kasnakla yapilan sal modeli yapilisi

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
kasnakla yapilan sal modeli yapilisi
şal modelleri ve yapılışı kasnakta şal modeli kasnakta kasnaklı modelinin yapılışı yapımı

Çok şık oluyor gerçekten çeşitli yerlerde bulabilirsiniz bu örgü kasnağını çok güzel motifler yapılıyor.Bu şalı da gelinlik üzerine yapıyorlar....

Kasnak İşi Şal Yapılışı

Çiçekleri yaparken birleştireceksiniz , kasnağa başlarken başlama ipini ( altta kalan ipi ) 2 karış kadar uzun bırakın.bu ipi daha sonra iğnesine takıp kasnağa dolanan yerleri sabitleştirmek için kullanacaksınız. ipi 2 karış uzunlukta bıraktık ve 1 numaralı başama yerinden itibaren önce büyük olanlara karşılıklı doladık . sonra ortadaki küçüklere doladık ve elimizde ipi , kasnaktaki ip yerlerinde sabitledik . bir karış bıraktığımız ipi iğneye taktık. 1 numaraya dolanmış olan ipin içinden kasnağın altına geçirdik, alttan 1-2 numaranın arasından iğneli ipi üstte çıkardık , bu işlemi yaparken iğnedeki ipi biraz sert çekiyoruz ki ( ama ipi koparmayacak kadar ) tekrar 1 numaraya dolanan ipin içinden kasnağın altına geçiriyoruz.ve altan iğneyi 2 numaraya dolanmış olan ipin içinden çıkarıp , bir numaranın içinden geçen ipi n altından geçirip sıkılaştırıyoruz.bütün numaralara böyle yaparak çiçeğin göbeğini iyice sabitliyoruz.

not:çiçek göbeğinin ortasına inci yerleştirmek isteyenler bu işlem bitince iğneyi değiştirip bincinin gecebileceği bir iğneye ipi takarak. kasnaktan motifi çıkarmadan ortaya inciyi dikebilirler. iğne kasnağın altına üstüne geçirilerek dikilir . sonunda altta kaybedilir.

diğer yumağa bağlı olan ip hala ip sıkıştırılan yerde . ve motif kasnaktan arkasından ittirilerek çıkarılır. yumağa bağlı olan ipin bittiği büyük çiçek dalına tığ sokulur. ve arkadan yumağa bağlı olan ip tığa alınarak çiçek dalının başına bir zincir çekilir. bundan sonrası kolay dır.

birleştirme için : iki küçük örümcek çekilir. diğer yanındaki çiçek dalının başına batılır. 2 küçük örümcek çekilir ve diğer yanındaki çiçek dalına batılır. 2 büyük örümcek çekilir ve yine yanındaki çiçiek dalına batılır.tekrar 2 küçük örümcek çekilir bu şekilde motif bitirilir.

not: küçük örümceklerin ortasından motifler birbirine birleştirilir. büyük örümcekler 4 adet motifin ortasına da birleştirilir.

KASNAKTA YAPILAN ŞAL MODELLERİ AŞAĞIDA RESİM OLARAK EKLENMİŞTİR İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

kasnak-isi-sal-motif-modelleri.jpg
kasnakta-gri-sal-modelleri.jpg
kasnakta-krem-sal-modelleri.jpg
kasnakta-pullu-sal-modelleri.jpg
kasnakta-rengarenk-sal-modelleri.jpg
kasnakta-renkli-sal-modelleri.jpg
kasnakta-sal-motif-modelleri.jpg
kasnakta-simli-sal-modelleri.jpg
kasnakta-yesil-sal-modelleri.jpg
 
Son düzenleme:

makber

Yeni Üye
Üye
Cevap: kasnakla yapilan sal modeli yapilisi

harika bişey bu yaaaa kaynanam görse bayılır valla... biraz süslüdür de :laugh::laugh::laugh:
 

su.ay

Yeni Üye
Üye
Cevap: kasnakla yapilan sal modeli yapilisi

bu modelin yapılışını öğrendim etol yaptım acemide olsa güzeldi.deneyin bence.plastik motif aleti var.yuvarlak olanından.onunla yapılıyor
 

beyzanur

Yeni Üye
Üye
merhaba ben bu şaldan yaptım ama sadece motiflerini yapabildim.
motifleri birleştiremedim bana nasıl birleştirecemi anlatırsanız çok memnun olacam.şimdiden tşkler..
merakla bekliyorum
 

beyzanur

Yeni Üye
Üye
arkadaşım anlatırmısın acba nasıl birleştirildigini ben motiflerini yaptım bir türlü birleştiremedim netten de bulamadım....teşekkürler
 
Üst