işkur'a başvurun...İstanbul'da 4 bin kişiye iş

PeLiNiM

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
işkur'a başvurun...İstanbul'da 4 bin kişiye iş
esenyurt işkur büyükçekmece işkur küçükçekmece küçükçekmece belediyesi iş başvurusu başakşehir başvuru
Sevgili melekler,
Yakınlarınız ya da sizin için bir fırsat olabilir
Paylaşmak istedim


CNN Türk'ün haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilk etapta bin kişiye iş verecek. Selin yolları kullanılamaz hale getirdiği Silivri'de 300, Çatalca'da 450 kişi ekmeğini, afet onarım çalışmalarından kazanacak.

Bu görüntülere sahne olan Basın Ekspres Yolu'nun bağlı olduğu Küçükçekmece belediyesi 750, Başakşehir Kaymakamlığı 400, Bağcılar Belediyesi de 250 kişiyi selin bıraktığı yaraların sarılması için görevlendirecek.

Afet onarımı için işçi alımı yapacak belediyeler arasında; Büyükçekmece, Esenyurt, Fatih ve Arnavutköy de bulunuyor.

İşçilere 300 lira maaş ödenecek, görev yıl sonuna kadar devam edecek. Başvuru için bağlı bulunduğunuz ilçenin İşkur şubenize gidip form doldurmanız yeterli. Başvurular; ihtiyaçtan fazla olursa, işi kimin alacağına kura yöntemiyle karar verilecek.

Belediyeler ayrıca, 4275 kişiyi okullarda çalışmak üzere işe alacak. 39 ilçenin Milli Eğitim Müdürlüklerine bilgi verildi. Başvurular bayram sonrası başlıyor. Anlaşmalar ilk etapta 3 aylık yapılacak ama, kamu yararına çalışma projesine ödenek ayrılırsa yılbaşından sonra da devam edecek. İşsizliğin kol gezdiği Türkiye'de, yaraya az da olsa merhem olacak.
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
987
PaSikA
*jellibon*
Cevaplar
0
Görüntüleme
783
*jellibon*
*jellibon*
Üst