1. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.355
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  Keşke Küçük Kalsaydı Diyeceksiniz...

  Konu, 'Magazin' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

  küçük ibo küçük ibo ne yapıyor onur ne yapıyor onur sedat peker biyografi Onlarının daha okula başlamadan hayranları ve çok paraları oldu. Ama bir çocuğun kaldıramayacağı kadar ağır yükleri vardı. Bir çoğu bu yükün altında ezildi, gelecekleri pek parlak olmadı. Eski çocuk yıldızlardan Parla Şenol'un dediği gibi,yıllarca gözümüzde “çocuk” olarak kabul ettiğimiz yüzü, bir erkeğin ya da kadının sevgilisi rolünde benimseyemedik. İşte çocuk yıldızlar...

  < Konu Resmi..>


  KÜÇÜK İBO:

  90'lı yılların ortasında hayatımıza birden Küçük İbo girdi. Doğuştan gelen yanık sesi ve hazırcevaplığıyla büyük sempati topladı. Artık şöhret olmuş ve programlardan programlara koşturuyordu.


  < Konu Resmi..>


  AVŞAR'IN KUCAĞINA OTURUNCA...
  Yine bir programda Hülya Avşar'ın kucağına oturunca bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Ardından “İbrahim Tatlıses de okumadı, onun şimdi uçağı var.” diyerek okulu bırakacağını açıklayan Küçük İbo, dönemin Devlet Bakanı Işılay Saygın’ın devreye girmesiyle okuluna devam etmişti.
  < Konu Resmi..>  KÜÇÜK İBO'NUN BÜYÜK DRAMI
  Boy atıp bıyıkları terlemeye başlayınca sempatikliği kalmadı. Onu kimse aramaz oldu. İbo şimdi bir yandan üniversite öğrenimini devam ettirirken bir yandan da küçük bekar odasında yaşam mücadelesini sürdürüyor.

  < Konu Resmi..>  KÜÇÜK ONUR
  Manevi ağabeyi ve patronu Mahsun Kırmızığül ile bir programın canlı yayınında şarkı söyleyince bir gecede tanındı. Ardından albümler, reyting rekorları kıran diziler yaptı.

  < Konu Resmi..>  KÜÇÜK ONUR BÜYÜDÜ
  Adı 'Küçük Onur' olarak kaldı ama ismi artık çapkınlık haberleriyle anılmaya başladı.

  < Konu Resmi..>  GÖZALTINA ALINDI
  Daha sonra mafya babası Sedat Peker ile görülmeye başlandı ve düzenlenen bir operasyonda gözaltına alındı.


  KÜÇÜK CEYLAN

  80’li yıllarda Emrah'ın rakibiydi. Ardı ardına filmler çekti albümler çıkardı. Ama para ve şöhret ona mutluluk getirmedi. Küçük yaşta evlendi, sonra hemen anne oldu.
  < Konu Resmi..>


  İlerleyen yıllarla birlikte yaptığı 4 evliliği ve estetik operasyonlarıyla anılmaya başlandı. Son yıllarda ise özellikle magazin programlarında erkek arkadaşından yediği tokat ile çok konuşuldu.

  < Konu Resmi..>
  HAVUÇ (FURKAN KIZILAY)

  'Çocuk Duymasın'dizisi sayesinde 2000'li yıllardan bugüne en ünlü küçük yıldız oldu.

  < Konu Resmi..>


  KRİZE ÇOCUK ÇÖZÜMÜ
  'Çocuklar Duymasın'ın yayınlandığı dönenmde yaşanan ekonomik krizinde etkisiyle bir çok aile çocuğunu 'Aynı Havuç' diyerek ajanslara götürdü.

  SUNUCU OLDU
  Dizinin bitmesinden sonra reklam filmlerinden aldığı ücret çok konuşuldu. Şimdi büyüdü ve bir gezi programında sunuculuk yapıyor.

  < Konu Resmi..>  OZAN BİLEN

  Beş yaşındaki bir çocuğun gözüyle kadınlar hapishanesinin anlatıldığı "Uçurtmayı Vurmasınlar" adlı sinema filmindeki rolüyle tanındı. O kadar başarılı oldu ki daha 5 yaşında 'Altın Portakal Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

  < Konu Resmi..>  ŞİMDİ 24 YAŞINDA
  Sonraki yıllarda daha çok bağımsız filmlerde rol alan Ozan bilen, son olarak" Girdap" adlı sinema filminde bir intihar bombacısını canlandırdı.

  < Konu Resmi..>  KÜÇÜK EMRAH
  Daha 13 yaşındayken çıkardığı albümle küçük şarkıcı furyasının en önemli ismi oldu.

  < Konu Resmi..>


  Yaralı, Boynu Bükükler ve Ayrılamam albümleri satış rekorları kırdı. Döneminde çektiği acıklı filmlerdeki replikleriyle neredeyse 'kült' haline geldi. Hep ezilen, altta kalan, annesi kötü yola düşen gururlu ve yardımsever çocuğu oynadı.

  < Konu Resmi..>  90'lı yıllarla birlikte sakalları çıkmaya başlayan Emrah, popüleritesini yitirmeye başladı. Çözüm olarak pop müziğe yönelen Emrah'ın yeni imajı başta çok yadırgandı. Özellikle dans figürleri nedeniyle bir süre memleketine bile gidemediği iddia edildi.


  < Konu Resmi..>


  Uzun süre albümlerinden daha çok babalık davası ile gündeme geldi. Defalarca yaptırdığı babalık testi de eleştirilerin odağı oldu.


  < Konu Resmi..>


  EN AKILLI O ÇIKTI

  Küçük yıldızların içinde belki de en akıllı davranan Emrah oldu. Yeni fiziki gelişimini uygun olarak kendine yeni bir yol seçen Emrah ,çok zorluk çekse de şöhretini hep belli bir seviyede tutmayı başardı. Bir yandan da ekonomik olarak çok iyi yatırımlar yapan Emrah'ın bugün 80 tane dairesi olduğu konuşuluyor. Dün 'bir oyuncağım bile olmadı' diyen Emrah, bugün işlerine daha çabuk gidebilmek için bir helikopter almanın planlarını yapıyor.


  < Konu Resmi..>
  MİNE ÇAYIROĞLU

  Çalıkuşu’ndaki oyunculuğu hâlâ akıllarda. Mine Çayıroğlu “Yeniden Doğmak” ve “Berdel” filmleri ile çocuk yaşta büyük deneyim kazandı.
  < Konu Resmi..>  Oyunculuğunu geliştirmek için İngiltere'de eğitim aldı. Ama oyunculuk sektöründe fazla başarılı olamadı. Bir dönem şansını şarkıcılıkta denedi. Son olarak Beyza’nın Kadınları filminde rol aldı.


  < Konu Resmi..>  DOĞRU AHMET(AHMET ÇAKARLI)

  Trafik kurallarını, karşıdan karşıya nasıl geçeceğimizi ondan öğrendik. Doğru Ahmet ile Bay Yanlış . Doğru Ahmet'i oynayan Mesut Çakarlı,o dönemin küçük yıldızlarından biriydi.

  < Konu Resmi..>


  ŞİMDİ 40'INA MERDİVEN DAYADI
  "Memo" serisiyle çok tanınsa da ilerleyen yıllarda bu şöhreti kaybetti. Daha sonra şansını müzik dünyasında denese de hiç bir şey eskisi gibi olmadı. 40 yaşına merdiven dayayan Mesut şimdi dizilerde rol alıyor.

  < Konu Resmi..>  ÖMERCİK
  Siyah- beyaz Yeşilçam filmlerinde kimi zaman sokaklarda yankesicilik yaptı, kimi zaman Filiz Akın ablasına elinde darbukasıyla eşlik eden bir çingene oldu.
  Bazen de Ediz Hun'a "size baba diyebilir miyim amca" deyip mavi gözlerinden boncuk gibi yaşlar akıttı.

  < Konu Resmi..>


  YARIŞMADA İKİNCİ OLDU
  Filmlerdeki değişmez rol arkadaşı ve gerçek hayattaki kuzeni Zeynep Değirmencioğlu'nun (Ayşecik) babası senarist Hamdi Değirmencioğlu onu Ses dergisinin çocuk yıldız yarışmasına sokmasaydı belki de hayatı çok farklı bir şekilde ilerleyecekti. Yarışmada birinci değil ikinci oldu ama yine de Yeşilçam kapıları onun için ardına kadar açıldı.


  < Konu Resmi..>


  TALİHSİZ BİR KAZA...
  1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60'lı ve 70'li yıllarda 40'a yakın filmde oynadı. Ama pek çok çocuk yıldızın kaderinden farklı olmadı onunki de. Büyüdükçe popülerliğini kaybetti. 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü. Kısacası onun için "film bitti". Sonra bir süre büfecilik, taksicilik yaptı. Zeynep Değirmencioğlu'nun emlak ofisinde çalıştı. Şimdi 50'li yaşlarına merdiven dayayan Ömercik, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırdı. Artık, eski parlak günlerinin çok uzağında bir yaşam sürdürüyor.

  < Konu Resmi..>  SEZERCİK

  Sezercik Aslan Parçası, Sezercik Yavrum Benim, Sezercik Küçük Mücahit gibi filmlerin kocaman gözlü, dağınık perçemli sevimli oyuncusu Sezer İnanoğlu babası yapımcı Berker İnanoğlu sayesinde sinemaya adım attı. Genellikle Kemaletin Tuğcu'nun kahramanlarını anımsatan anne- baba sevgisinden uzak çocukları canlandırarak seyirciyi 'bal telinden' vurdu.

  < Konu Resmi..>


  Ama dönemin sinemaseverlerinin gönlünde 1974 Kıbrıs çıkarmasını konu alan Sezercik Küçük Mücahit filmindeki rolüyle taht kuran Sezercik'in hayatı yetişkinliği döneminde çok farklı bir yola girdi. Bir kaç filmin yapımcılığını üstlendiyse de sinemada eski parlak günlerine bir türlü dönemedi.Eşinin intiharı ise onun hayatında farklı bir dönüm noktası oldu.

  < Konu Resmi..>


  MASUM ÇOCUK KÖTÜ ADAMA DÖNÜŞTÜ
  Sezer İnanoğlu ya da pek çok kişinin hafızalarındaki adıyla Sezercik daha sonra polisiye olaylarla gündeme geldi. Önce evinde uyuşturucu bulundu. Ardından polisle çatışmaya girdi. Evinde ve ofisinde aüeşli silahlar bulundu.Eski Türk filmlerinin o masum yüzlü çocuğu Hollywood aksiyonlarındaki kötü adama dönüştü .

  < Konu Resmi..>  İLKER İNANOĞLU (YUMURCAK)

  Yeşilçam'ın efsane yapımcılarından Türker İnanoğlu ile Türk sinemasının en zarif yıldızı Filiz AKın'ın oğlu İlker İnanoğlu'nun sinemadan uzak durması elbette beklenemezdi. O beyazperdede Yumurcak adıyla ünlendi. Tıpkı kuzeni Sezer İnanoğlu gibi masum yüzüyle 70'li yıllarda Türk sinemasının aranan çocuk yıldızlarında biri oldu.

  < Konu Resmi..>


  ŞİMDİ ARKA SOKAKLARDA
  İlker İnanoğlu şimdi büyük bir ilgiyle izlenen " Arka Sokaklar" adlı rol alıyor.

  < Konu Resmi..>


   
  conicox bunu beğendi.
 2. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113
  Tatlım valla taaa o günlere götürdün beni özelliklede sezercik noldu öyle o sevimli çocuga :S
   
 3. KeLeBeK's

  KeLeBeK's Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.184
  Beğenilen Mesajlar:
  184
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Ҝє£єβєҜ'£єЯ Ď¡¥àЯı
  Hepimiz büyümedikmi...?

   
 4. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.355
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya
  evet yaaa bazıları gerçekten büyük sorunlar yaşamış insanlar bazılarına ise kader gülmüş işte

   
 5. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.355
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  hepimiz büyüdük ama bizimki normal yani onlar hep medya önünde olan filmlerde oynayan kahramanlar ama bazıları ne hale gelmiş büyürken diimii
   
Keşke Küçük Kalsaydı Diyeceksiniz... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hiç bir zaman keşke değil, iyiki diyeceğim iyiki tanıdım

  Hiç bir zaman keşke değil, iyiki diyeceğim iyiki tanıdım

  . Hiç bir zaman keşke değil, iyiki diyeceğim iyiki tanıdım... Neden adın geçince hala kalbim titriyor neden hala şarkımız kulaklarımda çınlıyor.. Neden seni sevmeye devam etmeme izin vermedin... Oysaki ben sadece seni sevmek hep sevmeye devam etmek istiyordum kendi dünyam içinde.. Kendinden uzak tutmak için elinden geleni yaptın, Başardında sölesene şimdi dahamı mutlusun yada...
 2. keşkelerim

  keşkelerim

  arkadaşlar bugün efkarlı günlerimden birindeyim galiba yine eskiyi düşünüp keşke dediğim okadar çok şey varki keşke evlenmeseydim küçük yaşta keşke bukadar erken yaşamasaydım hayatın kötü yanlarını keşke bana yapılan haksızlıklara susmasaydım kendimi şimdiki gibi savunabilseydim keşke eşim beni yapboz gibi bozupta yeniden şekillendireceği zaman ona dur ben buyum diyebilseydim şuan kendimi...
 3. keşke..

  keşke..

  Şimdi üzgünüm hem de çok Keşke düne geri dönebilsem Yine kaçamak bakışlarla seni izlesem Gözlerime baksan yine Beni izlesen ...Yine ıslansak yağmurun altında Bu sefer ikimiz tutsak şemsiyeyi Üşüyen ellerimizi ısıtsak Daha çok üşümeden Üşüsek yine ama soğuk ayırmasa bizi Sarılsak soğuğa inat ısınsak Ellerine değmekten korkmasam Baksam gözlerine gözlerimi ayırmadan Söyleyeceklerimi unutmasam...
 4. Keşke...

  Keşke...

  KESKE Keske tanimasaydim seni Omuzlarima bu kadar yük binmezdi o zaman Gözlerim aglamayi bilmezdi O kadar sik kalbim çarpmazdi böyle delicesine, Benim de ellerim simsicak olurdu mutlaka Geceleri asla uykusuzluk çekmezdim sabaha kadar Rüyalarim hatta tatli hayallerim olurdu Duygusuzca düsünmezdim yoklugunda günlerimi, saatleri hep Hiç üsümezdim böylesine ölü soguklugunda Hirsim takip...
 5. Keşke....

  Keşke....

  Herkesin keşke dediği birşey vardır. Hadi melekler sizin keşkeleriniz nelerdir? Keşke hep çocuk kalsaydım..

Sayfayı Paylaş