Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Japon eriğinin faydaları

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  ginkonun faydaları domuz eriği japon eriğinin faydaları japon eriği erigi Japon eriği ve faydaları hakkında sizlere detaylı olarak tüm bilgileri veriyorum
  < Konu Resmi..>

  Ginkgo biloba nedir ve ginkgo biloba faydaları nelerdir? Ginkgo biloba olarak bilinen japon eriği hafızayı güçlendirici özelliğiyle tanınmaktadır.
  Japon eriği(Ginkgo biloba) yaşayan en eski ağaç olarak bilinir ve hakkındaki kayıtlar İ.Ö. 2800 yılına dek uzar. Ginkgo biloba ağacı nın diğer isimleri mabed ağacı, fosil ağacıdır.

  Ginkgo doğuda asırlardır kullanılmasına rağmen batı da 1970 li yıllardan itibaren tanınmaya başladı.

  Ginkgo biloba ağacı yaprağından elde edilen özün, belleği geliştirici nitelikte olduğu yapılan araştırmalar sonucunda elde edilmiş tespittir.

  Ginkgo Biloba Yaprağı: Ginkgo biloba extresi yeşil yapraklardan elde edilir. Ginkgo biloba bitkisi nin yaprakları bilobalit ve ginkgolit olarak bilinen terpenler bakımından zengindir. Bu maddeler kılcal damarlardaki kan dolaşımına yardımcı olucu etkinliktedir. Kılcal damarlarda biriken toksinler bu damarların beslediği dokulara zarar verir. Ginkgo biloba’da bulunan maddeler, tıkanmaları açmaya yardımcıdır ve kan dolaşımının yeniden başlamasını sağlayıcı özelliktedir.

  Ginkgo biloba gözlerdeki damar, sinir ve doku ağlarından toksinleri temizleyerek görme yeteneğini muhafaza eder.

  Damar sertliğine karşı yararlıdır.

  Astımın etkilerini azaltabilir.

  Konsantrasyonu güçlendirmek için kullanılabilir.

  Kulak çınlaması, kronik başdönmesi gibi proplemlere iyi gelmesi ginkgo faydaları arasındadır.

  Alerjik reaksiyonları hafifletici etkinliktedir. Trombosit aktivasyon faktörünü (PAF) bloke edici özelliğiyle alerjik reaksiyonu hafifletir veya tamamen ortadan kaldırabilir.

  Kan dolaşımını harekete geçirir.

  Beyine ve diğer organlara kan akışını geliştirir.

  Arterlerin ve toplardamarların genişlemesine yardımcı olmak suretiyle kanın tüm vücutta akmasını destekler.

  Kan hücrelerinin bir araya yapışmasını engelleyerek damar tıkanıklıklarını önler.

  Ginkgo biloba beyin damarları içerisinde plak oluşumunu azaltır ve kanın daha hızla dolaşmasını sağlar. Bu şekilde de plak oluşumuna bağlı nedenle görülebilecek hafıza zayıflamasını azaltır.

  Ginkgo Biloba da bulunan flavonoidler ve terpenler yaşlanmanın neden olduğu bazı bellek proplemlerini uzun süreli olarak yavaşlatabilir.

  Alzheimer hastaları üzerinde yapılan deneylerde Ginkgo Biloba kullanımı nın bu hastalığı olanların bellek gücünü artırmıştır.

  Genç yaşlardan itibaren kullanımı ciddi oksidatif beyin yıkımlarını engelleyebilir.

  Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalara göre ginkgo dopamin düzeyini yükselterek vücudun bilgi iletme yeteneğini geliştirmiştir.

  Alman Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E Komisyonu Ginkgo yaprağı ekstresinin kulak çınlaması, başdönmesi ve bunamalarda kullanımına onay vermiştir.

  Sirkülasyonu artırıcı özelliğiyle erkeklerin iktidarsızlık proplemlerinde de yararlı olabilir.

  Yapılan araştırmalar ginkgonun ciddi hastalıklara sebep olan serbest radikallerin meydana gelişini önleyen antioksidan niteliğini göstermiştir.

  Hemoroide bağlı kaşınma ve kanama gibi durumlarda da yararlı olabileceği belirtiliyor.

  Hayvanlar üzerinde yapılan bir araştırma ginkonun cep telefonlarının beyin üzerindeki olumsuz etkilerine karşı yararlı olabileceğini göstermiştir.

  Ginkgo biloba kapsül olarak günlük kullanım dozu 80-150 mg arasındadır. Kapsül biçiminde satılan ürünlerin yaprak ekstresi olması gerekir. Standardize Ginkgo biloba ekstresi %24 flavonoid glikozitleri içerir.

  Tedavide yalnızca özel olarak hazırlanan standardize ekstre kullanılır. Kurutulmuş Ginkgo biloba yaprağı (ham drog) tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.

  Ginkgo biloba çay olarak da tüketiliyor ancak bu şekilde kullanımı belirtilen yararları sağlamayacak ve de kötü kokusu nedeniyle de içilmesi zor olacaktır.
  Ginkgo Biloba Yan Etkileri Varmı ?

  Kan sulandırıcı ilaçlarla ve MAO inhibitör antidepresanlarla birlikte alınmamalıdır.

  Devamlı kimyasal ilaç alan kişiler ginkgoyu kullanmadan önce doktora danışmalıdır.   
Japon eriğinin faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kuru erik faydaları

  Kuru erik faydaları

  kuru eriğin faydaları kuru erik faydaları erik faydalari kaç kalori kuru erik, faydaları, kompostosu, reçeli, kalorisi, hoşafı, kaç kalori, sosu, yararları, tatlısı Kompostosu, reçeli, hoşafı yapılan kuru erik, kimi zamanda sos olarak lezzet katar tatlılara Melek'ler. Peki kuru erik kaç kaloridir, bilen var mı? Buyrun Melek'ler kuru erik ve faydalarına:) Kuru erik, sağlık açısından çok...
 2. Erik kurusu faydaları

  Erik kurusu faydaları

  erik kurusu faydaları erik kurusunun faydaları kurusu nasıl yapılır erik kurusu faydaları, kalori, nasıl yapılır, O mayhoş tadı ile bir çok hamilenin aşerdiği şeylerin başında gelen eriğin kurusunun faydalarını öğreneceğiz bu yazımızda Melek'ler. Kuru erik ve özellikleri: Kuru erik bol miktarda B1, B2, B3, B6, A, C ve E vitamini içerir. Mürdümeriğinin bağırsakları çalıştırıcı etkisi...
 3. Eriğin faydaları

  Eriğin faydaları

  eriğin faydaları, nelerdir, ve zararları, saymakla bitmiyor, buyrun gelin öğrenin bol bol erik yiyin arkadaşlar. Benim en sevdiğim meyvelerin başında gelir erik. Faydasını bilmem ama, ishal ve karın ağrısı gibi zararlarını çok iyi bilirim Melek'lerim:D:D:D:D O zaman gelin, faydalarınıda birlikte öğrenelim:A Of off şu güzelliğe bakın, lezzetini tahmin edebiliyorum yahuu :D:D Hadi gelin...
 4. Japon Eriğinin Faydaları (Gingko Biloba)

  Japon Eriğinin Faydaları (Gingko Biloba)

  Japon Eriği (Ginkgo Biloba) yararları ginkgo biloba faydaları japon eriğinin yararları Yurdumuzda pek fazla tanınmayan bir meyveden bahsedeceğiz sizlere melekler ; Japon eriği (Gingko Biloba). Bakalım bu meyvenin faydları nelermiş ? :tik: Devamlı dikkat gerektiren veyayoğun ve stresli işlerde çalışanların; dikkat, enerji ve performansını arttırmak için önerilmektedir. Stresten veya yoğun...
 5. Can eriğin faydaları

  Can eriğin faydaları

  papaz eriğinin faydaları eriğin faydaları nelerdir yeşil eriğin faydaları Merhaba Sevgili Melek'ler, mevisim olan ve benimde çok sevdiğim eriğin faydaları hakkında ki merak edilen bilgileri bu yazımızda konu alıyor ve erik yerken bunları bilmeniz< gerekir diyoruz :) - Erik vücuda güç ve enerji verir. - Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. - Sinirleri sakinleştirir. - Kansızlığa...

Sayfayı Paylaş