1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  KAHDEM'e soru sormadan önce bilmeniz gerekenler

  Konu, 'Hukuk' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  kahdem kahdem iletişim < Konu Resmi..>


  Arkadaşlar belki ilk defa duyanlar için öncelikle KAHDEM'in ne olduğundan bahsedeyim.

  Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), Türk Hukuk Sitesi Kadın Hakları Çalışma Grubu tarafından kurulan ve yönetilen sanal bir destek merkezidir.

  KAHDEM kadın hakları ihlalleri ile karşılaşan kadınlarımızın internet ortamında kimliklerini gizleyerek sorunlarını paylaşmalarına ve Çalışma Grubu üyelerinin destek mesajlarına ulaşmalarına yardımcı olur.

  kahdem internet adresi..

  Kadınlara Hukuki Destek Merkezinde (KAHDEM) soru sormadan önce, lütfen bu sayfadaki açıklama, uyarı ve bilgilerin TAMAMINI DİKKATLE okuyunuz.

  Soru Sorarken Dikkat Edilecek Noktalar:

  *KAHDEM alanında dilekçe örneği verilmez, avukat tavsiye edilmez.
  Bir hukuki sorunuz/sorununuz varsa LÜTFEN BİR AVUKATA gidiniz! Hukuki sorunların çözüm yeri internet olmayıp, bu konuda güvenilir yardım almanın TEK YOLU, bir avukattan profesyonel yardım almaktır..Mali durumunuz elverişli değilse ve bir avukata ihtiyacınız varsa bulunduğunuz ilin Barosuna müracaat ediniz.

  *Lütfen soru sormadan önce sorunuzun daha önce sorulup sorulmadığını kayıtlı mesajları okuyarak inceleyiniz.

  *KAHDEM alanına gönderilecek sorular Kadın Hakları ve Aile Hukuku ilgili olmalıdır. Alan dışında kalan sorular yayınlanmaz ve yanıtlanmaz.

  *Bu alanda sorulacak sorular dikkatli, özenli hazırlanmalı ve güzel bir Türkçe ile ve anlaşılır kaleme alınmalıdır.

  *Konunuzun başlığı ,sorunu anlatacak şekilde dikkatli, özenli ve detaylı seçilmelidir..

  *Alana gönderilecek sorular KAHDEM editörleri tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Aynı mesajı tekrar göndermeyiniz.Mesaj kurallara uygunsa makul zamanda yayınlanacaktır.

  *Kişisel bilgi içeren (örneğin telefon numarası, isim ve soyadı, adres vs.) ,kişi ya da kurumlara suç isnat eden, isim vererek kötüleyen, teşhir eden adalet duygularını örseleyen, bir suçtan, borçtan ya da hukuki yükümlülükten kaçmaya/kurtulmaya yönelik, kanuna karşı hile niteliğinde veya iyiniyete aykırı sorular yayınlanmaz.

  *KAHDEM ‘de yer alan soruları "işi gereği" veya "düzenli olarak" yanıtlayan "görevliler/editörler" yoktur ve soruların yanıtlanıp, yanıtlanmayacağı da sitenin değil, tamamen gönüllü site üyelerinin inisiyatifindedir.

  *Alanda verilen yanıtlar Türk Hukuk Sitesini bağlamaz, sadece cevap verenin kişisel düşüncelerini içerir Buradan elde edilecek her bilgi mutlaka bir avukatla istişare edilerek kullanılmalıdır.

  *Bu alana katılımda bulunan tüm üye ve ziyaretçiler
  gerek bu sayfadaki çekince ve açıklamaları, gerekse THS genel ilke, kural ve yararlanma sözleşmesini okuduklarını ve kabul ettiklerini taahhüt ederler.

   
 2. ümmehan Asutay

  ümmehan Asutay Forum Okuru

  Eşimin metresi beni tehtit etti dava açmak istiyorum.
   
KAHDEM'e soru sormadan önce bilmeniz gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çocuğunuz soru sormaya başladı

  Çocuğunuz soru sormaya başladı

  Size bebeklerin nasıl yapıldığını soruyorsa… 2 yaşın altındaki çocuklar erkeklerle kızlar arasındaki farklı yeni yeni keşfetmeye başlarlar. Fazla teknik terimler kullanmaktan kaçının. Cinsel ilişkinin nasıl geliştiğini ayrıntısıyla anlatmanın bir yararı yoktur. Konudan kaçınmamaya özellikle özen gösterin. Çocuğa anne babası tarafından nereden geldiğinin açıklanması bilinç oluşumu açısından...
 2. what ile soru sorma

  what ile soru sorma

  what ile soru Bir nesnenin ne olduğu sorulurken “What is this?” veya “What is that?” şeklinde sorulur ve “That is a book.” veya “ It is a book.” olarak cevaplanır.What is this? ve What is that? sorularındaki is fiili What’s this ve What’s that şeklinde kısaltılabilir. Örnek: A: What is this? Veya What’s this? B: It is a classroom. Veya It’s a classroom.
 3. Kadınların soru sorma şifreleri:)

  Kadınların soru sorma şifreleri:)

  sevgiliye soru sorma Biz kadınlar birşey soracağımız yada isteyeceğimiz zaman bunu direk söylemeyiz.Dolandıra dolandıra düğüm yaparız bu düğümüde eşiniz yada sevgiliniz çözer:Dİşte kadınların şifreli sorularından bazıları:D 1)İşyerine servisiniz var mı? Zor oluyordur yollarda sürünmek - Araban var mı?"nın kadıncası 2) İstanbul' da yaşanmaz oldu, kiralar ateş pahası, sizin oralarda...
 4. TTnet hız sorunu hız düşmesi hakkında bilmeniz gerekenler

  TTnet hız sorunu hız düşmesi hakkında bilmeniz gerekenler

  Ttnet Hız Problemi Yaşıyorum hızım düştü yada hız düşmesinin nedenleri nelerdir hangi adımlarda bunu test edip düzeltebilirim diye düşünen meleklerimiz için yararlı bimr yazı olacağını düşünüyorum. Ttnet Hız Problemi Nedenleri Nedir ADSL hattımıza gelen hızımız ne kadar yüksek olursa sinyallerimiz de ters orantıda düşer.Bu yüzden bir sorunumuz olduğunda hattımızın alabileceği en yüksek...
 5. Evinizi dekore etmeden önce bilmeniz gerekenler

  Evinizi dekore etmeden önce bilmeniz gerekenler

  Dekerasyonda püf noktalar Dekore etmeden önce Geçen sene ev döşemiş birisi olarak ev dekore etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Yoğun bir karar süreci beklemektedir sizi. Her şey birbiryle bağlantılıdır. Beğenseniz bile biribirine uymayacağı için vazgeçmek zorunda kalırsınız bazı şeylerden. "]En sevdiğiniz renkle uyan objeler aramak zorunda kalırsınız. İşte meleklerim sizde böyle...

Sayfayı Paylaş