kasnakla yapilan sal modeli yapilisi

kasnakla şal yapımı

bende yaptım ve çok güzel oldu , ortasına bir tanede inci yerleştırdim. isterseniz yapımını ve birleştirmesini tarif edebilirim ....

not: birleştirme tarifini yazabilirseniz seviniriz.

ben örerken , yapmasını ve birleştirmesini basitleştirdim aslınada .

henüz çiçeklerini yapmamış olanlar için : Çiçekleri yaparken birleştireceksiniz , kasnağa başlarken başlama ipini ( altta kalan ipi ) 2 karış kadar uzun bırakın.bu ipi daha sonra iğnesine takıp kasnağa dolanan yerleri sabitleştirmek için kullanacaksınız. ipi 2 karış uzunlukta bıraktık ve 1 numaralı başama yerinden itibaren önce büyük olanlara karşılıklı doladık . sonra ortadaki küçüklere doladık ve elimizde ipi , kasnaktaki ip yerlerinde sabitledik . bir karış bıraktığımız ipi iğneye taktık. 1 numaraya dolanmış olan ipin içinden kasnağın altına geçirdik, alttan 1-2 numaranın arasından iğneli ipi üstte çıkardık , bu işlemi yaparken iğnedeki ipi biraz sert çekiyoruz ki ( ama ipi koparmayacak kadar ) tekrar 1 numaraya dolanan ipin içinden kasnağın altına geçiriyoruz.ve altan iğneyi 2 numaraya dolanmış olan ipin içinden çıkarıp , bir numaranın içinden geçen ipi n altından geçirip sıkılaştırıyoruz.bütün numaralara böyle yaparak çiçeğin göbeğini iyice sabitliyoruz.

not:çiçek göbeğinin ortasına inci yerleştirmek isteyenler bu işlem bitince iğneyi değiştirip bincinin gecebileceği bir iğneye ipi takarak. kasnaktan motifi çıkarmadan ortaya inciyi dikebilirler. iğne kasnağın altına üstüne geçirilerek dikilir . sonunda altta kaybedilir.

diğer yumağa bağlı olan ip hala ip sıkıştırılan yerde . ve motif kasnaktan arkasından ittirilerek çıkarılır. yumağa bağlı olan ipin bittiği büyük çiçek dalına tığ sokulur. ve arkadan yumağa bağlı olan ip tığa alınarak çiçek dalının başına bir zincir çekilir. bundan sonrası kolay dır.

birleştirme için : iki küçük örümcek çekilir. diğer yanındaki çiçek dalının başına batılır. 2 küçük örümcek çekilir ve diğer yanındaki çiçek dalına batılır. 2 büyük örümcek çekilir ve yine yanındaki çiçiek dalına batılır.tekrar 2 küçük örümcek çekilir bu şekilde motif bitirilir.

not: küçük örümceklerin ortasından motifler birbirine birleştirilir. büyük örümcekler 4 adet motifin ortasına da birleştirilir.

iyi günlerde kullanın ....

Motifleri yapmış ama birleştirmesini yapmamış olanlar için .

büyük çiçek yaprağının birinden başların bir zincir çekilerek ip motife tutturulur .
2 küçük örümcek yapılır diğer yarağa birleştirilir , tekrar 2 küçük örümcek yapılır ve diğer yaprağa tutturulur , 2 büyük örümcek yapılır ve diğer yaprada tutturulur. tekrar 2 küçük örümcek yapılır bu şekilde motif devam eder.

diğer motiflerle birleştirmek için ise , küçük örümceklerde birleştirilecek. büyük örümcekler 4 motifin ortasında birleştirilecek

iyi günlerde kullanın .....

arkadaşlar bu resimdeki şalı ben yaptım deniz arkadaşımız nasıl yapöış bi anlatsın çok merak ettim
bu kadar kolaymı bir emeğin üzerine hemen ben yaptım demek
şaşırdım valla

Geri