gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kalp atışı hızlanması

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kalp atışı hızlanması, düzensizliği, çarpıntısı hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar

  Merhaba Sevgili Melek'ler...

  Bu makalemizde sizlere kalp atışının hızlı atması, düzensiz atışı hakkında detaylı ve faydalı bilgiler aktaracağız...

  [​IMG]


  Uzmanlar, kalp atışlarında düzensizliğin ve kalpte çarpıntı hissinin bazı durumlarda bir kalp hastalığına işaret edebileceğini belirterek bu tür sorunlarla karşılaşanları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. İşte bu belirtilerin kalp hastalığı bulgusu olabileceği durumlar…

  Kişiden kişiye, yaşa, fizik kondisyona ve diğer organların sağlık durumuna göre değişmekle birlikte, normal kalp atış sayısı dakikada 60 ile 100 arasındadır. Normalde insanlar kalp atışlarını hissetmez. Ancak kalp atışları hızlandığında, yani dakikada 100′ün üzerine çıktığında, düzensizleştiğinde ya da normalden daha güçlü attığında hissedilir olması, çarpıntı olarak ifade edilir.

  Heyecan anında kalp çarpıntısı normaldir

  Her çarpıntı hissi, ciddi bir rahatsızlık bulgusu değildir. Örneğin, efor gerektiren bir aktivite sırasında, korku, heyecan gibi durumlarda kalp atışlarının hızlanması normaldir.

  Ayrıca ateş, kansızlık, tiroid bezinin fazla çalışması, böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması gibi durumlarda kalbin kendisinde bir hastalık olmadığı halde kalbin hızı artması, çarpıntı olarak hissedilebilir.

  Genellikle belirgin bir sebep olmadan ve ani başlayıp ani kesilen ve kalp hızının dakikada 150-200′e kadar çıktığı, baş dönmesi, göz kararması, baygınlık hissi ya da tam bir bayılmaya yol açan çarpıntılar, kalp hastalığını düşündürür.

  Kalp çarpıntısının türünü anlamanın en kolay yolu

  Ayrıca kalp hızının arttığı, atışların düzensiz olduğu durumlar da bir kalp hastalığını düşündürür. Bir kalp çarpıntısının hangi tür çarpıntı olduğunu anlamanın yolu, çarpıntı olduğu sırada çekilen EKG’nin incelenmesidir.

  Çarpıntı sırasında EKG çekilememiş ise 24-48 saat EKG takibi yapan ve hastanın üzerinde taşıyabileceği küçük EKG cihazları (holter) yardımı ile çarpıntı şikayeti sırasındaki kalp ritmi ve EKG kaydedilir.

  Kalp çarpıntısı şikayeti, çoğunlukla genç ve orta yaş hastalarında basit kalp hızı artışı veya tansiyon yükselmesi sonucu kalp atışlarının normalden güçlü hissedilmesi şeklinde olup, hayati tehlike oluşturmaz. Kalp kapak hastalığı, koroner damar hastalığı ve kalp yetersizliği olanlarda ve ileri yaştaki hastalarda, daha ciddi bir kalp hastalığı bulgusudur.

   
Kalp atışı hızlanması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. --Kalp Atış Ritmi Yapımı--

  --Kalp Atış Ritmi Yapımı--

  kalp atışı nicki kalp atışı nick nickleri atış nickleri atış nicki ilk önce istediğimiz boyutta bir sayfa açıyoruz (ben 640-480 kullandım) ve tüm sayfayı siyaha boyuyoruz ardından line toolu kullanarak aşağıdaki gibi beyaz renkle çiziyoruz sonra backroundun yanındaki göz işaretini kapatıyorus ve ctrl+shift+E yaparak shape layerlerimizi birleştiriyoruz birleştirdikten sonra...
 2. Kalp Atış Ritmi Yapma

  Kalp Atış Ritmi Yapma

  facebook kalp işareti facebookta kalp yapma facebookta işaret yapma facede facede işaret ilk önce istediğimiz boyutta bir sayfa açıyoruz (ben 640-480 kullandım) ve tüm sayfayı siyaha boyuyoruz ardından line toolu kullanarak aşağıdaki gibi beyaz renkle çiziyoruz sonra backroundun yanındaki göz işaretini kapatıyorus ve ctrl+shift+E yaparak shape layerlerimizi birleştiriyoruz...
 3. kalp atışı

  kalp atışı

  acaba ikiz gebeliklerde kalp atışları geç mi başlar..
 4. kese ve kalp atışları

  kese ve kalp atışları

  Kızlar beta dün 269 su keseyi beta kaçgen görebilirim?

Sayfayı Paylaş