1. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

  Kaybolan kadınsı duruş

  Konu, 'Kadınlar' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

  kadın, kadınsı duruş, kaybolan kadınsı duruş, iş, güç vs. derken kadınlığı bir yana bırakmaya çok eğilimli kadınlar. Oysa hayattan zevk almanın, dahası hayata lezzet katmanın yollarından biri de kadınlığı hatırlamak. Şimdi size aşağıda söyleyeceklerimizi muhtemelen üzerinde hiç durmaksızın yapıyorsunuz zaten. Ama farkında olarak geliştirme şansına da sahipsiniz…kadın olmak çok zor...

  < Konu Resmi..>  Sevin : Öncelikle kadın olmayı sevin. Yalnızca doğurganlık vs. üzerinden değil, kadın olmayı kadın olmayı sevdiğiniz için sevin. Kendinize bakın ve kadın olduğunuz için ne kadar mutlu olduğunuzu hatırlayın.
  Sorumluluklar : Kadınlığı sorumluluklardan ibaret görmeyin. Aksine erkeklerin sahip olmadıkları pek çok ayrıcalığa sahipsiniz. Oturup bunların bir listesini çıkartın.


  Ayna : Sakın ola aynalara küsmeyin. Dahası her sabah, her öğlen ve her akşam kendinize en az bir kez alıcı gözleriyle bakın.
  Dokunmak : Kendinize dokunun. Kimse size bakmazken saçlarınızı şefkatle okşayın mesela, bedeninizin kıvrımlarını dokunarak keşfedin.


  Estetik : Kadın olmak güzel olmak anlamına geliyor. Bedeninizle uğraşın ama onunla savaşmayın. Onu mutlu ederek kendinizi de mutlu edebilirsiniz.
  Eda : Yukarıda bahsettiğimiz şeylere biraz dikkat ederseniz kendiliğinden kadınsı bir duruş gelip üzerinize yerleşmeye başlayacak.
  Edalı olmak : Ama edalı olmak kırıtmak, olur olmaz yerde işveli cilveli davranmak anlamına gelmiyor. Aksine hafifliği de, ağırlığı da kadın gibi yaşamak demek. İçinizden geldiği gibi davrandığınızda kadın gibi davranmış olacaksınız.
  Ağdalı : Özellikle sizinle filört edildiğini hissettiğinizde, kelimelerinizi daha kibar bir konuşma tonu ve şekli seçin. Ama ağdalı ifadelerden de uzak durun. İfadeleriniz duygularınızı, yaşınızı ve kültürel birikiminizi yansıtmalı.


  Cilve : Cilvesiz kadın olmaz. En azından filört ettiğiniz adama karşı bir miktar cilveli olmaya çalışın.
  Bakım : Ne kadar yoğun ve yorgun olursanız olun, kendinize bakmaktan asla vazgeçmeyin.


  Zerafet : Her ne olursa olsun bir kadın zerafetinden asla ödün vermemeli. Zarifliğinizle geride kalan herşeyin görmezden gelinmesini sağlayabilirsiniz.
  Makyaj : Boya fıçısına girip çıkın demiyoruz tabii ki. Ancak yine de renksiz ve kötü hissettiğiniz günlerde yüzünüze bir miktar renk katmanız, size de iyi gelecektir.


  Kıyafetler : Bir kadın nerde nasıl giyinmesini iyi bilmeli ve ona uygun bir tarz oluşturmalıdır. Hemen hemen her gittiğiniz yerde spor ya da klasik giyinmekten vazgeçin.

  Tarz : İster modayı takip edin, ister marka giyinin, isterse pazardan. Mutlaka kendi tarzınızı oluşturun ki insanlar daha uzaktan endamınızı gördüklerinde sizi ayırdedebilsinler.


  Şarkı : Sesinizin mükemmel olması gerekmez, ara sıra kendinizi eğlendirmek için bile olsa şarkı söyleyin. Bu sizi kadın yapmaz tabii ama bir miktar işve katmaya yeter.
  Kırılganlık : Özellikle etrafınızda filört ettiğiniz biri varken, bir miktar kırılgan görünümün hiçbir zararı olmaz.Ama işi abartıp kendinize cam bebek muamelesi de yapmayın. Yeri geldiğinde ayakkabılarınızı çıkarıp yürüyebilemli, uzun sohbetlere dayanıklı olabilmelisiniz.


  Spor : Bedeninizden vazgeçmeyin. Sarkma ve yağlarınıza engel olmak için spor yapın.
  Kıvrak olun : Yanlış anlaşılmasın, sürekli kıvırtmayın sakın. Azıcık yuvarlak ve kıvrak bir duruşa sahip olmanız kadın olmanızın doğasında var, gözden kaçırmayın. Sadece bedeninize izin verin yeter…
  Yumuşak : Dokunuşlarınızın yumuşak ve ipeksi olmasını sağlayın. Bunu ister kremlerle ister bitkilerle yapın.
  Yemek : Her kadın biraz olsun yemek yapabilmeli. Çalışan bir kadın olmanın arkasına saklanıp kadınsı becerilerden kendinizi muaf görmekten vazgeçin. Derhal bir kaç yemek yapmayı öğrenin.


  Gözünüz açık olsun : Adaylara ve filört edenlere karşı gözünüz her daim açık olsun. Bunları görmemeniz ya da görmezden gelmeniz, kadınsı duygularınızın tamamen köreldiğine işarettir. Bu nedenle gözünüzün bu durmlara karşı açık olması şart.
  Koku : Unutmayın ve eksik etmeyin, bir kadın mutlaka güzel ve temiz kokmalıdır.
  Saçlar : Saç bakımı bir kadının vazgeçilmezidir. Asla atlamayın.
  Moda : Moda diye herşeyi almaya kalkışmayın, ama modayı takip edin.
  Topuklar : Unutmayın gerçek bir kadın, yeri geldiğinde topuklu ayakkabı giyebilmelidir.


  Mantıklı : Mantıklı kararlar almayı kendinize öğretmelisiniz. Acele ve anlamsız kararlar almaktan kaçının.
  Kapris : Abartmamak şartıyla bir miktar kaprisli olmanızda fayda var.
  Argo : Yeri geldipğinde bir miktar kabalaşabilirsiniz ancak argoyu bir alışkanlık haline getirmemelisiniz.
  Zor olun : Erkeklerin kolaylıkla ulaşabildiği değil, elde etmek için uğraştıkları bir kadın olmaya özen gösterin.
  Tadilatlar : Anlamanızda sakınca yok tabii ki, ancak bir kadın olarak lavabo tamir etmeniz gerekmez. Herşeyle tek başınıza başetmek yerine yardım almayı deneyin.


  Kız arkadaşlar : Size kadın olmayı en çok kız arkadaşlarınız öğretir. Onlarla zaman geçirin ve sohbet edin.
  Erkek arkadaşlar : Mutlaka yakın bir erkek arkadaşınız olsun ve onunla arada bir kadınlık erkeklik meseleleri konusunda tartışın ki kendinizi bir erkeğin gözünden tartma şansınız olsun.
  Anne olmak : Doğum yapmak güzel bir şey. Ama evlat da edinebilirsiniz. Annelik sizi bir cazibe merkezine dönüştürür.
  Kaba kuvvet : Kaba kuvvet gördüğünüz yerden uzaklaşın. Asla kimseye elinizi kaldırmayın.


  Dans : Dans etmeyi öğrenin. Bilmiyorsanız bile kalkıp iki yana sallanın. Bir kadın en çok dans ederken kadındır.
  Gülümseyin : Vara yoğa değil, gerçekten yeri geldiğinde gülümseyin. Tebessümünüzü bedavaymış gibi dağıtmayın, ama ihtiyacı olandan da esirgemeyin.
  Gözler : Erkekler başka türlü söyleyebilirler ama bir kadınla iletişim kurmaya başladıklarında ilk baktıkları yer gözlerdir. Gözlerinizi kaçırmamayı, gereksiz utangaçlık pozlarına girmemeyi öğrenin.


  Renkler : Kadın olmanın en güzel yanlarından biri de renkler konusundaki özgürlük. Abartmayın ama renk kullanmaktan korkmayın.
  Ses : Sesinizde hem şefkat hem ilgi hem de mesafe olsun.   
 2. nilyesilim

  nilyesilim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  109
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  güzel paylaşım emeğine sağlık cnaım
   
Kaybolan kadınsı duruş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkeksi mi kadınsı mı düşünüyorsunuz

  Erkeksi mi kadınsı mı düşünüyorsunuz

  Ne tüm erkekler tamamen eril bir beyne, ne de tüm kadınlar dişi bir beyne sahip. Peki ya sizin düşünme biçiminiz ne kadar feminen?Sonunda bilim, erkek arkadaşınızın her zamanki erkeksi davranışlarına bir açıklama getiriyor: Kadın ve erkek beyinleri işleyiş olarak birbirlerinden tamamen farklı! "Kadın beyni empati kurmaya, diğer insanları anlamaya göre programlanmış" diyor psikolog ve...
 2. erkekleri eriten kadınsı davranışlar

  erkekleri eriten kadınsı davranışlar

  Erkekleri eriten "kadınsal davranışlar" Yaratıcı önerilerimizle içinizdeki cazip kadını ortaya çıkarın, göreceksiniz beğendiğiniz tüm erkekler kapınızda sıra olacak!:) Erkekleri etkilemek için kadınların tercih ettikleri belli başlı davranışlar vardır. Bunların başında randevular için özene bezene süslenmek veya erkeklere şirin lakaplarla seslenmek gibi klasik davranışlar...
 3. işte erkeklerin kadınsı yanları

  işte erkeklerin kadınsı yanları

  Erkekler eskiden büyük arkadaş grupları kurar, sık sık buluşur, zamanlarının çoğunu birbirleriyle geçirir ve duygusal ilişkilerini hayatlarının merkezine koymazlardı. Peki ne oldu? Kadınlar duygusaldır, alışveriş ve dedikoduya bayılır, güzelliklerine düşkündür, kariyer sahibi olsalar da bir gün evlenip çoluk çocuğa karışmak isterler. Erkekler maç izler, küfreder, birincil ihtiyaçlarıyla...
 4. Kadınsı tuhaflıklar :)

  Kadınsı tuhaflıklar :)

  Ağlamak Kadınlar ağlamaya ihtiyaç duyarlar. Ancak bu eylemi yalnız başlarına gerçekleştiremezler. Mutlaka onu duyacak biri lazım olur. Sorular Kadınlar cevabı olmayan sorular sorarlar. Bunun sebebi size kendinizi suçlu hissettirme isteğidir. Konuşmak Kadınlar konuşmayı severler. Sessizlik onlar için doldurulması gereken bir boşluk gibidir. Alışveriş Kadınlar alışveriş yapmayı...
 5. Kaybolan ikiz sendromu yaşayanlar

  Kaybolan ikiz sendromu yaşayanlar

  Hamileliklerin bir kısmı çok erken dönemde birden fazla bebek içerecek şekilde yani ikiz veya üçüz olarak başlamakta ancak daha sonraki kontrollerde bu bebeklerden ya da daha doğru bir deyişle gebelik keselerinden biri hiçbir iz bırakmadan kaybolmaktadır.Bu durum "kaybolan ikiz" (vanishing twin) sendromu olarak adlandırılır. İkiz gebeliklerin % 20’ sinde fetuslardan biri...

Sayfayı Paylaş