Kantaron yağının zararları varmıdır?

Uzman SühaN

Administrator
Kantaron yağının zararları varmıdır?
kantaron yaı nedir,kantaron yağı ne için kullanılır,kantaron yağı neye iyi gelir,kantaron yağı hakkında bilgiler

İçeriğinde A vitamini, C vitamini ve çeşitli mineraller bulunan kantaron bitkisinden yapılmaktadır. Kantaron yağı, vücudunuzda oluşan yaraların tedavisi için kullanılmaktadır.
İlk yardım durumlarında kullanılan bu yağ, hücre yenilenmesi sağladığı için açık yaraların, iltihapların ve mikropların tedavisinde etkili bir silahtır. İçeriğindeki vitaminlerin de etkisi ile eski yaraları kapatır ve yerine sağlıklı yeni hücreler oluşturur.k.jpeg


Kantaron Yağının Faydaları


– Açık yaraların hızlı bir şekilde kapanmasını sağlamaktadır.
– Üzerine sürülen yaraların verdiği acı ve ağrı hislerini yok etmektedir.
– Damarları büzerek kanama hallerini durdurmaktadır.
– Açık yaralara sürüldüğünde yaralarda iltihap oluşumunu engeller.
– Açık yaralarda mikrop oluşumuna engel olmaktadır.
– Bebeklerin karın ağrılarını geçirmekte kullanılır.
– Romatizmal ağrı çekenler için tedavi yöntemi olarak kullanılır.
– Mide rahatsızlıkları ve mide kanamalarında tedavi olarak kullanılır.


Kantaron Yağının Zararları
Birçok bitkisel ilaçta yanlış kullanım sonucu ağır sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca vücudunuzun direnci ve alerjik reaksiyonlarının farkında olmadan kullanım sağlamanız ileride daha büyük sorunlar yaratabilmektedir. Bildiğiniz bir sağlık sorununuz var ise doktor tavsiyesinde kullanmanız gerekmektedir. Bunların yanı sıra hamile ve emziren kadınların kullanmaması tavsiye edilmektedir. Ayrıca kullanıldıktan sonra güneşe çıkılması, deride tahrişe ve kabarcıklara neden olabilmektedir. Bunun gibi reaksiyonlar oluşmaması adına bilinçli kullanım sağlamanız tavsiye edilir. Ayrıca ağız yolu ile kullanım sağlayacak kişilerin günde bir tatlı kaşığını aşmaması gerekir.
Kantaron Yağının Kullanımı
Kantaron yağı ağız yolu ile ve cilde sürülerek kullanılmaktadır. Ağız yolu ile kullanımda günde bir tatlı kaşığı dozu aşmamanız gerekir. Cildiniz için de bir pamuk yardımı ile sürülerek kullanım sağlamalısınız. Açık yaralar için bu şekilde, diğer türlü kullanım için masaj yolu ile sürülerek yapılabilir. Kullanım sonrasında bir sorun yaşarsanız kullanımı keserek su ile temizlemeniz gerekir.
 
Üst