Kalçada sivilce neden çıkar ? kalçada çıkan sivilceler nasıl geçer ?

Kalçada sivilce neden çıkar ? kalçada çıkan sivilceler nasıl geçer ?
Her kadın kalçasını pürüzsüz ve güzel orantılara sahip olmasını ister. Kalçada sivilce oluşumu kadınlar için sinir bozucu bir durumdur. Özellikle denize havuza giren kadınlar, mayo ve bikinilerini bu olumsuzluktan dolayı rahat rahat giyemiyor. Kalçada sivilce oluşumu yaygındır ve önemli bir rahatsızlığa işaret etmez. Ancak kalçada sivilce oluşumunun bazı nedenleri vardır. Sivilce genellikle aşırı yağ üretimi veya ölü cilt hücreleri ve bakteri birikiminin bir sonucudur. Çoğu insan için, kapsamlı bir cilt bakım rutini sivilce oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilir. Makalemizin devamında ; kalçada çıkan sivilce lekeleri nasıl geçer , kalçada çıkan sivilce için ev çareleri hakkında bilgiler verilecektir. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..



kalçada sivilce lekeleri nasıl geçer.jpg





Sivilce genelde her yaştan ve cinsten insanın etkileyebilir. Sivilceler genelde yüz , gögüs, sırt , kalça gibi alanlarda görülmektedir. Genital bölgenizde bile sivilce oluşumu olabilir. Sivilceler yağ bezlerinin aktivitesine bağlı olarak ortaya çıkıyor. Kalçada sivilce hangi vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor ? Sivilceler, B vitaminleri, E vitamini ve yağ asitlerinin azlığının göstergesidir. Sağlıklı bir diyet ve uygun bir cilt bakımı rejimi uygulayarak sivilceleri önleyebilirsiniz. Kalçada sivilce kremi etkilimidir ? Hekiminiz kremi önerdiyse elbetteki etkili olacaktır. Kalçada sivilce ekşi sözlüğede konu olmuştur. Espirili ve faydalı bilgiler ekşi sözlükte yer almaktadır. Ekşide yer alan yorumları okumanızı tavsiye ederiz.



kalaçada sivilce kremi.jpeg






Kalçada çıkan sivilceler için etkili ev çareleri




Kalçada çıkan kırmızı lekeler sivilceler ev çareleri ile yönetilebilir. Kalçada ve diğer bölgelerde sivilcelenme ; Seboreik dermatit , lazer tedavisi, sürtünme veya ısı, tıraş ve ağda , polikistik over hastalığı , hormonal durumlar, uygun olmayan cilt bakımı cildin akneye eğilimli olması sebepleri ile oluşabilir. Peki kalçada ve diğer bölgelerde oluşan sivilceler nasıl geçer ? Duştan sonra topikal bir merhem veya losyon sürün. Bazı sivilce türlerinin hap şeklinde antibiyotik tedavisine ihtiyaçları olabilir. Doktorunuz bu durumda size antibiyotik reçeteleyebilir. İltihabı azaltmak için bir aspirin maskesi yapın. Aspirine alerjiniz varsa bu tedaviyi denemeyin. Ezilen aspirinle suyla karıştırın ve sivilceli alanlara uygulayın.




kalçada sivilce hangi vitamin.jpg





Limon Suyu sitrik asit ile yüklüdür ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesinde çok etkilidir. Limonun suyunu çıkarın ve etilenen alanlara pamuk yardımıyla uygulayın. Organik yani kimyasal içermeyen elma sirkesi kalçada oluşan sivilce ve sivilce izlerini giderebilir. Bir parça pamuğu elma sirkesine batırın ve etkilenen alanlara uygulayın 2 gün içinde sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz.Bal tıbbi özellikleri şaşırtıcı ve çoğu ev ilaçlarında popüler bir bileşendir. Bir bal ve yulaf karışımı, yağı ve gözenekleri tamamen temizlemenize yardımcı olur. Balın iyileştirici özellikleri bulunuyor ayrıca hücreleri yeniliyor. Hem diyetinize ekleyin hemde cilt bakım uygulamalarında mutlaka kullanın.



Çok yönlü yararları ile bilinen aloe vera, mantar önleyici özelliklere sahiptir. Cildi derinlemesine temizler ve nemlendirir. Ölü hücreleri ortadan kaldırır. Aloe vera aslında tüm cilt koşulları için etkilidir. Bu nedenle evinizde mutlaka aloe vera bitkisi bulundurmanızı tavsiye ederiz. Aloe vera jelini bitkiden alın ve etkilenen bölgelere çıakrdığınız jeli uygulayın. Cildinizi nemlendirdiği gibi aynı zamanda sivilce ve sivilce lekelerini ortadan kaldırır. Kalçada oluşan sivilceler kaşıntıya rahatsızlığa neden olabilir. Aloe vera jeli bu durumda sizi rahatlatacaktır. Harika sonuçlar elde etmek için bunu günde iki kez yapın.




Çay ağacı ve hindistancevizi yağı, aknenin iyileşmesine yardımcı olmak için sorunlu bölgelere sürülebilir, antibakteriyel ve antifungal yağlardır. İltihabı azaltmak için büyük sivilce üzerine bir buz küpü ile masaj yapın.Bu doğrudan sivilcelerinizin iyileşmesine yardımcı olmamakla birlikte, ağrılı sivilcelerin derhal giderilmesine neden olur. Kalçada sivilce oluşumunu önlemek için her gün düzenli olarak duş alın. Sivilceli alanları kabak lifleri ile ovalayın. Duştan sonra mutlaka bu alanı aloe vera jeliyle nemlendirin. Oturmak cildin yeterince nefes almasını engelleyebilir ve uzun süre oturmak ter ve bakteri tarafından tıkanmış gözeneklere katkıda bulunur. Çok fazla oturuyorsanız arada sırada ayağa kalkmanızı tavsiye ederiz.




Giysilerinizi ve çarşaflarınızı yıkamak için alerjik olmayan bir çamaşır tozu kullanın. Çamaşır deterjanları alerjjiye ve sivilcelenmelere kaşıntıya neden olabilir. Ayrıca çamaşırlarınızı makinada ekstra durulayın. Ekstra durulama deterjen kalıntılarını ortadan kaldırır. Giysileriniz ne kadar nefes alabiliyorsa, vücudunuz için o kadar iyidir. Dar kıyafetler terlemeye sivilcelenmeye neden olabilir. Pamuk içeren geniş kıyafetler giymeniz faydanıza olacaktır. Ter, kalçalarınız üzerinde sıkışıp kaldığında, kıç sivilcesine neden olan yağ ve bakteriler için mükemmel bir üreme alanı yapar.İç çamaşırınızı sık sık değiştirin ve terledikten sonra duş alın. Bazı gıda alerjileri veya hassasiyetleri ciltte sivilcelenmeye neden olabilir. Böyle bir şüpheniz varsa mutlaka hekime görünüp allerji testi yaptırabilirsiniz.




Vitamin eksikliği sivilce oluşumunu tetikleyebilir. A, B5, C, E, Selenyum ve Omega 3 vitaminlerinin sağlıklı cildi desteklediği bilinmektedir. Size uygun vitaminler hakkında doktorunuza danışın. Su, cildiniz için olağanüstü şeyler yapar. Vücudunuzu nemlendirmenin yanında cildinizde akne ve sivilce oluşumunu önler. Günde en az 8 bardak su içtiğinizden emin olun. Bazı şekerli, yağlı ve kızartılmış besinler vücutta insülin artışına neden olabilir, bu nedenle vücudu akne nedeni olarak daha fazla sebum üretmeye zorlar. Bununla mücadele etmek için düşük glisemik bir diyet uygulamaya çalışın. Taze meyveler, sebzeler ve tam tahıllı yiyecekler açısından zengin olan dengeli bir diyet yediğinizden emin olun. Bu önerilere rağmen sivilceleriniz geçmiyorsa mutlaka bir dermatoloğa görünün..
 
Üst