum ilişkiden sonra idrarımı yapıyordum burda duydum kı hamıle kalınmazmış dısarıya cıktıgı ıcın peki idrar yapmazsam cocugumun olma ıhtımalı var mı yada kullandıgım ılacın cocugumun olmamasında bı etkısı varmı ve adetim benım çok dğzensiz bununda etkısı olur mu .

3. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.159
    Ödül Puanları:
    113
    Öncelikle selamlar doğum kontrol hapını kullanmak sakat doğumlara neden olmaz sadece doğumu yani sizin gebe kalmanızı engeller. Onun haricinde idrar yapma durumu için konuda zaten sizlere belirtmişiz. hemen idrar yapmanız için lavaboya oturmanızdan dolayı yani ilişkinin hemen ardından bunu yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Yapmanız gereken yarım saat kadar yatakta durup hatta konuda bilirtilen gibi on dakika boyunca belinizin altına yastığı koymanız, spermlerin yumurtalarınıza ulaşmasını hızlandırarak hamile kalmanızı sağlayacaktır.
    Kullandığınız ilaçların doğuma doğurganlığa etkisi olabilir fakat siz doğum kontrol hapını soruyorsanız hayır hapı bıraktıktan sonra üç ay içinde hap etkisini yitirir ve çocuğunuzun olma ihtimali olabilir. Saygılar.

4. korkuyorum yrdm

korkuyorum yrdm Forum Okuru

erkek arkadaşımla 7 gün önce ilişkiye girdim hemen tuvlate gitim vajinamı yıkadım spermler aktı hemen böylede hamile kalınırmı korkuyorum

5. HemşireniZ

HemşireniZ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısın dan risk oluşturur.İlişki sonrası vajinanızı yıkamanız gebe kalmanızı engellemez. Reglinizde gecikme söz konusu olursa gebelik testi yapın.

6. mrs black ang

mrs black ang Forum Okuru

sevgilimle yakınlaşma oldu içime boşaldı bende hemen gidip idrarımı yaptım ve vajinamı yıkadım yinede hamile kalırmıyım? tsk

7. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.421
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, istenmeyen gebelik için uygun bir korunma yöntemi seçin. Bu şekilde hareket etmeniz sizi gebelikten korumaz. Beklenen döneminizde gecikme olursa test yapın.

İlişkiden sonra idrarımı yaptım hamile kalırmıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım?

Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım?

adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken gebe kalınırmı,adetliyken hamile kalmak mümkünmü,adetliyken gebe kalan varmı,adet dneminde gebe kalma hakkında bilgiler 19 yaşındayım, adet dönemindeydim ve birlikteliğim oldu. Bu dönemde hamile kalınabilir mi? Cevap: Normal koşullarda adet görürken hamile kalmak hemen hemen mümkün değil. Fakat literatürde yumurtlamanın bu tarihte olduğu veya bu...
  2. İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım?

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım?

Hamile kalma oranının en yüksek olduğu dönem yumurtlamadan dört gün önce ve yumurtlamadan bir iki gün sonrasıdır. Yumurtlama olduktan 12 -24 saat içerisinde döllenme olmaz ise yumurta ölür. Kadınların aklında olan bir şüphede adet oldum ama yine de hamile olabilirmiyim sorusudur. Bu genel olarak adet düzensizliğini de beraberinde getirir. Eğer üstüne görmekten korkuluyorsa son adet tarihine...
  3. Bebek İstiyorum İlişkiden Sonra İdrar Yapmak Sakıncalımı?

Bebek İstiyorum İlişkiden Sonra İdrar Yapmak Sakıncalımı?

Bebek sahibi olmak isteyenlerin birçoğu bu isteklerine kısa sürede kavuşurken bazıları için bu süreç biraz zaman alabiliyor. Bebek isteyenlerin bize yönelttiği sorulardan biri de "ilişkiden hemen sonra idrar yapmak sakıncalımı" doğrultusundadır. Bebek için farklı yöntemler deneyen çiftler için kafalarını karıştıran bu soruya geçmeden önce sizlere öncelikle şöyle bir tavsiyem...
  4. Ters ilişkiye girdim hamile kalırmıyım ?

Ters ilişkiye girdim hamile kalırmıyım ?

Ben 2 gün önce sevgilimle ters ilişkiye girdim bakireyim dik oturur pozisyondaydım fakat sevgilim boşaldımı farketmedik ama sürekli tükürük ile kayganlaştırdık bi kaç sitede vajinaya sperm değdiyi zaman hamile kalabilme ihtimalim varmış değdiyse hamile kalabilirmiyim nasıl korunabilirim yardım edin lütfen şimdiden teşekkür ederim
  5. İlişkiden 3-4 gün sonra test yaptım negatif hamilemiyim?

İlişkiden 3-4 gün sonra test yaptım negatif hamilemiyim?

adet düzensizliğim var ve gecen eşimle ilişkiye girdik 3 4 gün sonra test yaptım negatif cıktı ama belirtilerini yasıyorum bas agrısı dönme migde bulanması karında şişkinlik kasıkda bel agrısı akıntı çogalması sizce hamilemiyim?

Sayfayı Paylaş