iyi bir dansçı olabilmek için neler gerekir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
iyi bir dansçı olabilmek için neler gerekir?
dans etmek için ne gerekir
Dans, insanın duygularını bedenle anlatma sanatı olarak tarif ediliyor. Yani bedenin kendini ifade etmesi, içinde bulunduğun ruh halini, sevinçlerini, coşkunu, acını, öfkeni, kısaca tüm duygularını dışa vurmanın bir yolu. Buna ihtiyacı olmayan bir insan var mıdır yeryüzünde? Dans etmek kendini ifade etmenin yanı sıra, yeni bir dünya kurmanın, yeni sosyal ilişkiler geliştirmenin ve dünyaya başka bir gözle bakmanın da bir yolu aynı zamanda.

Uzmanlara göre iyi bir dansçı;

· Bedeninden önce beynini eğitir,
· Hayata çok daha güzel bakar,
· İyi bir insan olur,
· Bedenini çok iyi tanır,
· Kendini sever,
· İnsanları sevmeyi öğrenir.

Güzel dans etmek ve vücudunuzu dansa alıştırmak için dansa zaman ayırmanız gerekiyor. Neden yaptığınız önemli değil, sadece hobi olarak da bakabilirsiniz, ama dans edecekseniz kendinizi hem düşünsel, hem de fiziksel anlamda eğitmek zorundasınız. Bunlar da mutlaka zaman ayrılması gereken şeyler. Bedenin sağlıklı, esnek ve güçlü olması için dansa paralel olan sporlara ağırlık verebilirsiniz (Yüzme, bale, streching ve aşırı olmamak kaydıyla fitness olabilir).
Korkma, danset!

Dans, öğrenilen bir şey. Kendi kendinize öğrenmeniz de mümkün ama bazı ince ayrıntıları yakalamak herkesin harcı olmayabilir. En iyisi bir eğitmenden yardım almak, Ama kendinizi geliştirme hızı ve kolaylığı açısından en iyisi bir eğitmenden yardım almak. Hocayı taklit ederken bir de bakarsınız ki öğrenmişsiniz. Ondan sonrası kolay, kendi dansınızı yaratabilirsiniz artık.

1. Ritimleri algıla: Dans deyince akla önce 'ritim' gelmeli, çünkü ritme uymadan yapılan dans pek de estetik görünmez. Ritmi algılamak için iyi bir kulak, bu refleksi geliştirmek içinse bol bol dans müziği dinlemeniz gerekiyor.

2. Konsantrasyona dikkat: Yapılan figürle vücudun uyumu ve yüz ifadesi çok önemli. Bedeni gelişigüzel kullanmak yerine ritme uyarsanız figürler çok daha güzel görünür. Bunun için de konsantrasyon çok önemli.

Cevap: iyi bir dansçı olabilmek için neler gerekir?

walla bana çiftetelli olsunda her şekilde oynar bedenimide uyumlu hale getiririm:26:

Dasnçı olmayı istiyorum ama eminim ki bu aileme saçma gelecektir ama ben bunu ek olarak sadece zevk amaçlı yapmak istiyorum.iyi bir dansçı olabilmek için önerebileceğiniz bi lise üniversite veya kurs var sa lütfen...

benim müziğe ilgim çoktu dans etmek isterdim fakat çok bunun üzerinde takılmazdım sonra shake it up diye bir dizi izledim bella thorne ve zendaya coleman oynuyor dizi dışında onlar hem şarkıcı hem oyuncu hem dansçı çok şaşırdım dizidede dans ediyorlardı artık bnde dans etmek istedim ama bunu abime söylediğimde bana güldü bnde bazı akşamlar onların kareografilerini ezberleyip dans yapıyorum :)

Uff yaa arkadaslar ben dans etmeye o kadr byiliyorum ki ama bunu anne ve babama soylediqimde quluyorlar .tabi onlara sacma qeliyorhni bazi konserlerde veya festivallerde dans ederlero onlardn olmkistiyorm hnqi liseye qtmelymm :dans::pasi::tuu::dp8:

ben de dasçi olmak istiyo ve gerçekten çok güze dans ettiğimi söylüyolar .:cheer2::ohh::oyna::tekno:

Ne olursa olsun dans bir yetenektir ben just dance videoları izledim onları taklit etmeye çalıştım şimdi 12 yaşındayım 7 yaşımdan beri dans ediyorum arkadaşlar kendiniz öğrenirseniz daha iyi ben bi aralar reklamlara çıkmayı bile düşünüyorum yetenek sizsiniz türkiyeye kendime inanıyorum güveniyorum dans hayatımın parçası bence sende hayallerinin peşinden koşmalısın :)

Geri