1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kadınlarda Adet Regl Döneminde İbadet Edilir mi

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Adet Döneminde İbadet Edilir mi adetliyken idabet etmek


  Merhaba hanımlar... Bu sayfamızda adet döneminde ibadet edilir mi, hangi dualar okunur, hangi dualar okunmaz ve buna benzer bir çok soruya yanıt veriyor ve adet döneminde ibadet etmek konusunda bilgiler paylaşıyoruz Melek'ler.
  < Konu Resmi..>  İslamiyet kolaylık dinidir. Kadınların bu dönemlerinde kolaylık olsun diye ibadet mükellefiyeti kalkar. Bunun illeti Allah'ın bu şekilde emretmiş olmasıdır. Hikmeti ise temizlik ve kolaylık yönündendir.

  Adet hali ile lohusa olan kadınların bu durumları son bulunca yıkanmaları farzdır. Cünüp olan bir kişinin yıkanması gibi. Kadınlar gerek hayızlı günlerinde, gerekse lohusalık müddeti içinde kılamadıkları namazları kaza etmezler. Cenab-ı Hak bir lütuf ve kolaylık olarak kadınların bugünlerdeki namaz borçlarını affetmiştir. Çünkü Allah kullarına kolaylık ister, zorluk istemez. Oysa kadın ortalama olarak ayda bir hafta âdet görmekte ve bu durum yılda üç ayı bulmaktadır.

  Kadınlar hayız-nifas hâlinde oldukları müddet zarfında, namaz kılmaları kendilerine haram olur. Hayız ve nifas hâlinde iken kılamadıkları bu namazları; kadınlar sonradan kaza etmek mecburiyetinde de değillerdir.


   
Kadınlarda Adet Regl Döneminde İbadet Edilir mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Adet Döneminde ibadet

  Adet Döneminde ibadet

  Adet döneminde bu ramazan ayında neler yapabiliriz misal namaz kılınabilir mi oruç tutulabilir mi teşekkürler.
 2. Adet (Regl) Döneminde İbadet Edilir mi?

  Adet (Regl) Döneminde İbadet Edilir mi?

  adet döneminde ibadet, regl döneminde, ibadet edilir mi, sakıncası, hükümler, ile ilgili bilgiler burada melekler Zaman zaman gündeme gelen bir konudan bahsetmek istiyoruz melekler .Regl döneminde ibadet.Makalemizde bu dönemde ibadet edilip edilmyeceği konusunda açıklamalı bilgiler mevcut.Buyrun okuyalım, öğenelim :) İslamiyet kolaylık dinidir. Kadınların bu dönemlerinde kolaylık olsun...
 3. Adet Döneminde İbadet Edilir mi?

  Adet Döneminde İbadet Edilir mi?

  Selam hanımlar size bir sorum olacak Adet Döneminde İbadet Edilir mi? Adetliykken nasıl ibadet edilir hangi dualar okunmaz ya da okunur lütfen yardım
 4. Arkadaşlar Regl Döneminde Gece Terlemesi Normal Mi

  Arkadaşlar Regl Döneminde Gece Terlemesi Normal Mi

  Regl Döneminde Gece Terlemesi Normal Mi Selam ben adet dönemlerimde gece ter ile uyanıyorum ama böyle sıraDAN NORMAL BİR TER DEĞİL AŞIRI TERLEME yaşıyorum acaba Regl Döneminde Gece Terlemesi Normal Mi ?
 5. Adet Döneminde Kabe Tavaf Edilir mi?

  Adet Döneminde Kabe Tavaf Edilir mi?

  adet döneminde haram olanlar adet döneminde günah olanlar kabeyi kimler tavaf edebilir İslamın 5 şartından biri olan hac ziyareti için her yıl hacı adayları kabeyi tavaf etmek ve müslümanlara farz kılınan olayı gerçekleştirmek için hacca giderler. Hac kuraları sonucun da kabeye gidecek hacı adayları belirlenir. Hac esnasın da eğer kabeyi tavaf edecek kişi hanımsa ve bu hanım adet dönemin de...

Sayfayı Paylaş