İnternet ‘ten Cep telefonundaki Gps takibi yapın

S

selinn

Forum Okuru
İnternet ‘ten Cep telefonundaki Gps takibi yapın
gps takibi internetten telefon takibi internetten cep telefonu google earth telefon takip bilgisayardan


GPS özelliğine sahip cep telefonlarınızın konum ve dolaşım bilgilerini web den pc yada telefondan izleyin !.Bu hizmeti size ücretsiz sağlıyoruz.

Cep Telefounuzda ya da PDA nızda Java ve GPS özeliği varsa, bulunduğunuz konumu ve hareket rotalarını bilgisayarınızdaki Google Map'le online olarak izleyebilirsiniz !

Gps-Cell sitesi cep telefonunuzun yardımı ile çocuğunuzu, çalışanlarınızı, hasta ya da özürlü yakınlarınızı belirli bir anda harita üzerinde görme olanağı sağlamaya çalışıyor. Gps-Cell sitesinden konumnuz ve izlediğiniz rotaları bilgisayardan ve cep telefonunuzdan anında görebilir, gezdiğiniz rotaları fotograflarınızla ve izlenimlerinizle zenginleştirdiğiniz bloglar yaratabilirsiniz.
Gps-Cell mobile cep telefonunuza yüklediğiniz ,bizim tarafımızdan geliştirilen , küçük bir Java uygulamasıdır. Bütün izleme işlemi cep telefonundan kullanıcının başlatması ile devreye girer. Kullanıcı konum bilgilerini başkaları ile isteği dışında paylaşmamış olur.
Gps-Cell nasıl çalışır ?telefondan gps takip.jpg


GPS özelliği olan cep telefonlarına yüklediğimiz bir yazılım aracılığı ile cep telefonlarınızı taşıyan kişinin konumunu "google map" harita sistemi üzerinde izleyebilirsiniz. İsterseniz kendinizin ya da gps-cell sitesine kayıtlı başka cep telefonu taşıyıcılarının son bulundukları yeri cep telefonunuzun ekranında görebilirsiniz.

Gps-Cell Mobil Teknolojiler ve GPS sistemleri açıklayıcı makaleler ve güncel haberler bulabileceksiniz.

GPSGlobal Positioning System” yani Küresel Konum Sistemi Anlamındadır.
Bir GPS alıcısı ile dünyanın etrafında dolaşan uydulardan gelen bilgiler alınıp, hesaplama yapılarak, bulunulan konum enlem/boylam olarak hesaplanabilir. Bu enlem/boylam, Google Map (Google Haritasında) yerimizi 10 M hassasiyetle gösterir.


GPS Haberleşmesi tek yönlüdür, uydudan GPS alıcısına doğrudur, yani uydu kesinlikle bizim konumumuz ve kimliğimiz hakkında bilgi sahibi değildir, kabaca radyo alıcısına benzetilebilir.Uydu devamlı yayın yapmaktadır. Alıcı da bu yayını açık olduğu müddetçe alabilmektedir.Alıcının uydu sinyallerini alabilmesi için tercihan açık bir alanda kullanılması gerekmektedir.İç mekanlarda, kapalı ortamlarda sinyaller zayıflamaktadır.


Sistemimiz şu şekilde çalışmaktadır,
GPS alıcısı belli aralıklarla konum bilgisini GPRS modem üzerinden bu WEB sitesine göndermektedir. Dolayısı ile bulunulan yerde hücre şebekesi bulunmalıdır. Yani kabaca söylemek gerekirse cep telefonu çekmelidir. Cep telefonunun bağlı olduğu şebeke (Turkcell, Vodafone, Avea) GPRS şebekesi üzerinden giden bu datayı ücretlendirmektedir. Ancak bu ücretler çok düşük tutarlardadır. GPRS ücretlendirmesi süreye bağlı değil, sadece gelen giden datanın boyu ile ilgilidir. Konum bilgisi de çok küçük bir data içermektedir.Cep telefonundan ne kadar sıklıkla (dakika ) ve ne kadarlık en az mesafe değişimi ile (metre) data gondermeyi belirleyerek GPRS network haberleşmesini en aza indirebilirsiniz.Dolayısı ile pilden ve GPRS ücretinden tasarruf yapabilirsiniz.Cep telefonunuzun network bağlantısı olmadığı durumlarda konum bilgileri telefon hafızasında saklanır , ilk network baglantisinda bilgiler gönderilir.Eger telefonunuzda WIFI destegi varsa (WLAN), GPRS yerine bu bağlantıyıda kullanabilirsiniz.Bu şekilde gelen-giden data için de ücret ödememiş olursunuz.Ancak geniş alanda dolaşımda GPRS çogu kez zorunlu olacaktır.
Cep telefonuna yükleyeceğiniz yazılım (program) java temellidir. Dolayısı ile telefonda Java desteği bulunmalıdır. Artık GPS destekli telefonlarda GPRS ve Java desteği olmadığını düşünmek çok zordur.
Gps/Java Destekli Cep Telefonları

Cep telefonu programının kullanımı

Hemen Başlayın !GPSCELL tüm gps destekli telefonlarda çalışır
Web sitemize üye olup , telefonunuzu tanıttıktan sonra , konum bilgilerinizi ve gezi rotalarınızı izlemeniz için cep telefonunuza bir mobil uygulama (program) kurmanız gereklidir.

Cep telefonunuza uygulamayı aşağıdaki yöntemlerden biri ile kurabilirsiniz.

Web sitesinden uygulamayı aşağıdaki linkten indirmeniz lazımdır. Uygulamanın adı GPSCELL.JAR dır. Yazılım ekibimizce yazılmış bir java uygulama dosyasıdır.Tamamen Türkçedir.

Cep telefonunuzdaki internet gezgininden ( browser) yukardaki linke girip uygulamayı indirdiginizde cep telefonunuzun işletim sistemi size uygulamayı anında kurduracaktır.

Diğer yöntem ise yukardaki linkten programı pc nize indirmenizdir. Pc ye kopyaladığınız uygulamayı birkaç yöntemle cep telefonunuza aktarıp kurabilirsiniz.

1.Bluetooth yada kızılötesi üzerinden mesaj/dosya göndererek.Gelen mesaj açıldığında otm. kurulum başlayacaktır.
2.Memory (hafıza ) karta kopyalayıp , memory kartını cep telefonuna takarak burdan kurulabilir program.Program file olarak bulunup üzerine tıklanırsa otm. kurulum başlayacaktır.
3.Cep telefonu için bir pc ye yüklenen bir bağlantı programı varsa bu program üzerinden program kurulabilir.
4.Cep telefonunda eger e-mail okunabiliniyorsa cep telefonuna e-mail gönderilebilir.Ordan program kurulabilir.

GSM Aygıtınıza kurdugunuz GPSCELL.JAR programının kullanım detayları


1. Cep telefonuzda uygulamalar bolumundan GpsCell programı ikonunu bulup tıklayınız.


2. Sonraki Ekranda program size telefonun networke bağlanması için izin isteyecektir.
Burdaki amaç telefonunuzun sitede kayıtlı olup olmadığını araştırıp müşteri numarasını bulmak daha sonrasında ise bulundugunuz bölgedeki uyduların listesini konum sunucularından öğrenmektir.Assisted-GPS


3. (Erişim Noktası Seçimi)
Bir sonraki stepte program size hangi bağlantı üzerinden internete çıkmak istediğinizi sorar.
Internete çıkan bir erişim noktası seçiniz.


4. Daha sonraki aşamada program GPS in aktif edip etmeyeceginizi sorar.Evet diyin.Ancak bu programa ilk girişinizde size telefon numaranızı kaydedin diyecektir. Daha sonra bu soruyu soracaktır.


5. Ana Form
Daha sonraki aşamada bekleme ekranı çıkar.Eger ilk girişinizse size ayarlar kısmına girmenizi söyler.Degilse ,daha önce ayarlardan telefon numaranızı kaydetmişseniz ekranda müşteri numaranızı görürsünüz.Bu numara web de sitemize kaydoldugunuzda size verilen numaradır.Kayıt sırasında tanıtılmamış bir telefondan GPS verileri gonderimi yapilmaz.Yani önce telefon numaranızı web üyelik sırasında siteye sonrada ayarlardan telefona tanıtmanız gereklidir. Uygun üye buluursa ekranda kaç dakikada bir konum bilgisinin gönderilecegi yazar.Bu gönderme aralığını ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz.
Options/Secenekler tusu menuyu açar.
Gizle seçenegi programı arka plana iter.


6. Menü
Seçenekler (options)
bolumune basarak menuyu görebilirsiniz.
Neredeyim seçenegi enson gonderilen konumu harita üzerinde size döner.
Harita/Ölçek seçeneginde Harita zoom seçimi ve kendi telefonunuz dışında bir başka kayıtlı telefonunuzun son konumunu görebilirsiniz.
Ayarlar dan telefon numaranızı ve diğer ayarları girersiniz.
Log Form da konum bilginiz ve haberleşme bilgileri görülür.
Hakkında kısmında bu programın tanıtım bilgisi vardır.
Çıkış ta programdan çıkabilirsiniz,çıkış için onay ister sizden.


7. Harita
Enson konumunuzu haritada gösterir.Sag sol tusları ile yada aşağıdaki imleci oynatarak haritada zoom yapabilirsiniz.Options/Seçenekler tuşuda size uzaklaş/yakınlaş seçimi sağlar.Geri ile ana forma dönebilirsiniz.


8. (Ölçek/Harita)
Bu Formdan Harita ölçegi ve kayıtlı bir başka telefonunuzun konumunu seçebilirsiniz.Seçenekler den Harita ya gidebilirsiniz yada ana forma dönebilirsiniz.Burdaki telefon numarası boşsa bu telefonda kayıtlı numaranın enson konumunu verir.


9. Ayarlar
Bu formda siteye kaydettiğiniz ve bu telefondan GPS izlemesi yapacağınız telefon numaranızı,Ne kadar sıklıkla(dakika) gönderim yapılacağını,Minumum ne kadar metrelik degişimlerin üstünün sadece gönderilecegini belirleyebilirsiniz.
1 dk ve 10 metre ön ayrlıdır.Yani her dakikada bir eger 10 metre ve üstü hareket etmişseniz bunu network üzerinden sistemimize bildirecektir.Bu zaman ve metreyi istediginiz gibi ayarlayın.Bu ayarlarla pil ve network trafigini daha tassaruflu kullanma şansınız olur.
Seçeneklerden Sakla tuşu yada geri tuşu ile ana forma dönersiniz.Sakla seçenegi seçiminizi kaydeder.Geri tuşu kayıt etmeden çıkar yani vazgeç manasındadır.10. Log Form
Bu formda enson konum bilgisi detayı gösterilir.
Zaman bilgisi,Web e gönderimin başarılı olup olmadığı,enlem,boylam , yükseklik,toplam mesafe, hız,anlık hız, rota ,anlık yön, dikey/yatay doğruluk ,GPS metodu , gonderilen kayıt sayısı,Web e gonderileyi bekleyen konum sayısı,Gönderme sıklığı ,Gönderme mesafe limiti gibi bilgiler izlenebilir.
Aşağı tuşu ile ekran kaydırma yapılabilir ,Ana form tuşu ile ana forma dönülebilir.


11. Hakkında
Bu programın versiyon vs bilgisi.Ok ile Ana forma dönülür.


12. Çıkış

arkadaslar bu programın düzgün çalışması için gps bağlantınız çalışıp çalışmadığını kontorol ediniz hiç olmazsa bir kez nokia mapı çalıştırıp gps o anki konumunuzu gösteriyor, yani gps çalışıyorsa artık map ı kapatın ve gps cell i çalıştırın wlan aağı varsa dışarda bağlanın muhtemelen yoktur
siz yinede
turkcell internet
avea internet
vodafone internet
üstteki bağlantılardan birini seçin
bağlandıktan sonra siteye girip Gps Cell | cep telefonu gps takip, cep telefonu java yazılımları, gps cell phone tracking, java mobile applications oturumu açın
kayıtlı telefonları seçin rotalara getir basın ve işlem tamam...size kolay gelsin arkadaslar....
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Ce: İnternet ‘ten Cep telefonundaki Gps takibi yapın

Selinnnnnnnnnn varyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...............:bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin:
 
Geri
Üst