Etiketler:
 1. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.355
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  İşte Kanserin Yeni Düşmanı: Buğday Şırası....

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

  Kansere Karşı Buğday Şırası Buğday Şırasının Faydaları

  Yıllardır bu kanser denilen illete çare bulunmuş değil ..Milyonlarca insan kanser yüzünden hayatını yitirdi ve yitirmeye de devam ediyor...Peki kanserden nasıl korunabiliriz...Ve neler yapmalıyız...Peki ya kanserli bir kişi neler yapmalı neler tüketmeli bu hastalığı nasıl yenmeli....İşte buğday şırası denilen doğadan gelen bir kurtarıcı sayesinde kanser tarihe karışabilir....Bakalım bu buğday şırası neymiş....  < Konu Resmi..>
  Facebook’ta yapılan bir paylaşım ilgimi çekti ve paylaşmak istedim. Oldukça önemli bir konu: KANSER…
  Hiç bir değişiklik yapmadan aktarıyorum…

  “Çocukluğumun yılları hatırladığım bildiğim kadarıyla 1952 yılları ve evveline rastlar. O yıllarda Annem bugday tanelerini,lokum kutularına yada sahan denen tepsilere pamuk içine eker ,çıkan yem yeşil ekini, 10 ya da 15 cm ken keser onu ezer unla karışımına şekerde katar pişirirdi. Adına UHUT denirdi.Tüm hastalıklara ilaçtır diye bizlere yedirilirdi. Yıl 2011 bu gün aynı buğday filizleri kansere ilaç olarak gündemde. Bilime inanan biri olarak doğruluyorum. Deva olsun diyorum.
  V.KARACA

  Arkadaşlar. Yeniköy Mimarlar Sitesinde komşum ve meslekdaşıma 30 yıl evvel doktorlar 6 ay ömrü kaldığını söylediler. Ailesini bu sonuca alıştırdı; evin tüm ihtiyaçlarını gördü, temin etti; kendini ölüme hazırladı. Buğday çimlenmesinin hastalığa iyi geldiğini bir yerde okumuş. Evin bir odasına toprak döşedi; orada buğday yetiştirdi; buğday çimini mikserde öğüterek her gün ve devamlı içti. 30 yıldır yaşıyor. Artık çime de gereksinimi kalmadı. Sağlıklı günler dileğiyle…
  Yılmaz Ergüvenç

  Kesinlikle zararı yok, sınırlı yararı olabileceği, destek amaçlı kullanılmalarında sakınca olmadığı kanaati bildirildi. Saygılarımla arz ederim.
  Dr.Vehbi Alpman.

  Buğday çimi ekiniz ve yiyiniz, Buğday şırası yapınız ve içiniz.
  Kanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya’da içtikleri Buğday şırası geliyor.
  Klasik tedavi yöntemlerini reddeden tüm doktorların ortak iddiası, buğday çimi yenilmesi ve buğday şırası içilmesi Pakistan’daki Hunzakut Prensliği’nde kanserden ölüm yok. Ayrıca Hunzakutlular, acı badem ve kayısı çekirdeğini yiyorlar ve kansere yakalanmıyorlar. Türkiye’de acı badem ve kayısı tüketilen bölgelerde kanser vakalarının azlığı dikkat çekiyor.
  Ödemiş’le Salihli arasında, binbir efsaneye konu olmuş Bozdağ’ın eteklerinde cennet gölcük kıyısında kanseri yenen, bu zaferi kazandıktan sonra mücadelesi herkese örnek olsun diyerek bir de kitap yazan Doktor İlhami Güneral ile sohbetimiz sürüyor.
  Önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.
  Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir.
  Buğday müthiş bir kanser ilacıdır.
  Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır.
  Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir.
  Taze olarak kullanılan Buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunmaktadır.
  Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir.
  Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi doğanın en güçlü anti kanseri olan ‘laetril’ içermektedir.
  Izgara etler ve füme besinlerin kanserojen maddeler taşıdığı kanıtlanmıştır. (Japon Bilim Adamı Nagivara)
  Japon Bilim Adamı Nagivara, taze buğday çiminde bu maddeyi etkisiz hale getiren enzimler ve amino asitler bulmuştur.

  – Buğday çimini evde üretebilir miyiz?

  – Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri….

  – Buğday şırasını herkes üretebilir mi?

  – Evet herkes üretebilir.
  – İsterseniz tarif edeyim.
  Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur.
  Üzerine 3 bardak su klorlu olmamak şartıyla ilave edilir.
  Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir.
  Bu ilk su kullanılmaz, dökülür.
  Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir.
  24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır.
  Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın ise günde 3 kez şıra alınır.
  Buğday şırasının lezzeti bazılarına itici gelebilir.
  O takdirde her şıra bardağına bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çıkar.

  – Az önce sözünü ettiğimiz ‘laetril’ buğday çiminden başka nelerde bulunur?


  Çünkü anlaşılıyor ki, ‘laetril’ kanserin tedavisinde en etkin maddelerden biri…
  Elmanın çekirdeğini de yiyin!
  – Evet, Türkiye’de en kolay laetril’e ulaşabileceğimiz yer acı badem ve kayısı çekirdeğidir.
  Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok da iyi olur. Amerika’daki ilaç sanayinin maşaları bu ‘laetril’ adlı ilacı yasaklatmayı başarmışlardır ama Meksika’da satılan ‘laetril’ bu ülkeden alınıp kaçak olarak ABD’ye sokulmaktadır.
  Laetril, vitamin ve minerallerle verildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.
  ‘Kanserin Ölümü’ adlı kitabında Manner, laetril ile yüzde 90 başarı kazandığını söylemişti.

  – Acı badem ve kayısı çekirdeği de laetril içeriyor öyle mi?

  – Evet öyle. Türkiye’de acı badem ve kayısı çekirdeğinin sıkça tüketildiği yerlerde resmi bir istatistik yok ama kanser vakalarının az olduğuna inanılıyor. Resmi istatistik yapılan bir ülke var…
  Pakistan’a komşu küçük bir prenslik olan Hunzakut’ta şimdiye kadar hiç kanser olayına rastlanmadı.
  Hanzakut’un özelliği temel besinleri kayısı ve kayısı çekirdeği…
  - Dünyada bugün kullanılmakta olan kemoterapi ve radyoterapi bağışıklık sistemini bozduğunu iddia ediyorsunuz alternatif tedavilerin bir sıralamasını yapsak en öne hangisini koyarsınız?
  – Önceliği bağışıklık sistemini güçlendiren tedavilere veririm, daha sonra biyolojik tedaviler ve bitkisel tedaviler gelir.
  Bağışıklık sistemi konusunda Alman doktor Issel’in tüm beden tedavisi bugün bu ülkedeki 60/70 klinikte başarı ile uygulanmaktadır.
  Başarılı bir yöntem: Tüm beden tedavisi

  – Tüm beden tedavisi nedir?

  – Joseph Issel de bizim gibi kanseri lokal bir hastalık olarak değil, tüm vücudu ilgilendiren sistemik bir hastalık olarak ele alıyordu.
  Ona göre vücutta sürekli olarak kanser hücreleri ürüyor fakat sağlıklı bir bağışıklık sistemi bu hücreleri hemen tahrip ediyordu.
  Issel’in bir diğer tedavi yöntemide, ayda bir olmak üzere, özel olarak muamele görmüş bir kolibasil aşısı olan Pyrifer ile ateş şoku tedavisi idi.
  Bu yöntemle hastadan bir miktar kan alınıyor, bunu ozon oksijen birleşim ile karıştırarak yeniden hastanın damarından enjekte ediyordu.
  Binlerce kanser hastası bu yöntemle iyileşmişti.
  Eski Sovyetler’de, şimdiki Rusya’da bu yöntem halen kullanılıyor.


   
İşte Kanserin Yeni Düşmanı: Buğday Şırası.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Üzüm şırası

  Üzüm şırası

  üzüm şırası şıranın faydaları üzüm şırasının faydaları şırası nasıl yapılır şıra nasıl yapılır Makbul olmayan doğru söze delalet eder.
 2. Bu gıdalardaki ürün kanserin düşmanı

  Bu gıdalardaki ürün kanserin düşmanı

  ABD Ulusal Kanser Enstitüsü'nde yapılan çalışma yeni bir gerçeği ortya çıkarttı... ABD Ulusal Kanser Enstitüsü araştırmacıları 293 bin 907 erkek ve 198 bin 903 kadın üzerindeki çalışmaları sonucu süt ürünleri ve diğer yiyeceklerden yüksek miktarda kalsiyum alanların kolorectal kansere yakalanma oranlarının en düşük düzeyde olduğu belirledi. 7 YILLIK ÇALIŞMA Çalışma kapsamında...
 3. İşte 11 enerji düşmanı

  İşte 11 enerji düşmanı

  Yorgunluk ve halsizlik bu aralar hepimizin problemi ve bu sıcak havaların gelmesiyle daha da arttı. Burda bizlere düşen ne melişlerim enerjimizi düşürecek bazı şeylerden uzak durmak kendimizi ancak böyle korumaya alabiliriz. Bu maddalerden en önemlileri aşağıda umarım sizlere yardımcı olur :) İşte insanı yorgun düşüren ve enerjisini bitiren en büyük 11 düşman... Bilim adamları,...
 4. Kanseri sezen'in desteğiyle yendim!

  Kanseri sezen'in desteğiyle yendim!

  Sesine hayran olduğum bi sanatçıdır kayahan daha önce hiç duymamıştım kansere yakanadığını çok şükür atlatmış başka sanatçılr gibi hastalığınıda reklam malzemesi yapmamış tebrikler.. USTA BESTECİ VE YORUMCU KAYAHAN, İKİ KEZ YENDİĞİ KANSERLE MÜCADELESİNDE SEZEN AKSU'DAN ÇOK DESTEK GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ. 1990'da kansere yakalandınız ve 10 yıl sonra da tekrarladı. O süreçte, hayatımı kaybederim...
 5. Murat Göğebakan kanseri yendi

  Murat Göğebakan kanseri yendi

  Allahım Tüm hastalara şifa versin diyorum öncelikle. Hastalığına teşhis ve tedavi aşamasında hayranlarını üzmemek için görüntü vermekten kaçınan Göğebakan, bugün doktoru Hematoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Saffet Beköz tedavi süreci ve sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Beköz, yaptığı açıklamada sanatçının kan ve kemik iliğinde hiçbir problem kalmadığını, artık hayatını normal insanlar gibi...

Sayfayı Paylaş