KAS ZAYIFLIĞINA NE İYİ GELİR ?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
KAS ZAYIFLIĞINA NE İYİ GELİR ?
Kas güçsüzlüğü çok yaygındır. Örneğin, yoğun bir antrenmandan sonra kaslarınız zayıflar, ancak biraz dinlendikten sonra iyileşir. Bununla birlikte, kalıcı kas zayıflığından muzdarip olursanız, bu bir problemdir.Kaslarınızda güçsüzlük yaşamanın yanı sıra , vücudun belirli bir bölümünde yanma hissi, sık düşme, kaslar arasında koordinasyon kaybı, kas spazmları , kas ağrısı , UYUŞUKLUK hissetme ve seğirme gibi belirtiler de olabilir. Altta yatan sağlık sorununun bir işareti olabileceğinden, kas güçsüzlüğü problemini hafifçe almayın. Aslında, birkaç sağlık durumu kas güçsüzlüğüne neden olabilir. Bu arada, kas zayıflığı ile mücadele için bazı basit ve etkili doğal ilaçlar deneyebilirsiniz.


kas zayıflığı.jpg

Magnezyum açısından zengin olan Epsom tuzu , kaslarınızın düzgün çalışması için gerekli olan vücudunuzdaki magnezyum seviyesini artırmaya yardımcı olur . Epsom tuzu içindeki magnezyum da kas gevşetme ve iyileşmeyi destekler. Aslında, normal kas spazmları ve krampları, magnezyum eksikliğinin belirgin semptomlarıdır.Bir küveti ılık su ile doldurun.2 bardak Epsom tuzu ekleyin ve iyice karıştırın.Bu yatıştırıcı banyonun tadını haftada bir kez en az 15 ila 20 dakika çıkarın.


Kas güçsüzlüğünde egzersiz yapmamanız gerektiğini düşünüyorsanız, büyük bir hata yapıyorsunuz demektir.Kas kuvveti oluşturmak ve dolaşımını artırmak için nazik egzersizler şarttır.Günlük yapmanIZ gereken en iyi egzersizlerden biri yürüyüştür.Yürümenin yanı sıra, zayıf kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olmak için yüzebilirsiniz.


Düzenli yağ masajı, cildin yüzeyine kan akışını artırmaya yardımcı olur. Bu , kasları gevşetecek ve dolaşımını artıracak, böylece daha fazla besin maddesi zayıf kaslara ulaşarak daha güçlü hale gelecektir. Bu kas zayıflığını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur.Biraz zeytin, hindistancevizi veya hardal yağı ısıtın.Sıcak yağları vücudunuza, özellikle bacaklara uygulayın.Yavaşça 10 ila 15 dakika masaj yapın.Dehidratasyon, kas güçsüzlüğünün ana nedenlerinden biridir. Vücudunuzu yeniden canlandırmak, bu durumu kolayca azaltabilir ve kasların güçlendirilmesine yardımcı olabilir.Dehidrasyonu önlemek için gün boyunca 8 ila 10 bardak su için.Su ile birlikte, vücudunuzu nemlendirmek için daha fazla su bazlı meyve ve sebze yiyin.Susuzluğa neden olabilecek kafeinli ve alkollü içeceklerden kaçının.Dikkat: Böbrek problemleriniz varsa, sıvı alımınızı arttırmadan önce doktorunuza danışın.


D vitamini eksikliği kas güçsüzlüğü ile ilişkilidir, dolayısıyla bu eksikliği düzeltmek ve vücudunuza gerekli vitamin D'yi vermek önemlidir.D vitamini, sağlıklı kaslar için önemli olan kalsiyumu düzenlemeye yardımcı olur.Vücudunuzun D vitamini üretmesine yardımcı olmak için güneş ışığında biraz zaman geçirin. Vücudunuzu sabah erken güneş ışığına günde 10 ila 15 dakika maruz bırakın.Ayrıca, somon, sardalye, uskumru ve güçlendirilmiş süt, portakal suyu veya tahıl gibi daha fazla D vitamini açısından zengin gıdalar yiyin. Doktorunuza danıştıktan sonra ek almayı tercih edebilirsiniz.Kaslarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olan çok çeşitli besinler vardır. Örneğin, kaslarınıza ve potasyum içindeki enerjiye yardımcı olan kalsiyum, vücuttaki elektrolit dengesinin korunmasına yardımcı olur. Klsiyum içeren besinler tüketin. Sürekli olarak kas güçsüzlüğü yaşıyorsanız mutlaka bir hekime görünüp muayene olun.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kas güçsüzlüğü yaygın bir şikayettir.Kas güçsüzlüğü genellikle egzersiz, yaşlanma, kas yaralanması veya hamilelikten kaynaklanır. Ayrıca diyabet veya kalp hastalığı gibi uzun süreli şartlarda da ortaya çıkabilir. İnme, multipl skleroz, depresyon, fibromiyalji ve kronik yorgunluk sendromu gibi birçok olası neden vardır.Uzun süre yatak istirahati veya hareketsizlik bile kas güçsüzlüğüne neden olabilir.Yaşlandıkça, kaslarımız güç ve kütle kaybetme eğilimi gösterir ve zayıflarEnfeksiyonlar ve hastalıklar geçici kas yorgunluğunun en sık nedenleri arasındadır..Hamilelik sırasında ve hemen sonrasında , kandaki yüksek düzeydeki steroidler, demir (anemi) eksikliğiyle birlikte, kas yorgunluğu hissine neden olabilir. Bu hamilelikte normaldir . Kaslarınızın doğrudan zarar görebileceği birçok neden vardır.En belirgin olanı, spor yaralanmaları, çekme ve burkulma gibi yaralanma veya travmadır. Bir çok ilaç, yan etki veya alerjik reaksiyon olarak kas güçsüzlüğüne ve kas hasarına neden olabilir Çoğu zaman, kas zayıflığı acil tıbbi müdahale gerektirebilecek bir durumun belirtisidir. Bu nedenle, öncelikle ve en önemlisi, altta yatan neden ve uygun tedaviyi bulmak önemlidir. Uzun süre kas yorgunluğu ve kas güçsüzlüğü çekiyorsanız mutlaka hekime görünün..
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
378
Uzman SühaN
Uzman SühaN
M
Cevaplar
1
Görüntüleme
31K
selinyshs
S
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst