kaynanayla yaşanırmıymış , aslında ben cvbımı aldım yasanmzmış,...

ay ben bastan konusmayaa karar vermistim zaten aynı evde oturmam ne kadar anlassakta büyük konusmymde yasamak istemem aynı evde :S ne biliyim insanın özeli var hayalleri var o evde kücükte büyükte olsa :) sen bence kocana biraz biraz anlat belki annesiyle konusur kontrol etme falan der yada bakarsın onunda evden ayrılma gibi bi düsüncesi vardır ayrı eve cıkarsınız ne kadar darılırsa darılsın kendi kızının iyiliğini düsünen oğlunuda dsnmeli.

seni cok iyi anliyom cnmya bende kaaynanamdan ccccccccccccooooooooooookkkkkkkkkkkk cekdim cadi onun yaninda melek kalirdi ben esimle almanyaya kacdim sende kac :D

Canımm aramıza hoş geldinn.evliliğin daha çok yeni şimdiden böyle yaparsan çook üzülürsün kafana takmamaya çalış zamanla belki alışacaksın sabırlı ol cocukdayapmayı kurtuluş olarak görme...

ayyy varyaa bütün kayınvalideler cadııııı.....:) bende cadı oldum sonunda...bana ne yapılıosa aynısını yapıorum onlara kaynvalidem başka gelinleri övüyo yanıomda bende başka kayınvalideleri tabiii:) ancak o şeklde susuo...biz arada sırada tartışırız ayrı ewdeyz ama aynı sokaktayızz bu bile kötü bişey..en güzeli ayrı şehirlerde yaşamak:)..bu arada küsüz bu aralar :)

benim eşimle problemlerim var. mesele annem.kadıncağız akşama kadar henüz 1 yaşına yeni deymiş çocuğumuza bakıyor.üstelik ev işleride dahil.karımla ben çalışıyoruz.beş kuruşta anneme vermiyoruz.babamdan kalma maaşıyla idare ediyor zaten.arkadaşın dediği gibi benim eşimde sudan bahanelerle annem hakkında bazı şeyler söylüyor bilmezki konuştuğu kişi benim canım kanım.karım annem hakkında konuştukça benim ona karşı sevgim azalıyor.inanın nişanlıyken aklımdan hiç çıkmıyordu öl dese ölürdüm o kadar sevgim büyüktü nereye baksam onu görürdüm.şimdi evladım için katlanıyorum.zamanı geri çevirmek istiyorum yapamıyorum.bazen düşünüyorum annem yaşlanınca bakmaz diye içime daha çok nefret giriyor.beni çok sevdiğini söylüyor ama benim için bişey ifade etmiyor.3 yıldır kavgaları beni çok yıprattı. arkadaşa soruyorum nolmuş odanıza girdiyse .kadın mahkummu aynı evin içinde odadan odaya girmesin.unutma bigün sende kaynana olacan senin gelinde yazacak bilgisayarda oğlun senden nefret edecek karısını kızdırdığı için.hep dışlanmış olacaksın.HAYAL ET.bide sevmeyi düşün yoksa hayat geçmez.insanlar butür konuları çok sever şak şakcılar çok tur.

Çok zor bi durum bence eşinle söylemelisin tatlı bi dille onu annesinden uzaklaşsın diye değil tatlı tatlı anlatmalısın bence aksi taktirde eşin annesini istemediğini düşünüp senle kötü olur.Allah yardımcın olsun...

ya her iki taraf ne kdar iyi olursa olsun gercekten ysanmıyor... gelin ne kadar saygılı kyınvalide de ne kadar anlayıslı olursa olsun , yasanmıyor işte aksini iddia eden varsa nolur yazmasın bişee , ya ben anlamıyormm grcekten anlamıyorum , ama başkada carem yok , ben ne yapayım ki nerelre söyleyim derdimi şimdi ... 3 aylık evliyim üstelik ... kocama bu konuyla ilgili şikayetlenmceğime dair kendi kendime söz verdim hatta yemin ettim ama dayanamıcam ya ... artık oturduğu yerden bana batar oldu ... yalnızda kalamamıoruz zaten gece 12 de ancak yatak odasında onda da sabah işiimi düşünelim aşna fişneyimi yaniii .... ve kayınvalideniz siz evde yokken v kocanızda yokken yatak oadasına girse üstüne üstlükte cekmecenin hemen ucuna tesbihini düşürse sizde bu sayede anlasanız napardınızz... ben cvp vereyim ben hiç bişi yapamadım sormadım bile , o sinirle antreye attım tesbhiii... insan adet zmnlarında da zaten cok sinirli oluoo bilmiorum bazen kızmak için bahanede arıoo olabilirm ama karsınızdaki anneniz değilki anlasıın ... sölesen bi dert sölemesen de içine bin dert oluo ne yapmalıyıım ki ben bilemedim...... off bi çocuğuum olsa bari insan ilk 3 ayından bunları düşünürmü yaa
Canım öncelikle aynı şeyleri fazlasıyla yaşamamdan dolayı seni çok iyi anlıyorum allah bir an önce kendi evimizde oturmayı nasip etsin bize ve biz gibi kaynana ile oturan tüm gelinlere benimde seninki gibi bir kayınvalidem var o da sürekli odama girer benden iyi nerde ne var biliyor:Her şeyime karışıyor ve benim ek olarak kaynanadan fazla problem yaratan 37 yaşında bekar bir görümcem var .Arada sırada izin günümde eşimle dışarı çıksam ve eve gelip yemek yemezsem hemen başlıyor'sen bizim gibi evde yemek yemezsin sen anca lüks resturantlarda yemek yersin ne yedin kebablar mı ızgaralar mı 'yani anlayacağın kaynanadan ayrı görümceden ayrı çekiyorum ve bende seni gibi yeni 5 aylık evliyim hatta geçtiğimiz günlerde odama giriyor diye biraz kızdım eşimle tartıştım sesimi yükselttim ve kaynanam da duydu ve bu yüzden eşimden dayak yedim eşim sonradan pişman oldu ama iş işten geçti ben biliyorum ki annesi gene duygu sömürüsü yaptı da o yüzden bana öyle davrandı eşimin beni ne kadar çok sevdiğini çevremdeki herkes biliyor.Bana çok çektirdiler ama ben birgün kötü birşey söylemedim hiç bir kimseye sadece burda anlatıyorum o da birbirimizi hiç tanımayacak olmamızın verdiği rahatlıktan dolayı allah hepimizin yardımcısı olsun....

bende 2 yılı aşkın süreyle evliyim aynısı bende hele kayınpederm evdeykken kesinlikle odama giremm eşimle hiç konuşamam öyle bi otoriter koymuşki kaynanam başka havada öyle ii aynılıyorm ki seni çünkü anlattıklarınla bana benziyosn allahın gücüne gitmesin bu inssanı hiç sevmiyorm

mrb zehracm aynı dertten yanıyoruz galıba benimde öle bi derdi,m var ama senin eşin anlayışlıymış benim eşim hiç anlamaz kaynana yanında birbirimizi sevemiyoruz bilke sana bişey söliyimmi biz evlendigimiz ilk geceyı bile aynı evde geçırdık yani anlayacagın 3 bekar görümce 1 kaynana banyoya gitmeye utanıyodum ve ben şimdi 1.5 yıllık evlıyım hala aynı devam ediyo benim ayrılma şansım bile yok kayınbabam vefat ettigi bide tek oglan mecbur katlanıcam halıne şükret bence bide ben daha 18 yasındayım 1 oglum oldu çocuk olur unuturum dedim hayır dahada kötü oldu eşimle ilgilenemedim cnm

bana kalırsa cocuk kesınlıkle yapma daha yenı evlıısn..bendede aynı dert var.7 aylık evlııym.daha ılk ayda basladı hersey once cvp veremıyodum ama sımdı cok rahat verıyorum.sende cvp ver sakın altta kalma.. tepkını koy. gerekırse işe gır çalış.çocugu bosver.. işe gıırnce bıraz daha iyi oluyo. buutn gun yuuznu gormek zorunda kalmıyosun en azından... fazlada takma üzülen sen oluyosun. o sana napıyosa sende ona aynıısnı yap inan daha iyi oluyo.. bak sımdı benımkı sesını bıle cıkaramıyo..:)

Geri