Jako Papağanım Paşa İle Tanışın Kızlar:)

demek oluyorki paşanın yanında uslu duracaz hahaha beyza ve beyaz teyzoşları sizin içinde bişey öğretecem ama şimdilik bana kalsın öğreteceğim şeyler:D:D hele bi şakısın bebeğim annesinden çok şey öğrenecek:D:D
evet dikkatli olmak lazım hele beyaz ve beyzadan uzk tutu ğaşayı yolda çıkarıp ajan yaparlar valla.:) geçenlerde bende görmüştüm aynısıydı paşanın ama o dişiydi bi kafenin girişine koymuşlar içeri girdiğimzde hoşgeldizniz dedi bende kasadaki kıza sağol dedim kız şaştı baktı bana meğersem kıs dememiş papağan demiş hoş geldiniz diye onun adıda salihaymış dişiymiş

evet dikkatli olmak lazım hele beyaz ve beyzadan uzk tutu ğaşayı yolda çıkarıp ajan yaparlar valla.:) geçenlerde bende görmüştüm aynısıydı paşanın ama o dişiydi bi kafenin girişine koymuşlar içeri girdiğimzde hoşgeldizniz dedi bende kasadaki kıza sağol dedim kız şaştı baktı bana meğersem kıs dememiş papağan demiş hoş geldiniz diye onun adıda salihaymış dişiymiş

Valla bizim paşa aramızda çok fena bişey olacak gibi zavallı paşacık ne umutlarla geldi kimbilir yanımıza :D:D gerçekten insan sesi gibi konuşuyorlar bizim komşununda vardı ıslık çalıp naber fıstık diyordu hahaha

:D:D ya bu paşada kadından iyi anlıyor ben konuşunca nasıl şakıyor bilemezsin hahaha titan bunların bir ıslık çalışı var dersin geçerken biri sana laf atıyor:D:D acaip konuşuyorlar geçen youtubeden izledim jako papağanlarla ilgili görüntüler eşimle gülmekten öldük. Ya nasıl konuşanlar var görecen hatta içlerinde tekbir getiren bile vardı dur bakalım bizim paşa ne zaman şakımaya başlıcak ama benim sesime odaklanıyor bak sen annesi ona neler öğretecek hahaha

Ya zaten o ıslığına ve çıkardığı gür ve konuşmaya hazır tuhaf seslerine dönüp te baktım, aman yarabbim :S çok merak ettim gidip fiyatını soracam yalnız :oppucuk:

hayırlı olsun diyeyim :) bendede jako var adı charlie.3 senedir bende.yavruyken almıştım ve çoooook şeker.bakımı biraz zor.çocuk gibi ilgi sevgi isteyen bi hayvan ama bıcır bıcır konuştuğunda bayılıyorum ona :) apartmanın maskotu :) jakoların ömrü 60 70 sene civarındadır.eminim bizi gömerler :)

Son düzenleme:
hayırlı olsun diyeyim :) bendede jako var adı charlie.3 senedir bende.yavruyken almıştım ve çoooook şeker.bakımı biraz zor.çocuk gibi ilgi sevgi isteyen bi hayvan ama bıcır bıcır konuştuğunda bayılıyorum ona :) apartmanın maskotu :) jakoların ömrü 60 70 sene civarındadır.eminim bizi gömerler :)

aa gonca çok sevindim paşanın bakımı hakkında yardım almak isterim senden. Eşim jakoların ömrü 120 sene civarı demişti. Yani ömrü olup yaşarsa çocuklarımıza onlardanda çocuklarına güzel bir miras kalacak. Bugün paşa ilk kez kafesinden elimle tek tek uzattığım çekirdekleri aldı yedi çok mutlu oldum. Eşim verdiğinde alıp atıyor ama benim elimden yedi buda bayağı bir korkumu yenmeme vesile oldu. Ben konuştuğumda karşılık olarak sesler çıkartarak bana cevap vermeye başladı internettende bayağı bir araştırdım nasıl davranmamız gerektiğini ve nasıl konuşturulacağı hakkında bilgiler edindim bakalım ilk kelimesi paşamın ne olacak sabırsızlıkla bekliyorum:D

aa gonca çok sevindim paşanın bakımı hakkında yardım almak isterim senden. Eşim jakoların ömrü 120 sene civarı demişti. Yani ömrü olup yaşarsa çocuklarımıza onlardanda çocuklarına güzel bir miras kalacak. Bugün paşa ilk kez kafesinden elimle tek tek uzattığım çekirdekleri aldı yedi çok mutlu oldum. Eşim verdiğinde alıp atıyor ama benim elimden yedi buda bayağı bir korkumu yenmeme vesile oldu. Ben konuştuğumda karşılık olarak sesler çıkartarak bana cevap vermeye başladı internettende bayağı bir araştırdım nasıl davranmamız gerektiğini ve nasıl konuşturulacağı hakkında bilgiler edindim bakalım ilk kelimesi paşamın ne olacak sabırsızlıkla bekliyorum:D

canım çok iyi bakarsan 80 sene kadar yaşayabilir.dişi yada erkek olduğu yurt dışında dna testiyle anlaşılabilir.türkiyedeki kuşçular bunu anlayamazlar.benim charlie her yemekten yiyor çiğköfteye kadar düşün :) her yemekten alıştırırsan sağlıklı uzun ömürlü olur.haftada 2 kere banyosunu yaptırırım tırnaklarını keserim.çok bakım istiyor ama keyifli.birden yaklaşmasını bekleme zaman alıcaktır.ama sana alıştığında asla senden vazgeçemez.eşine karşı yaptığı davranış gayet normal.kimi çok severse ona yaklaşır bak senin elinden bişi almış yemiş :) benim charlie eşimle bazen resmen kavga ediyor :) ama benim boynumun altından çıkmıyor sürekli dibimde :) ama çoooook konuşuyor bazen bıktırıyor.allah sabır versin şimdiden hehehe :)

Geri