1. Misafir

Misafir Forum Okuru

kadında tüplerin bağlanması ne kadar doğrudur

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kadınlarda tüplerin bağlanması kordon bağlanması kordonların kordon bağlama yumurtalıkların
    KADINDA TÜPLERİN BAĞLANMASI
    Sterilizasyon (tüplerin bağlanması) [​IMG]
    Uterusun sağında ve solunda birer adet olmak üzere iki adet fallop tüpü bulunur.Yandaki resimde görülmektedir.Sterilizasyon, fallop tüplerinin geçirgenliğinin cerrahi yöntemlerle kalıcı olarak bozulması işlemidir.
    [​IMG]Tüplerin geçirgenliği yakma, bağlama ya da tüplerin etrafına halka takılması suretiyle bozulduğunda yumurta ile sperm hiçbir şekilde karşılaşamadığından gebelik ihtimali ortadan kalkar.Bu yöntem tüplerde ciddi hasar oluştuğundan tüplerin tekrar eski haline getirilmesi çok zordur.Sterilizasyon yöntemin koruyuculuk oranı %100'e yakın olmakla beraber uygulanan cerrahi işlemin niteliği (yakma veya bağlama gibi) ve bazı bireysel özellikler sebebiyle çok ender durumlarda gebelik oluşabilir. Koruma süresi ömür boyudur.Yeniden çocuk sahibi olmak istediğinde tekrar operasyon gerektirir. Tüplerin geçirgenliğinin tekrar sağlanması başarı şansları düşük ve maliyetleri yüksek operasyonlardır.
    Gelişmiş ülkelerde, üreme çağındaki çiftlerin yaklaşık %24'ü doğum kontrol yöntemi olarak cerrahi sterilizasyonu seçiyor. Güvenilirliği %99.8 olan tüplerin bağlanması yönteminin kadının cinsel yaşamına ve ruh sağlığına olumsuz hiçbir etkisi yok.

kadında tüplerin bağlanması ne kadar doğrudur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebek maliyeti ne kadar

Tüp bebek maliyeti ne kadar

Tüp bebek maliyeti ne kadar ? Yıllarca uğraş verdim ve şimdi tüp bebek için karar verdim acaba Tüp bebek maliyeti ne kadar lütfen bilgisi olanlar yazsın
  2. Tüplerin bağlanması menopoza girmeme sebep olur mu?

Tüplerin bağlanması menopoza girmeme sebep olur mu?

tüplerin bağlanması,tüplerin bağlanmasının yan etkileri,tüplerim bağlanırsa menopoza girer miyim,tüplerin bağlanması ve menapoz,tüplerin bağlanması hakkında tüm bilgiler Tüplerin bağlanması sadece yumurtalıklardan salınan yumurta hücresinin kanalda ilerleyerek sperm hücresiyle buluşmasını engeller, kanallar kapatıldığı için döllenme gerçekleşemez. Bu işlem esnasında yumurtalıklara...
  3. İlaçsız tüp bebek maliyeti ne kadardır?

İlaçsız tüp bebek maliyeti ne kadardır?

ilaçsız tüp bebek nedir,ilaçsız tüp bebek nasıl yapılır,ilaçsız tüp bebek yaptıranlar,ilaçsız tüp bebek maliyeti hakkında bilgiler İkinci aşama uygulanmadığı için ilaçsız tüp bebek uygulaması daha kısa sürer, ortalama 10 gün alır. Normal ilaçlı uygulanan tüp bebek tedavisi ortalama bir ay kadar sürmektedir. İlaçsız tüp bebek maliyeti: Tüp bebek tedavisinde kullanılan yumurtalıkları uyarıcı...
  4. İlaçsız tüp bebek yöntemi maliyeti ne kadardır?

İlaçsız tüp bebek yöntemi maliyeti ne kadardır?

ilaçsız tüp bebek yöntemi nedir,ilaçsız tüp bebek yöntemi ile hamile kalanlar,ilaçsız tüp bebek yöntemiyle gebe kalanlar,ilaçsız tüp bebek fiyatları hakkında bilgiler Tüp Bebek tedavilerinin maddi yükü nedeniyle standart uygulamaların dışında, daha kolay ve ucuz yöntemler de uygulanmaya çalışılmaktadır . Bunlardan biri de ilaçsız (natürel) tüp bebek uygulamasıdır. Tüp bebek tedavisindeki...
  5. Ovulasyon testi ne kadar doğru gösterir kullananlar

Ovulasyon testi ne kadar doğru gösterir kullananlar

kızlar yumurtlama zamanımı bilemiyorum acaba bu eczaneden alınan yumurtlama testlerini alsam hangi marka daha iyidir ve kullanınca etkili oluyor mu sonuç? bebek istiyoruz bir süredir adetim de düzensiz yumurtlama zamanını anlayamıyorum. Acaba adetim düzensiz diye yumurtlama olmuyor mu bu testler işime yarar mı??

Sayfayı Paylaş