Kabartma tozunun sağlığa ve cilde faydaları nelerdir ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kabartma tozunun sağlığa ve cilde faydaları nelerdir ?
kabartma tozu,kabartma tozunun sağlığa faydaları,kabartma tozunun cilde faydaları,ev temizliğinde kabartma tozu,kabartma tozu neye iyi gelir


kabartma tozu faydaları.jpg
Herkes, kabartma tozu'nun yüzlerce farklı şey için kullanılabileceğini biliyor. Kabartma tozu inanılmaz derecede çok yönlüdür ve birçok farklı sorunu tedavi etmek için kullanılabilir. Cildinizi güçlendirmek için basit bir çare istiyorsanız, kabartma tozu sizin için iyi bir seçim olacaktır. Kabartma tozu doğal olarak cildinizi temizler ve ölü hücreleri ciltten arındırır.Kabartma tozunun alkali doğası, cildinizin pH seviyelerini dengelemeye yardımcı olur. Akne ve sivilcelere karşı çok etkilidir. Ayrıca düzenli olarak cilde uygulandığında cilt renginde açılmayı sağlar. Cildiğin daha parlak ve canlı görünmesine katkıda bulunur. Kabartma tozu ayrıca saçalrı güçlendirir dişleri beyazlatır. Ayrıca güneş yanığınada iyi gelmektedir. Makalemizin devamında karbonatın cilt üzerindeki faydalarına tüm detayları ile değineceğiz. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..

Parlayan cilt sağlıklı, genç bir cildin işaretidir ve elde edilmesi kolay değildir. Sağlıklı beslenmedikçe, kusurlu bir cilde sahip olabilirsiniz.Kabartma tozu, antifungal ve antiseptiktir, bir çok cilt bozukluğunu tedavi etmek için kullanılır. Sadece bir veya iki yemek kaşığı karbonat alın ve bir macun yapmak için gül suyu veya sade su ekleyin. Bu macunu yüzünüze eşit olarak uygulayın ve dairesel hareketle parmak uçlarınızla 1-2 dakika sürün. Ilık su ile durulayın. Saç derisine uygulandığında, kabartma tozu, kepek gibi mantar ve enfeksiyonların her türünü tedavi eder.Yarım bardak su alın ve bir veya iki yemek kaşığı soda ekleyin. İyice karıştırın ve kafa derisinde 5-10 dakika bekleterek uygulayın. İlk önce su ile durulayın ve sonra saçı şampuanlayın.


Ayaklar tüm bedenin yükünü çekiyor. Ayaklarınızı rahatlatmak için kabartma tozu kullanabilirsiniz. Bir kaba su doldurun ve içine karbonat ekleyin . Daha sonra ayaklarınızı bu suda 15 dakika bekletin.Cildiniz ölü deri, yağ veya bakterilerle tıkanmışsa, sivilce gelişir.Kabartma tozu sivilce ve akneleri gidermektedir. Kabartma tozuna biraz su ilave edin ve karıştırın . Pamuk toplarını bu karışıma batırarak sivilceli alanlara uygulayın. Kabartma tozu, anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Cildinizi alkalin özelliklerinden dolayı temizler. Kabartma tozuna için hindistan cevizi yağı ekleyin ve bu macunu 4-5 dakika boyunca uygulayın. Yatıştırıcı bir etki için bunu günde iki kez uygulayabilirsiniz. Bu karışım cilt kızarıklığına iyi gelmektedir.


Kabartma tozu, alkalinite, pH dengeleme kapasitesi ve anti-fungal özellikler gibi özelliklerinden dolayı maya enfeksiyonlarını tedavi eder. Güneşten zarar görmüş cildiniz çok kaşıntılıysa, soğutma etkisine sahip olduğu için kabartma tozu kullanmak en iyisidir. Kabartma tozu ve soğuk su ile bir macun yapın, etkilenen alana uygulayın ve sonra yıkayın.Kabartma tozu ile yüz yıkama, cildinizi beyazlatmanıza yardımcı olabilir. Su ve kabartma tozu kullanarak bir macun yapın ve yüzünüze hafifçe sürün. İki dakika dairesel hareketlerle sürün. Daha sonra, su ile yıkayın ve bir nemlendirici uygulayın. Kabartma tozu, sivilce, siyah noktaiçin mükemmel bir ilaçtır. Ölü deriyi temizlemeye ve gözeneklerinizi temizlemeye yardımcı olan hafif bir eksfoliyaldir. Kabartma tozu ve limon suyu, yaraların hafifletilmesine ve solmasına yardımcı olan ağartma özelliklerine sahiptir.Portakal, cildinizin pH dengesini korumaya yardımcı olan hafif asidik bir pH'a sahiptir. Aynı zamanda cildinize kollajen desteği sağlayan C vitamini içerir. Kabartma tozuyla portakal suyunu karıştırın ve cildinize uygulayın. Cildinizin ne kadar parlak ve canlı olduğunu göreceksiniz. Kabartma tozu midede asidi nötralize eder. Asit reflüsü çekiyorsanız , ne kadar can sıkıcı ve acı verici olabileceğini biliyorsunuz. Asit, yemek borusundan mideye kadar sıçrar ve hatta boğazın arkasına kadar gidebilir. Suda çözünmüş kabartma tozu içilmesi, hidroklorik asidin nötralize edilmesine yardımcı olur ve mide ekşimesi ağrılarını ortadan kaldırır.Gıdaların sindirimi için asitlik gerekli olsa da, vücutta çok fazla asitlik olması osteoporoz, kanser ve artrit gibi hastalıkları teşvik eder. Bütün bu koşullar asidik bir ortamda gelişir. Suda çözünmüş kabartma tozu içilmesi, pH'ı dengelemeye ve refahı ve enerjiyi artırmaya yardımcı olur.Kabartma tozu aynı zamanda hafif bir antiseptik gibi davranır, bu da bazı bakteri, mantar, küf ve parazit türlerini öldürdüğü anlamına gelir. Sonuç olarak, diş fırçanıza biraz kabartma tozu ilave etmek sadece fırçanın kıllarını dezenfekte etmekle kalmaz, aynı zamanda dişlerinizi, diş etlerinizi ve dilinizi temizlemenin yanı sıra nefesini ferahlatmanın ucuz ve etkili bir yoludur.Ayrıca vücudunuzun alkalinitesini artırabilir ve bu nedenle potansiyel olarak bazı hastalıklarla mücadele edebilir.Genellikle kronik mide ekşimesi olarak adlandırılan asit reflü hastalığı, çeşitli nedenlere sahiptir. Kabartma tozu sindirimi geliştirir.Ancak, kabartma tozu sadece kısa süreli bir çözüm olarak düşünülmeli ve tekrarlayan asit reflü veya hazımsızlığın asıl nedeni bir sağlık uzmanı tarafından araştırılmalıdır.Bal ve kabartma tozu, dudaklarınızdaki ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca, cildinizin rengini doğal olarak açar. Cilt lekesi olanlar içinde çok etkilidir.


Kabartma tozu, nevresimlerden lekeleri çıkarmada çok etkili olabilir. Doğal bir temizleyici olduğu için çarşaflarınızın hasar görmekten ziyade beyazlaştırıp parlatacağına güvenebilirsiniz. Düzenli deterjan kullanımı çarşaflara zarar verebilir, bu nedenle çamaşırlarınızı kabartma tozuyla yıkayabilirsiniz. Eğer çarşaflarınızın lekeleri varsa, bunları kabartma tozu ve sudan yapılmış bir macunla ovalayarak ön-işleme tabi tutun. Yumuşatıcı kullanmak yerine durulama döngüsüne 1/2 fincan kabartma tozu ilave etmeyi deneyin. Kabartma tozu bir doğal yumuşatıcı görevi görür ve ticari kumaş yumuşatıcılarında bulunan kimyasal maddelere karşı cilt hassasiyetleri olanlar için faydalıdır.Durulama döngüsüne 1/2 fincan kabartma tozu eklenmesi, giysilerin kokularının giderilmesine ve doğal olarak yumuşamasına yardımcı olur.


Kabartma tozu, diğer dermatolojik problemler arasında sivilcelere karşı savaşmaya yardımcı olan anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Kabartma tozu ve suyla yapılan bir gargara ağız sağlığını korur.Kabartma tozu sadece ağızda bakterilerle savaşmakla kalmaz, aynı zamanda dişlerinizi beyazlatır, diş macunu alternatifi olarak kullanılabilir. Sodyum bikarbonat birçok doğal sağlık bakımı uygulayıcısı tarafından bir dizi sağlık sorununa karşı ilk savunma hattı olarak kullanılmaktadır. Bunlar kanser , grip, diyabet, böbrek hastalığı ve soğuk algınlığı içerir . Unutmayın, kanser çok karmaşık bir hastalık sürecidir ve tek başına kabartma tozu kullanmak, kanseri iyileştirmeyecektir. Kabartma tozu, bazı parazitleri, mantarları ve küfü öldürmek için kullanılabilecek hafif bir antiseptiktir.Ayrıca boğaz ağrısının semptomlarını en aza indirgemek veya kalıcı bir öksürüğü gidermek için kabartma tozuy ve suyla gargara yapabilirsiniz. Vücudunuzdaki iyonik denge bozulduğunda böbrek koşulları ortaya çıkabilir. Asidik idrar böbrek taşlarının oluşumuna yol açabilir. Kabartma tozunun böbrek taşlarını düşürüdüğü söylenmektedir.Kabartma tozu, idrar yolu enfeksiyonunun neden olduğu rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olurBol miktarda su ve kızılcık suyu içmenin yanı sıra , sodyum bikarbonat idrar yolu enfeksiyonunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Limon çok güçlü antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve mantar ve bakteri enfeksiyonlarına karşı güçlüdür. Ayrıca kan basıncını düzenlediği ve stresi azaltmaya yardımcı olduğu bulunmuştur. Araştırmalar, turunçgillerin kanserin önlenmesinde yararlı olabileceğine dair kanıtlar bulmuştur. Bir limon ve kabartma tozu karışımı içmek sağlığınıza çok sayıda katkı sağlar.Bu sindirim sisteminizi temizler ve ilk pH'ınızı dengeler.Kabartma tozu sodyumdan yüksektir, bu yüzden aşırıya kaçmamak iyi bir fikirdir.Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, yüksek tansiyon veya ödemden muzdaripseniz, kabartma tozu içmemelisiniz.Hamileyseniz veya emziriyorsanız kabartma tozu içmeyin.Reçeteli ilaçlar alırsanız, kabartma tozu içmeden önce doktorunuza danışın.Beş yaşın altındaki çocuklar kabartma tozu içmemelidir.Kabartma tozu tüketiminin yan etkileri artmış susama ve mide kramplarını içerebilir.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kabartma tozu, asitin nötralize edilmesine ve vücuttaki pH dengesinin geliştirilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir . Kabartma tozu genellikle asit reflü veya mide ekşimesi gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarını azaltmak için dahili olarak kullanılır . Kabartma tozu, diş çürümesiyle ilişkili bakterileri öldürdüğü gösterilmiştir . Kabartma tozu aynı zamanda insanlarda deri ve tırnak enfeksiyonlarına neden olan mayalar, dermatofitler gibi çeşitli mantar gruplarına karşı da etkilidir. Kabartma tozu, güneş yanığı, alerjik döküntüler gibi cilt problemlerinede iyi gelmektedir. Sinek ısırığına maruz kaldıysanız kabartma tozu ağrıyı ve kaşıntıyı giderir. Etkilenen bölgeye suyla seyrelterek uygulayın. Dişleriniz düzenli fırçalamanıza rağmen sarımı o zaman kabartma tozu kullanın. Biraz limon biraz kabartma tozunu karıştırın. Diş etine değdirmeden bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Bu, dişlerinizi beyazlatmak ve sert ve şüpheli kimyasallar olmadan bakterileri öldürmek için çok doğal bir yoldur .
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kabartma tozu tatlılar ve diğer nefis ikramların yapımında kullanılan bir mutfak malzemesidir. Ama hepsi bu kadar değil, cildiniz ve genel sağlığınız için harikalar yaratıyor. kabartma tozu doğal bir antiasittir.Kabartma tozu , mide asidini nötralize eder ve asit reflü ve diğer mide ile ilgili sorunların birçok semptomunu giderir. Doğal bir alkalileştirici madde olduğu bilinmektedir. Bu toksik olmayan madde, vücuttaki asit ve inflamasyonun etkisini azaltmak ve çoğu rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılır. Vücudun pH seviyesini dengelemek ve genel sağlığı iyileştirmek için en iyi doğal ilaçlardan biridir. Kabartma tozu ve su çözeltisinin, idrar yolu enfeksiyonlarına karşı koruyucu bir bariyer görevi gördüğü bilinmektedir ; idrarda asit seviyelerini düşürme özelliğinden kaynaklanır. Kadınlarda gelişen çok yaygın bir durum olan İYE için ucuz bir ev çaresidir.Fiziksel aktivite özellikle egzersiz sonrası kaslarda oluşan yorgunluğa iyi gelmektedir.Alkali bir madde olarak, kabartma tozu vücuttaki asit seviyelerini azaltır ve pH seviyelerinin kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.. Gut ve diğer ortak problemleri tedavi eder.
 

Benzer İçerikler

Üst