Kayısı çekirdeği yağının faydaları nelerdir ?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kayısı çekirdeği yağının faydaları nelerdir ?
Kuru ya da doğal formda olsun kayısı bir çok sağlık vaadi sunuyor. Kayısı yemenin bir çok besinsel faydası vardır. Bu, anemi, astım, tüberküloz ve bronşiti tedavi eden zengin bir mineral kaynağıdır. Bu meyvenin çekirdeğini tüketmekte çok faydalı. Aynı zamanda çekirdeğinden elde edilen yağda bir çok kozmetik üründe kullanılıyor. Kısacası meyvenin her zerresi mucizevi bir şekilde sağlık bahşediyor. Meyvenin yağı, meyvenin merkezinde bulunan çekirdekten üretilir. Bu noktada kayısı çekirdeği yağı alırken kaynağını sormanız gerekiyor. Tatlı kayısı yağımı, acı kayısı yağımı diye. Alacağınız yağın tatlı acı çeşitliliğe sahip olduğunu belirledikten sonra kullanabilirsiniz. Kayısı yağı badem yağıyla birçok niteliği paylaşır ve badem yağı ile birleştirildiğinde en iyi şekilde saç bakımı olarak kullanılır.Kayısı çekirdeği yağı.jpg


Kayısı çekirdeği yağı kuru, hassas cildi nemlendirir ve lekeleri, kırışıklıkları, ince çizgileri ve cildin diğer belirtilerini düzeltir. Kayısı çekirdeği yağı insan derisinde üretilen doğal sebuma çok benzemektedir. Tıbbi olarak kullanılan Kayısı çekirdeği yağı ağrılı eklemlerle ilgili problemleri ve ayrıca soğuk algınlığı, öksürük ve kabızlık semptomlarını hafifletmeye çalışır. Açıkçası, meyve tüketimi genel sağlık için iyidir. Çeşitli ürünlerde bulunan birçok antioksidan çeşidi erken yaşlanmaya karşı savaşmaya yardımcı olabilir. Ek olarak, kayısı yağı omega-6 esansiyel yağ linolenik asit açısından zengindir. Bu sağlıklı yağ, beyin fonksiyonu ve gelişimi ile yardımcı olur. Kayısı yağı oleik asit açısından zengindir. Oleik asit bir omega-9 yağ asididir . Kayısı çekirdeği ve uçucu yağı, kuru cilt, saç dökülmesi, kırışıklıklar, lekeler, ince çizgiler ve diğer yaşlanma belirtileri, romatizmal problemler, soğuk algınlığı, öksürük ve kabızlık tedavisi için muazzamdır. Antioksidan, balgam söktürücü, müshil, anti-inflamatuar, nemlendirici, anti-astmatik, canlandırıcı ve anti-tussif, kayısı çekirdeği yağının belirgin iyileştirici değerleridir.Zengin E vitamini ve K içeriği, saç köklerinin köklerinden beslenmesi ve güçlendirilmesi için mükemmeldir ve aynı zamanda doğal bir nemlendirici görevi görür. K vitamini , kan hücrelerinizi kalınlaştırmaya ve cildinizi sıkılaştırmaya çalışır. Kayısı çekirdeği yağı, çeşitli kişisel kullanımlar ve birçok ev ilaçları için kullanılabilir. Ayrıca kanıtlanmamış olmasına rağmen, kanser tedavisi için alternatif tıpta kullanılmaktadır. Kayısı Çekirdeği yağı hassas ciltli insanlar için iyidir.Kayısı yağı cildin derinliklerine nüfus eder ve cildi onarır.İçerdiği besinler, özellikle de E Vitamini sayesinde saç büyümesini teşvik eder.Kayısı çekirdeği yağı tüketimi kalp ve kardiyovasküler sistem için daha sağlıklı olabilir. Bu yağ, kremler, sabunlar ve cilt losyonları gibi kozmetiklerde yaygın olarak kullanılmaktadır.


İnflamasyon tüm hastalıkların ve hastalıkların temel sebebi olduğundan, kayısı çekirdeği yağı kullanılması, inflamasyonu azaltabilir. Derinlemesine nemlendirdiği için organik kayısı çekirdeği yağı cildin daha genç görünmesini sağlar.Antioksidan açısından zengindir. Kayısı çekirdeği yağı saçınıza A, C ve E vitaminleri sağlar. Doğal olarak içerdiği bu zengin yağ asitleri ve doymamış yağlar ile saçları yumuşak ve parlak bırakır. Cilt için kayısı çekirdeği yağının birçok faydası vardır . Cildinizde kullandığınızda, şu avantajları elde edersiniz: Vücudun belli yerlerinde kullanılabilir. Mesela dirseklerde, dizde, yüzde ellerinizde veya ayaklarınızda, kayısı çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. En kuru cildi bile nemlendirmek harikadır. Günlük diyetinizde kayısı çekirdeği yağı kullanılmasının, belirli kanser türlerine yakalanma olasılığınızı azalttığı ve hatta önlediğini çalışmalar göstermektedir.

Saçlarınız zayıf ve hasarlı mı? Daha kalın ve daha güçlü olmalarını ister misiniz? Eskiden olduğu kadar yumuşak ve parlak değiller mi? Kayısı çekirdeği yağı deneyin. Bol miktarda değerli vitamin ve mineral içerir. Dahası, kısa zamanda saçınızın ve saç derisinin durumunu iyleştirilebilir. Kayısı çekirdeği yağı, tüm vücut ve saç üzerinde cilt üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Kayısı çekirdeği yağı saç gelişimini uyardığını biliyor muydunuz? Saç durumunu ve yapısını da gözle görülür şekilde iyileştirebilir. Mükemmel nemlendirme, besleyici ve onarıcı etki sağlar. Yağ kafa derisini derinden etkiler, saç tellerini güçlendirir. Saç yüzeyini yumuşatır, parlaklık kazandırır ve şekillendirmede yardımcı olur.


Geleneksel Çin Tıbbında kayısı çekirdeği yağı, şişlik, ülser ve tümörler dahil olmak üzere vücuttaki iltihaplanmayı tedavi etmek için topikal olarak kullanılır. Ayrıca egzama, sedef hastalığı gibi enflamatuar cilt rahatsızlıklarının da giderilmesine yardımcı olabilir. Birkaç damla biberiye ve çay ağacı esansiyel yağları ile kayısı çekirdeği yağı karıştırın ve etkilenen bölgelere hafifçe uygulayın. E vitamini içeriği sayesinde, kayısı çekirdeği yağı, hasarlı cildin onarılmasında yara izleri ve lekeler gibi istenmeyen izlerin solmasına yardımcı olur. Besleyici yağlar ve vitaminler dirseklerde, dizlerde, ayaklarda ve ellerde pürüzlü görünümü giderir.Kayısı çekirdeği yağı saç derisini besleyen ve saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini önleyebilen K vitamini içerir. Yüksek E vitamini içeriği de burada bir rol oynar.Saç bakımı için Kayısı Yağı faydalarıKayısı çekirdeği yağındaki E vitamini ve yağ asitleri, kuru, kırılgan veya hasar görmüş saçlar için ideal bir besleyici tedavidir.Saçı korur ve nemlendirir

Yumuşaklık ve parlaklık kazandırır

Kuru, kaşıntılı saç derisini nemlendirir.

Kepek, kuruluk ve dökülmeyi önler

E vitamini içeriği sağlıklı saç büyümesini destekler ve saç kaybını önlerCilt için kayısı Yağı faydalarıKayısı çekirdeği yağı, tüm cilt tiplerini besler ve güzelleştirir.

Cilt için iyi bir nemlendiricidir

Vücut çatlakları için idealdir

Kırışıklıkları giderir

Cildi nemlendirir

Yaşlanmayı geciktirir

Hasarlı cildin iyileşmesine yardımcı olur.

A vitamini içeriği Güneş hasarına karşı koruma sağlar

E vitamini içeriği serbest radikal hasarına karşı korurKayısı yağındaki A ve C vitamini, deri döküntülerini, alerjileri ve akneleri iyileştirmeye yardımcı olur.Kulağa uygulandığında bu yağın birkaç damlası, kulak iltihabını azaltır.Kayısı yağı astım, bronşit ve rinit gibi solunum problemlerini iyileştirme potansiyeline sahiptir.Yağ krem, balsam, yüz maskesi ve losyonlar da kullanılır. Kayısı çekirdeği yağı, nemlendirici olarak etki eder ve cildimiz tarafından kolayca emilir ve bu da kuru cilt problemlerini azaltır. Bu yağla yapılan bir masaj, duyularımızı ve vücut bölümlerini dinlendirmeye yardımcı olabilir. Kayısı yağı, E Vitamini ve A'ya ek olarak gerçekten zengin bir yağ asitleri kaynağıdır. Ek olarak, cildi esnek ve sağlıklı tutan besleyici özelliklere sahiptir. Kayısı çekirdeği yağı cilt için mükemmeldir .Kayısı çekirdeği aslında A, C, E, K, B17, fosfor, niasin, magnezyum, potasyum, manganez ve bakır Vitamin A nın varlığı ile bir besin merkezidir. Kayısı çekirdeği yağı, kuru, olgun, pullu ve hassas ciltlerin tedavisinde son derece faydalı olan zengin E vitamini, A ve C içeriğine sahiptir .Kayısı yağı cilde derinlemesine nüfuz etme ve hasar görmüş cilt hücrelerini içeriden onarım potansiyeline sahiptir. Bu besleyici yap ile masaj yapmak cilt tonunu iyileştirir , elastikiyeti, esnekliği artırır. Kepek, en rahatsız edici saç problemleridir. Bu koşullar, beslenme eksikliğinden, sağlıksız yaşam tarzı uygulamalarından, dış etkenlerden kaynaklanan hasarlardan kaynaklanır. Kayısı çekirdeği yağı , bu problemleri gidermektedir.Bu yağ, kabızlık tedavisinde yardımcı olan, sert ve kanamalı dışkıların zorlayıcı acı içinde sona ermesine yardımcı olan olağanüstü müshil özelliklere sahiptir.Kayısı çekirdeğinden elde edilen yağın, özellikle eklemlerde ağrı ve iltihapların giderilmesine yardımcı olan anti-enflamatuar ve ağrı giderici özellikleri kanıtlanmıştır. Aynı zamanda anti-aging özelliklerine sahiptir. Kayısı çekirdeği yağı genellikle topik olarak güvenlidir. Ancak, dahili olarak kullanıldığında, dikkat edilmesi gerekir. Bilinen yan etkileri veya etkileşimleri olmamasına rağmen, alerjik reaksiyon, kontrendikasyonlar veya aşırı kullanım potansiyel bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Kayısı yağı tüketmeden önce mutlaka hekime danışın. Bu makale sadece bilgi amaçlıdır. Kayısı çekirdeği yağı bir uzmana danışılmadan asla içilmemelidir.
 
S

saç bakımı öneri

Forum Okuru
kayısı çekirdeği yağı kullananlar
kayısı çekirdeği yağı sivilce
kayısı çekirdeği yağı faydaları ibrahim saraçoğlu
kayısı çekirdeği yağı fiyatı
kayısı çekirdeği yağı zararları
kayısı çekirdeği yağı tüylenme yaparmı
kayısı çekirdeği yağı nasıl yapılır
kayısı çekirdeği yağı sivilcelere iyi gelirmi

Kayısı çekirdeği yağı benim olmazsa olmazlarımdan diyebilirim. Asla kozmetik ürünlere para vermem cilt bakımını sağladığına itibar etmem. Öyle olsa kimse bıcak altına yatıpta yüzünü gözünü gerdirmezdi. Ben cildime düzenli olarak kayısı yağı sürüyorum. E vitamini bakımından oldukça yüksek ve E vitamini bir çok kozmetik üründe kullanılıyor. Kayısı yağının sayesinde yaşımı hiç göstermem . Cildim yaşıma göre hayli güzel ve kusursuz. Ayrıca cilt çatlakları içinde kullanıyorum. Kilo alıp vermektan vücudumun bazı bölümlerinde çatlaklar oluştu kayısı yağını düzenli kullandığım için görünüm biraz hafifledi. Kayısı yağını ayrıca saç bakımımda da kullanıyorum. Saç dökülmesine iyi geliyor ayrıca saçı kökten uca besleyerek hızlıca uzamasını sağlıyor
 
Üst