İnsanda statik elektrik ve zararları

A

Ayşin>>>

Forum Okuru
İnsanda statik elektrik ve zararları
İnsanda statik elektrik ve zararları , neler yapılabilir

Selam

Son 3 gündür elektrowoman oldum neyi tutsam çarpıyorum ya da çarpılıyorum desem daha doğru. Neden oluyor bu durum daha önce neden olmuyordu anlamış değilim. Özellikle avm de gezerken oluyor sonra metal bir şeyi tuttuğumda ya da birisiyle temas etsem çarpılıyorum ya da karşımdaki çarpılıyor yani anlayacağınız çok çarpıcıyım son zamanlarda . :) İnsan da ki statik elektrik zarar verir mi

Merhaba

Sanırım dediğin gibi çok çarpıcı bir hatun olmuşsun. :) Daha önce olmuyordu şimdi neden oluyor diye soruyorsun bir düşün yeni bir ayakkabı aldın mı ve aldığın ayakkabı kauçuk tabanlı ya da komple yalıtımlı bir ayakkabı mı . Ya da farklı bir kazak tişört aldın mı son zamanlar da. Bunları sormamın sebebi vucudunda statik elektriklenmeye yol açacak şeyler olabilir statik elektrik ani elektriksel değişimlerden olur . Bunu engellemek için el ya da ayaklarınızı su ya da toprakla temas ettirin ki statik elektirik aksın vucudunuzdan.

İnsan vucudunda oluşan statik elektriğin bir takım deri hastalıklarına maruz bırakabileceği, nadir olarak görülse de insan hayatını tehlikeye sokabileceği,yanıcı ya da patlayıcı özellikteki sıvı ve gazlara temas edilmesi halinde felaketlere sebep olabileceği, stresin oluşumunda başrol oynayabileceği ve psikolojik sorunlara sebebiyet verebileceği, herhangi bir cisme temas halinde elektriksel çarpılmaların meydana gelmesi şeklinde sıralayabiliriz.

Geri