Kauçuk emzik mi silikon emzik mi?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Kauçuk emzik mi silikon emzik mi?
Merhaba kızlar .Arkadaşımın adına bu soruyu soruyorum. Bebeğine emzik vermek istiyor. Yalnız kauçukmu silikonmu karar veremedi. Deneyimli anneler yardımcı olabilirmi ?

kauçuk emzik ya da silikon emzik tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar var. Emzikler kauçuk ve silikon olmak üzere iki maddeden yapılırlar. Kauçuk doğal bir maddedir, elastik ve dayanıklıdır. Özellikle diş çıkartan bebeklerde kauçuk emzik kullanmak uygun olur. Ancak kauçuk emzikler, suyu içlerine emdikleri için çabuk bozulur. Silikon da silisyumdan üretilir. Silikon emzikler kolay bozulmaz, ancak diş darbelerine karşı dayanıklı değillerdir. Bu yüzden silikon emzikler henüz diş çıkarmamış bebekler için daha uygundur.

Ben bebeğim için aventin silikon ve damaksız olanından kullandım kauçuk olanı doktorlar hiç tavsiye etmiyor

Bir ara televizyonda gördüm dr silikonlu dişler çıktıktan sonra kullanılmamalıymış

bende chicconun kauçuk emziğini kullanıyorum kızım silikon uçlu emziğide biberonuda sevmedi.

Benim oğlumda parmak emmeye meyilli olduğu için chicco nun damaklı kauçuk eziğini verdim . Hangi emziği alırsanız alın emzik damaklı olsun damak yapısı için

ben de ikizlerim için silikon iki taraflı avent almıştım damak yapma gibi bir problem de olmuyor arada bir de kaynatıyordum hijyenik olması açısından

tatlım ben Nuk damaklı ve kauçuk emzik kullanıyorum kızımız hayli memnun kullanmanızı tavsiye ederim.

Geri