1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İyi bir yatak yapmanın formülü

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  İyi bir yatak yapmanın formülü [​IMG] Yatak düzenleme sanatının gizli formülünü merak ediyor musunuz? Beş yıldızlı otel odalarında görmeye alışık olduğunuz bu lüksü evinize de taşıyabilirsiniz. Beş yıldızlı bir otel yatağının ihtişamını tecrübe etmek istiyorsanız, sadece bir gece için çok fazla para harcamanıza gerek yok.

  Bu konforu evinizde siz de yaşayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, zarif yatak örtüleri kadar yatağın düzenlemesi de bunda büyük önem taşır. İyi bir yatağı nasıl mı yapacaksınız?

  Adım adım...
  Yaylı yatağa geçirilen pelüş kumaşlı yatak şiltesi üzerine büyük boy düz çarşaf örtün düz çarşaf lastikli olanlara göre daha gergin kalır. Çarşafın yataktan taşan uzun kenarlarını; şiltenin altına üçgen katlama yaparak sıkıştırın.
  Sereceğiniz ekstra uzun üst çarşafı sıkıştırmayın. Kat kısmı, şiltenin kenarına denk gelecek şekilde çarşafın 15 cm'lik kısmını içeriye doğru alarak katlayın. Çarşafın fazla kalan kısımlarını yatak ucundan sarkıtın. Böylece ayakları sergilemeden hareket özgürlüğünü garanti edin.
  Yorganı kılıfına geçirmeden yatak üzerine yayın. Nevresimi yatağın ayakucuna sıkıştırın ve yorganı geçirerek hafifçe yukarı doğru çekin. Kılıfın açık ucu yatağın baş kısmına geleceğinden yorgan alt taraftan kayıp çıkmaz.
  Nevresim üzerinde herhangi bir sert parça (düğme, kanca vb.) bulunmasın. Yorganın kaymaması ve kılıf başlangıcının örtülmesi için üst çarşafı 15 cm genişliğinde, yorganın üzerine doğru katlayın.
  Ekstra uzun yastık kılıflarını (büyük boy yastıklardan 30 cm daha uzun) içeri doğru kıvırarak yastığı zarf şeklinde kapatın. Böylece yüzünüzün yastıkla doğrudan temas etmesini engellemiş olursunuz.
  Son olarak altın rengi merinos yünü battaniyeyi ikiye katlayarak yatağın tam ayak hizasına, yatak ucunu örtmeyecek şekilde yerleştirin.


  Her üç ayda bir şiltenizin yönünü değiştirin ve yay kasasını da düzensiz yıpranma ve çökmeleri engellemek için yılda iki kez çevirin. Tüm keten çarşafları ise deterjandan tamamıyla arınmalarını garantilemek için iki kez durulayın.
   
İyi bir yatak yapmanın formülü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İyi bir uyku için yapmanız gerekenler**

  İyi bir uyku için yapmanız gerekenler**

  İyi bir uyku için yapmanız gerekenler Çoğu kişi için rahat bir uyku hayaldir; çünkü gün içinde yaşananlar ve stres, sinir sistemi üzerinde farklı etkiler yaratır ve insanları uykuya hasret bir durumda bırakır. 1. Yatağa girmeden iki ya da üç saat öncesinde ağır yemek yemekten kaçınmalısınız. 2. Gündüz saatlerinde kısa süreli kestirmelerden kaçınmalısınız. 3. Yatmadan önce alkol ya da...
 2. iyi ögrenmemnin 10 formülü

  iyi ögrenmemnin 10 formülü

  Gelecek sınava çalışmaya başlamadan önce, hafızanızı doğru kullanarak sadece sizin için gerekli bilgilere yer verebilirsiniz. Hafızanızı geliştirmek için bir çok test ve teknik mevcuttur. Bunlar daha çok kavramsal psikolojiyle ilgilidir. Amaç hafızayı geliştirmek, geri çağrışım yapabilmek, akılda kalıcılığı arttırmaktır. 1. Çalıştığınız konuya odaklanın: Dikkat, hafıza için çok önemli bir...
 3. Rahat ve iyi bir yaşam için yapmanız gerekenler

  Rahat ve iyi bir yaşam için yapmanız gerekenler

  Kim daha iyi bir hayat yaşamak istemezki değilmi arkadaşlar .Eğer sizde ''Bende rahat bir hayat yaşamak istiyorum'' diyorsanız işte sizler için 10 öneri meleklerr... Günlük tutun: Sadece bir cümle yazın.Günlük tutmak, insanın nefes almasını sağlar. Günün sonunda kağıda bir şeyler karalamak, hem yorgunluğa hem de ruh haline iyi gelir. Ancak içini dökmek yerine o gün hayatınızı tanımlayan...
 4. Öksürüğe İyi Gelen Formüller

  Öksürüğe İyi Gelen Formüller

  Öksürüğe İyi Gelen Şeyler Öksürüğe İyi Gelen çaylar öksürüğe iyi gelen formüller Bir türlü yakanızı bırakmayan inatçı öksürüğünüzden kurtulmanız için, sizlere bazı bitkisel yollar tarif edeceğiz melekler :) Öksürüğe İyi Gelen Şeyler Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı elma sirkesi alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için....
 5. İyi bir kahve makinesinde ne gibi özellikler bulunmalıdır?

  İyi bir kahve makinesinde ne gibi özellikler bulunmalıdır?

  Mutfak dekorunda kahve makinesi kahve tutkunları için baş köşeye konulabilecek mutfak ürünleri listesindedir. Sizlerde ben gibi sıkı birer kahve tutkunuysanız kahve makinenizi baş köşeye koyma fikrine kapılıp gidebilirsiniz. Şimdiye kadar bahsettiğimi küçük ev aletleri arasında değinmediğim bir ürün olan kahve makinesi sert kahve içmeyi sevenlerin tutkunu olabilecekleri bir tercih...

Sayfayı Paylaş